ІНТЕРНЕТ РОЗКРИВАЄ ТАЄМНИЦІ ГАЕС

Без особливих зусиль вдалось дістати наступну інформацію про плани будівництва і введення в експлуатацію гідроагрегатів на Ташлицькій ГАЕС, яка є складовою Південно-Українського енергетичного комплексу.

ДСТУ Б Д.1.1-1-2013 (ДК021-2015: 45000000-7 – Будівельні роботи та поточний ремонт):

Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№3-6. 3-я черга будівництва. Правобережна дамба. Проектно-вишукувальні роботи та науково-технічний супровід будівельних об’єктів.

Найменування замовника  – ВП ЮУАЕС ДП НАЕК «Енергоатом».

Очікувана вартість закупівлі – 8`550`000.00 грн (з ПДВ).

Підстава cт. 35, п 5. – Потреба здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами.

Обгрунтування:

Проект гідроенергетичних об’єктів Південно-Українського енергокомплексу, куди входила Ташлицька ГАЕС, загальною потужністю 2,2 млн. кВт було розроблено українським відділенням інституту «Гідропроект» ім. С.Я. Жука відповідно до Постанови Ради Міністрів України від 02.12.1971р. №525.

Відповідно до постанови Ради Міністрів України від 26.10.89 року №271 українським відділенням інституту «Гідропроект» ім. С.Я. Жука було розроблено «Уточнений проект Ташлицької ГАЕС».

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.06.2002 року №342-р було затверджено проект завершення будівництва Ташлицької ГАЕС, а Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 року №1036-р було перезатверджено проект завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Цими розпорядженнями ВАТ «Укргідропроект» визначено генеральним проектувальником добудови Ташлицької ГАЕС в складі 6-ти гідроагрегатів.

В рамках виконання «Плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» у 2015 році, затвердженого розпорядженням КМУ від 04.03.2015р. №213-р, якими передбачено розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту нормативно-правового акту щодо затвердження скоригованого проекту будівництва Ташлицької ГАЕС ПАТ «Укргідропроект» відкореговано проект «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№3-6». Відкоригований проект пройшов комплексну експертизу за всіма напрямками та має позитивний висновок №00-1188-17/ПБ від 29.09.2017р.

Наказом ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12.03.2019 року №222 затверджено проект «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№3-6». Проектом передбачено введення в дію потужностей Ташлицької ГАЕС по чергам:

2 черга – введення гідроагрегату №3;

3 черга – введення верхньої водойми Ташлицького водосховища з позначкою 105,00 м ;

4 черга – введення гідроагрегату №4;

5 черга – введення гідроагрегату №5;

6 черга – введення гідроагрегату №6.

ПрАТ «Укргідропроект» на протязі всіх років будівництва Ташлицької ГАЕС виконує проектні роботи, проводить постійний супровід будівництва, а саме: авторський нагляд, інструментальні обстеження і дослідження гідротехнічних споруд; інженерно-геологічне та інженерно-гідрологічне обслуговування об’єктів; натурні контрольні спостереження за станом гідротехнічних споруд завершення будівництва Ташлицької ГАЕС.

Крім того, за багаторічний досвід роботи ПрАТ «Укргідропроект» накопичена колосальна база даних по об’єкту Ташлицької ГАЕС, яка є власністю генерального проектувальника відповідно до Закону України «Про архітектурну діяльність» (стаття 29,30). Відповідно до ст.31, зазначеного закону, особисті немайнові права на об’єкт архітектури як об’єкт авторського права належать його автору (співавторам) незалежно від умов договору (контракту) між автором та замовником або юридичною чи фізичною особою, де або в якої він працює.

Зведеним кошторисним розрахунком затвердженого проекту передбачено проведення супроводу на етапі будівництва. Відповідно до п.1.4 ДБН В.1.2-5:2007 «Науково-технічний супровід будівництва» виконувати супровід можуть безпосередньо проектувальники об’єкта або базові організації з науково-технічної діяльності центрального органу виконавчої влади у сферах будівництва, промисловості будівельних матеріалів, архітектури і містобудування, які мають ліцензію на виконання певного виду робіт відповідно до завдань супроводу.

ПрАТ «Укргідропроект» на протязі багатьох років, неодноразово, виконував роботи з науково-технічного супроводу об’єктів будівництва Ташлицької ГАЕС.

На підставі вищевикладеного, пропонуємо провести закупівлю робіт «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№3-6. 3-я черга будівництва. Правобережна дамба. Проектно-вишукувальні роботи та науково-технічний супровід будівництва» шляхом застосування переговорної процедури закупівлі з ПрАТ «Укргідропроект» згідно вимог п.5 ч.2 ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі»: потреба здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

Документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі:

– Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 року №1036-р;

– Експертний звіт від 29.09.2017р №00-1188-17/ПБ;

– Наказ про затвердження проекту від 12.03.2019 №222.

P.S. На перший погляд – звичайна фінансова года між ВП ПУ АЕС та проєктним інститутом по завершенню будівництва ТГАЕС. Тільки виникає питання, що таке  “правобережна дамба”?  Це споруда між містом і Ташликом для  збільшення обсягу верхньої водойми  Ташлицької ГАЕС чи нарощування дамби Олександрівського водосховища для підвищення до НПР- 20,7? 

Show Buttons
Hide Buttons