КИТАЙ ЗАЦІКАВИВСЯ ТАШЛИЦЬКОЮ ГАЕС

ФАХІВЦІ З КИТАЮ ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ПЕРЕБІГОМ ДОБУДОВИ ТА РОБОТОЮ ТАШЛИЦЬКОЇ ГАЕС

На Ташлицьку ГАЕС 29 серпня завітала делегація компанії «CHINA GEZHOUBA GROUP Co., Ltd» (CGGC, Китай). Мета візиту – ознайомлення з перебігом робіт щодо реалізації проекту добудови гідроакумулюючої електростанції, а також з роботою вже діючих її агрегатів – повідомляє сайт http://energoatom.kiev.ua

У рамках візиту китайська делегація побувала в машинній залі першого та другого агрегатів ГАЕС, що експлуатуються з 2006-го та 2007 року відповідно, оцінила рівень готовності до завершення будівництва другої черги станції – гідроагрегату №3, а також ознайомилася з перспективами повного завершення спорудження Ташлицької гідроакумулюючої станції – добудови агрегатів №4-6.

Зарубіжних фахівців супроводжували представники дирекції НАЕК «Енергоатом» на чолі з заступником директора департаменту супроводження інвестиційної діяльності Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку компанії Юрієм Романенком. «Між українським Енергоатомом та китайською корпорацією CGGC 16 липня цього року підписано 2 важливі документи – Меморандум про взаєморозуміння в області гідроенергетики та відновлювальних джерел енергії і Угоду про нерозголошення інформації, – констатував він. – Ознайомчий візит на майданчик Ташлицької ГАЕС організовано в рамках реалізації зазначених документів».

«Ми добре розуміємо важливість нашого об’єкта. Нині в українській енергосистемі фіксується дефіцит трьох тисяч мегават маневрових потужностей. Добудова Ташлицької гідроакумулюючої станції дозволить скоротити третину цієї нестачі», – підкреслив начальник управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС Павло Вірич, знайомлячи гостей з історією спорудження ТГАЕС, її проектними особливостями та нинішньою ситуацією на будмайданчику.

Представникам CGGC добре зрозумілі як вагомі переваги маневрових гідро- та гідроакумулюючих потужностей, так і загальні принципи їх роботи. Ця будівельна корпорація, що спеціалізується на спорудженні  ГЕС і ГАЕС, знана в Китаї та багатьох інших країнах. Її фахівці будували найбільшу в світі гідроелектростацію «Три ущелини» на річці Янцзи та десятки інших гідроенергетичних об’єктів.  Представники СGGC наголосили, що нині корпорація продовжує активну будівельну діяльність у різних місцях планети і готова взяти участь у добудові важливого для української енергосистеми об’єкта – Ташлицької ГАЕС.

Довідка.

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневрених гідро- та гідроакумулюючих потужностей. Основне призначення ТГАЕС – виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

На даному етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3010 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 330 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

Show Buttons
Hide Buttons