Миколаївці продовжують боротьбу за Бузький Гард

В серпні 2017-го року представники громадських організацій, вчені, екологи, небайдужі громадяни об’єдналися заради недопущення підняття рівня Олександрівського водосховища

Вони ж створили Штаб опору затопленню Бузького Гарду та оголосили про всеукраїнський збір підписів проти підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метра. З того часу боротьба захисників Бузького Гарду набирала обертів. Зі зверненням проти затоплення унікальної історичної і природної місцевості «бойові екологи» зверталися до Кабінету Міністрів та особисто до пана Гройсмана під час його відвідування Миколаєва, до Верховної Ради та депутатів, до громадських козацьких та екологічних організацій. Активісти провели низку масштабних акцій, брали участь в круглих столах та організовували прес-конференції, залучали до співпраці громадськість та молодь.  Про це повідомляє  http://mkpost.info

Рік тому Штаб розпочав активну роботу з поширення теми недопущення затоплення Бузького Гарду в міжнародному середовищу. Миколаївський правозахисник, громадський діяч, учасник АТО, очільник Штабу Олег Кравець провів особисті зустрічі з американськими конгресменами та сенаторами. Від імені екологічної спільноти Миколаївщини він звернувся до міжнародного співтовариства з проханням підтримки в боротьбі з хижацькими планами енергетичного монополіста в особі НАК «Енергоатом» та  неправомірних дій уряду. Також Олег Кравець передав список людей, які сприяють НАЕК «Енергоатом» у знищенні Бузького Гарду, природного середовища регіону і культурно-історичної спадщини України.

В січні цього року вже проведено декілька засідань Штабу опору, на яких підбиті підсумки минулорічної роботи та окреслені пріоритети на 2019-ий рік. Одне із завдань, яке поставили перед собою активісти, — направити лист до українських діаспор країн світу із роз’ясненням своєї позиції з приводу можливого знищення останніх автентичних ландшафтів Запорізької Січі серед впливових світових кіл та з проханням організувати акції протесту під стінами українських посольств та представництв. Також миколаївські активісти закликають діаспори звернутися до Президента та Уряду України з вимогою утриматися від знищення Бузького Гарду, а вирішувати енергетичні питання у сучасні дружній для природи та національних святинь України спосіб. В підготовці Звернення та направленні його адресатам взяли участь практично всі члени Штабу, зокрема, Олег Кравець, Олег Деркач, Анна Коломієць, Інна Тимченко, Сергій Колесніков, Антоніна Галкіна, Олександр Малицький, Олена Івашко.

В Зверненні до українців, що проживають за кордоном, йдеться, — «в умовах російської агресії та загрози подальшого порушення територіальної цілісності України, всередині країни існує загроза знищення останніх автентичних ландшафтів Запорізької Січі, які є незаперечних доказом ідентичності української нації… Саме згаданий ландшафт свідчить про історичні права українців на володіння землями Північно-Західного Причорномор’я нині». Миколаївські бойові екологи закликали співвітчизників «об’єднатися в ці важкі часи, задля збереження землі, що виплекала українську націю».

Цей лист вже направлено більш до 30 країн світу, до Світового та Європейського конгресу українців (текст листа додається). Боротьба за Бузький Гард триває. В найближчих планах штабу – звернутися до козацьких об’єднань та встановити з 1 березня цілодобове чергування  на острові Гардовому з метою недопущення підняття рівня Олександрівського водосховища. Активісти готові стати живою перепоною намірам енергетиків. Після чергового засідання Штабу його учасники поспілкувалися з захисником Донецького аеропорту Олександром Терещенком, який підтримує екологів в їхніх намірах.

Прес-служба Штабу опору

Show Buttons
Hide Buttons