НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА

Миколаївський рибоохоронний патруль повідомляє, що з першого квітня 2020 року на Миколаївщині розпочнеться нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Управлінням Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області створено онлайн карту з географічними координатами дозволених для рибальства місць в нерестовий період. На карту також нанесені місця нерестовищ у зоні відповідальності (контролю) Миколаївського рибоохоронного патруля.

З метою забезпечення охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів (нерестовищ) на водоймах у зоні відповідальності (контролю) Миколаївського рибоохоронного патруля,  за погодженням з Інститутом рибного господарства НААН України (лист № 150-03/20 від 04.03.2020) та ДП «ОдЦ ПівденНІРО» (лист № 58/3 від 19.03.2020), з 1 квітня починає дію нерестова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів на водних об’єктах, в таких межах і у такі строки:

РІЧКИ:

ПІВДЕННИЙ БУГ – від Варварівського мосту до забороненого простору Олександрівської ГЕС – з 01/04 по 01/06 (промислове рибальство) та з 01/04 по 21/05 (любительське та спортивне рибальство); від забороненого простору Олександрійської ГЕС до с. Голоскове – з 01/04 по 16/06 (промислове рибальство) та з 01/04 по 21/05 (любительське та спортивне рибальство).

ІНГУЛ  – від гирла до північної межі с. Чернишовка з придатковою системою – з 01/04 по 30/06.

ІНГУЛЕЦЬ – з 01/04 по 06/06.

ЛИМАНИ:

ДНІПРОВСЬКИЙ – коса Очаківська / коса Кінбурнська / Бузький лиман – з 01/04 по 01/06; 1.5 км від берега вглиб лиману, на ділянці від нижньої межі Дніпровського забороненого простору до Покровсько-Хуторського лабазу + вся придаткова озерна система – з 02/06 по 11/06;

БЕРЕЗАНСЬКИЙ – з 05/04 по 05/06;

ТИЛІГУЛЬСЬКИЙ – з 01/05 по 15/06.

В усіх інших не перерахованих внутрішніх водних об’єктах Миколаївської області, розташованих в зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області – з 01/04 по 30/06

У період нересту ЗАБОРОНЕНО:

– вилов риби та інших водних біоресурсів (окрім виключно любительського рибальства однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом з берега у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначенні у наказі);

– організація змагань з рибальства та підводного полювання;

– проведення у рибогосподарських водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, що можуть негативно вплинути на нерестову міграцію та нерест водних біоресурсів.

Пересування будь-яких плавзасобів на нерестовищах, за винятком транзитного переходу і проходу фарватером, виконання робіт по встановленню бакенів, у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), та суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

З наказом про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у 2020 році можна ознайомитися за посиланням.

Період розмноження або нерест – особливий етап у житті водних біоресурсів. Він обумовлений наявністю у водоймі тих сприятливих умов, до яких пристосований даний вид риби. З нерестом риб пов’язані надзвичайно цікаві явища у їхньому житті. Багато водних біоресурсів перед розмноженням здійснюють так звані «нерестові міграції». Вони зумовлені тим, що кожний вид пристосовується до розмноження в певних умовах, яких немає у місцях відгодівлі.

Миколаївський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись нерестової заборони. Від того, наскільки успішно та вдало пройде нерест залежить чисельність риби у наших водоймах та майбутнє рибних запасів.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (099) 663-82-00.

Довідкова інформація:
Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом з берега у межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначенні у наказі). Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання.
Порушення Правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення Правил рибальства згідно з КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Відповідно до цієї статті передбачено накладання штрафу в розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Прес-служба Управління ДАРГ у Миколаївській області.

Show Buttons
Hide Buttons