Активна громада – відповідальна влада

16 вересня у Вознесенському міському будинку культури відбулася чергова зустріч міського голови з громадою міста, яка за доброю традицією має назву «Велика рада». Громада вкотре проявила свою активність і зала, незважаючи на поодинокі порожні місця, була заповнена охочими поставити очільнику міста запитання й почути відповіді.

Ця зустріч була важливою і для очільника міста, адже йому небайдужа думка людей щодо тих перетворень, які запроваджуються у різних сферах життєдіяльності міста. Та й про проблеми міста краще, ніж громада, ніхто не поінформує. Тому Віталій Луков подякував вознесенцям за активну громадську позицію і поділився своїми думками відносно пріоритетних напрямків розвитку інфраструктури та об’єктів соціальної сфери міста на 2017 рік.

Міський голова наголосив на тому, що формування бюджету 2017-го року триває і громада може вносити свої пропозиції на депутатських комісіях, сесіях міської ради, під час особистих прийомів у міського голови,  адже вони проходять у відкритому режимі. Віталій Луков підтримав ініціативу депутатського корпусу щодо спільного розгляду з головними розпорядниками коштів питань розподілу надходжень від перевиконання міського бюджету ще до підготовки рішень міської ради та розгляду їх на сесії.  І вперше   спільна така нарада за участі депутатів  запланована на 21 вересня, коли більшість вознесенців читатимуть газету «Новини Вознесенська: День за днем».

Велика рада тривала понад дві з половиною години. Її формат передбачав запитання з зали після кожного інформаційного блоку. Серед присутніх у залі були представники Новогригорівської сільської ради, яка розглядає можливість об’єднання з громадою міста. Міський голова акцентував увагу на тому, що мешканці міста мають звикати до думки, що об’єднана – це єдина громада і не ділитися на сільських і міських жителів, зауваживши, що пільги для мешканців сільської місцевості й надалі залишатимуться чинними.

У звіті про виконання робіт з благоустрою та розвитку інфраструктури міста у 2016 році міський голова зупинився окремо на основних здобутках та перспективних планах у кожній сфері життєдіяльності.

Комунальна сфера

Так,  за 8 місяців 2016 року на поточний ремонт ліній зовнішнього освітлення (ЛЗО) було використано 268, 000 тис. грн, завдяки чому відповідні ремонтні роботи було проведено по вул. Соборності, Героїв України, Зарічній та на мосту через річку Мертвовод,  по вул. Фадєєва, Франка, провулках Безіменному та Костенка, а також здійснено капітальний ремонт ЛЗО по провулку Українському вартістю 63,376 тис. грн. До кінця року заплановано виконати роботи з капітального ремонту ЛЗО на суму 527,000 тис. грн. Окрім переліку запланованих вулиць, приймаються пропозиції від мешканців щодо вуличного освітлення на наступний рік.

За аналогічний період на утримання та поточний ремонт зливостоків міста витрачено 78,988 тис. грн. Таким чином виконані роботи по вулицях Некрасова, Спаській, Тінистій, Лугового, Матросова, Зарічній, Київській. У зв’язку з підготовкою до зими роботи по розчистці інших зливостоків будуть продовжуватись.

У поточному році було виконано капітальний ремонт частини  водопровідних мереж по вулицях Київській, Центральна Садиба, Маяковського, Беляєва, Плавневій, Танасчишина; замінено водопровідні мережі загальною протяжністю 1053 м. (кошти КП «Водопостачання м. Вознесенська» – 70,98 тис. грн., пайова участь мешканців – 29 тис. грн.).

За кошти з місцевого бюджету було виконано ремонт ряду об’єктів комунальної власності ТОВ «БОС».  До кінця року  запланований капітальний ремонт каналізаційного колектору по вул. Київській, вартість проекту – 311,692 тис. грн; реконструкцію КНС №1 – 1 млн.128 тис. грн.

У 2016 році було здійснено капітальний ремонт асфальтобетонної дороги по вул. Козацькій  загальною вартістю 281,93 тис. грн, а також проведено ямковий ремонт та грейдерування цілого ряду міських доріг. За кошти місцевого бюджету до кінця поточного року буде здійснено капітальний ремонт вул. Онуфрієнка, Героїв України (район житлових будинків № 9, 13, 15), вул. Кошового та облаштування ряду тротуарів. За кошти державного бюджету – Капітальний ремонт міжквартального проїзду житлових будинків по вул. Центральній, 18,18-а, ямковий ремонт вулиць Північного мікрорайону та встановлення «лежачих поліцейських»  по вул. Слободенюка; виготовлення проектно-кошторисної документації з облаштування тротуарної доріжки по вул. Михайлівській.

Житловий фонд

У 2016 році було створено 25 нових ОСББ, тому заплановано виконання зобов’язань міської влади перед об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків «Вітязь Вознесенська» по вул. Героїв України, 6 – «Реконструкція м’якої покрівлі в шатровий дах» з проектною вартістю 2269,744 тис. грн. За кошти з місцевого бюджету передбачено  проект «Нестандартне приєднання зовнішнього газопостачання житлового будинку №79 по вул. Соборності» вартістю 23 тис. грн.

Соціальна сфера

Завершено ремонт приміщень амбулаторії сімейної медицини №4; розпочато ремонт інженерних мереж в ЗОШ № 2, облаштування їдальні та буфету в ЗОШ №4; встановлено модульний туалет на міському стадіоні. Крім того, у поточному році за рахунок коштів міського бюджету заплановано ремонт приміщення та подвір’я ЦДЮТ (450 тис. грн); облаштування дренажної системи подвір’я та водовідведення ЗОШ №6 (180 тис. грн); заміна покрівлі педіатричного відділення в рамках проекту Паусі, ремонт інфекційного та терапевтичного відділень  ЦРЛ;  за кошти державного бюджету – капітальний ремонт будівлі КНДЗ №14, реконструкція частини  приміщень ЗОШ № 3 під дитячий садок.

За ініціативи народного депутата Лівіка О.П. з державного бюджету – ремонт плавального басейну КДНЗ № 11, будівництво спортивної зали ЗОШ № 7, придбання цифрового флюорографа в лікарню.

Перспективні плани на 2017 рік

За кошти державного фонду регіонального розвитку заплановано реконструкцію водозабірних споруд на загальну суму 10,804 млн. грн.

За компенсацію від проживання в зоні ризику, з міського бюджету та з інших джерел передбачено капітальний ремонт КНДЗ №2, 9; ремонт фасаду ЗОШ №10; переобладнання  майстерні під Центр допризовної підготовки в ЗОШ №3; облаштування водовідведення в ЗОШ №4; капітальний ремонт туалетних кімнат та закупівлю електрообладнання в гімназії №1; придбання і монтаж гідромеханічного і електросилового обладнання буріння двох свердловин, ряд енергоефективних заходів з водопостачання та водовідведення. І це лише частина перспективних планів.

І наостанок…

Виступ міського голови переривався запитаннями з зали. Вознесенців цікавили питання ремонту конкретних доріг та освітлення вулиць, стан деяких окремих приміщень в дошкільних та шкільних навчальних закладах, питання екології, зокрема, якості питної води.

Надзвичайно актуальним було питання забезпечення обласного відділення гемодіалізу, яке розташоване в приміщенні поліклініки Вознесенської ЦРЛ, безперебійним водопостачанням.

Цікавою була пропозиція мешканця міста Колесникова С.Т. щодо  страхування   життя і майна мешканців міста Вознесенська, які проживають в 30-ти кілометровій зоні Южно-Української АЕС, за рахунок державних коштів.

Уважно слухали пропозиції мешканця міста з обмеженими фізичними можливостями, який пересувається на візку, щодо створення умов для безбар’єрного доступу інвалідів до установ інфраструктури міста.

Багато з порушених на Великій раді питань були дискусійними, тож міський голова запрошував мешканців продовжити їх обговорення на особистих прийомах громадян чи в інший зручний час. Адже влада залишається відкритою для суспільного діалогу  й надалі дослухатиметься до думки громади.  Питання, порушені громадою, було також розглянуто в понеділок, 19 вересня, на апаратній нараді при міському голові та надано відповідні доручення.

Незважаючи на певну критику з боку окремих громадян щодо назви зустрічі «Велика рада»,  формат її проведення довів необхідність і надалі вести відкритий   діалог міського голови з громадою на благо останньої для визначення перспектив розвитку міста.

Відділ інформаційної діяльності  та комунікацій з громадськістю

Show Buttons
Hide Buttons