Об’єднання громад через дар музики

Вже вдруге в місті Вознесенську 9 січня відбувся дитячий Різдвяний концерт учасників Міжнародного музичного табору “Music Camp International”. Міжнародний музичний табір – це унікальний музично-освітній проект участь в якому взяло більше 150 дітей учнів шкіл міста та сіл Вознесенського району. Організатори табору Фонд громади Вознесенська та депутат Миколаївської обласної ради Невеселий Владислав переконані, що всі діти незалежно від рівня освіти та соціального статусу обдаровані та мають музику всередині, і якщо вони залучені до позитивного динамічного навчального середовища, вони можуть розкрити та розвинути свої таланти, а також віднайти  впевненість у власних силах, почуття гідності та надії.

Як зазначив Невеселий Владислав «Особливістю проведення другого Музичного табору в нашому місті стала ідея об’єднання учнів громади м. Вознесенська та учнів сільських шкіл Вознесенського району. Багато політиків зараз говорять про необхідність проведення децентралізації та об’єднання громад, ми ж своїм проектом хочемо показати пересічним мешканцям, які переваги може дати їм таке об’єднання. Для такого невеличкого провінційного міста,  як Вознесенськ, а тим більше для сільських громад району,  залучення дітей і молоді до Міжнародних програм – це унікальна можливість проявити себе, цікаво провести зимові канікули та всього за 6 днів навчитися грати на музичних інструментах, назви яких навіть не чув (орфф, хендчаймз, золоті дзвіночки), заспівати класичні різдвяні твори та колядки підчас Різдвяного концерту 4 різними мовами і все це у супроводі камерного оркестру Миколаївської філармонії під керівництвом всесвітньо відомого диригента та викладача зі США Констанції Фортунато».

Музика – це голос душі, який написаний на життєвому шляху кожної людини. Але для багатьох людей  якісна музична освіта не доступна. Тому одним  з головних завдань організаторів Музичного табору  стало – подолання всіх зовнішніх перешкод, які постають у нашій країні перед дітьми, які дійсно хочуть навчатися, але не завжди мають фінансові можливості здобувати музичну освіту. Для нас було  важливо, щоб долучитися до прекрасного мав можливість кожен – не дивлячись на місце своєї прописки, соціальний статус, матеріальний дохід батьків…

Завдяки тісній співпраці МБО «Фонд громади Вознесенська» з місцевими партнерами, участь у заході, окрім охочих дітей з благополучних сімей,  змогли взяти соціально вразливі діти. Це діти-сироти –  вихованці школи-інтернату, діти учасників АТО та сімей вимушених переселенців, діти з обмеженими фізичними можливостями. Серед них більшість ніколи не займалась ні музикою, ні вокалом. Завдяки інтерактивній програмі табору, діти, які всього за шість днів оволоділи грою на декількох музичних інструментах: віолончель, скрипка, гітара, орфф, флейта, хендчаймз та золоті дзвіночки, а підчас святкового концерту заспівали в  хор зі 150 учасників табору, вразивши глядачів своїм талантом та майстерністю. До цьогорічного  репертуару ввійшли найкращі зразки класичної музики,  колядки різних народів світу,  твори Вівальді, Генделя Коєна, Моцарта та українських класиків.

Громади Вознесенщени  вражені ставленням організаторів музичного табору, оскільки тут дотримуються такого принципу: «Для музичного табору кожна дитина музично-обдарована, навіть якщо не стане професійним музикантом, позитивний вплив занять музикою залишиться на все життя».

Співорганізаторами музичного табору у м. Вознесенську виступила міська благодійна організація « Фонд громади Вознесенська» координатори  Бальцер Вікторія та Синявська Яна. Табір став можливим завдяки підтримці депутата Миколаївської обласної ради Невеселого Владислава  та партнерів: Міський голова Луков В.Д.,  Вознесенська міська рада, ПП «Циз Сергій Костянтинович» торгова марка Мартинівські ковбаси, Загальноосвітня школа –інтернат «Обдарованість»,Управління освіти Вознесенської міської ради, відділ освіти райдержадміністрації, адміністрація шкіл міста та району, ПП «Гержова Тетяна Юріївна», ПП «Івон Алла Василівна», ПП «Вахник Сергій Вікторович», ПП «Ільченко Олег Миколайович», ПП «Вахник Юлія Олександрівна», Кафе «Кармен», Ресторан – готель «Берізка», КЗ “Міський будинок культури”, ПП «Ткаченко Олександр Анатолійович», ПП «Бойко Людмила Володимирівна», ПП «Соколова Ірина Анатоліївна», ПП «Лабко  Катерина Володимирівна», ПП «Ебуталипова Зенеріт Джаферівна», магазин «Ярославна» та ТДВ «Вознесенський хлібозавод».

Діти та батьки залишились надзвичайно задоволені та вже чекають на проведення наступного табору в нашому місті.

Show Buttons
Hide Buttons