Пенсіонери отримують картки вознесенця

29 серпня 2017 року відбулась чергова нарада з питань впровадження «Картки вознесенця», яка вже жваво обговорюється серед громади міста.

Присутні: міський голова Віталій Луков, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрій Путій, головний лікар КУ «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Дяченко, директор ТДВ «Вознесенськавтотранс» Мурман Піпія, начальник та заступник начальника відділу енергоменеджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій Олександр Заїка та Юлія Гуртова, завідуючий сектором з питань охорони здоров’я Ольга Баланчук та представник підрядної організації, яка займається виробництвом «Картки вознесенця» Андрій Жуков.

На початку наради представники відділу муніципальних ініціатив оголосили про круглий стіл під назвою «Розумні міста: інновації в місцевому самоврядуванні. Презентація досвіду ЄС/ПРООН МРГ-3 реалізації проектів інноваційного врядування», який відбудеться 5-6 вересня у столиці. Місто Вознесенськ представить міський голова Віталій Луков та головний лікар КУ «Вознесенська центральна районна лікарня» Володимир Красьоха. Саме під час цього заходу буде презентація проекту «Покращення якості надання медичних послуг шляхом удосконалення системи управління в медичних закладах м. Вознесенськ та запровадження системи електронної комунікації «пацієнт-лікар» в рамках якого розробляється «Картка вознесенця».

Нараду було умовно розділено на 2 блоки, а саме – «Медицина» та «Транспорт» задля ефективнішого аналізу виконаних робіт та виявлення готовності до запуску «картки».

Андрій Жуков повідомив, що всі індивідуальні картки для пенсіонерів міста вже надруковано. Зараз проходить ідентифікація «Карток вознесенця» задля уникнення незручностей та скорочення до мінімуму плутанини у зв’язку з подібними прізвищами вознесенців.

Також, головним лікарем КУ «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» зазначена кількість розданих пенсіонерам «карток», а саме – 2540 штук.

Процедура користування карткою по модулю «Медицина» орієнтовно така: пацієнт, який звертається до свого сімейного лікаря з скаргою на здоров’я при наявності «Картки вознесенця» може більше не мати при собі звичну паперову медичну картку. Просканувавши штрих-код, який знаходиться на зворотному боці «картки», сімейний лікар на екрані свого комп’ютера побачить особисті дані пацієнта (прізвище, ім’я, по-батькові, домашню адресу, фото) та медичні дані (групу крові, історію хвороб та інші лабораторні дослідження). Всі лікарські призначення, які будуть прописані пацієнту, сімейний лікар заноситиме в електронну базу задля поповнення медичних даних на «картці». Якщо лікування потребує втручання більш вузького спеціаліста, то пацієнт зможе скористатись онлайн-записом на прийом, звернувшись до реєстратури амбулаторії. Вказавши реєстратору спеціалізацію лікаря, дату та час бажаного прийому пацієнт отримає підтвердження запису або ж пропозицію записатися на іншу дату чи час (в рамках режиму роботи лікаря). Важливо: пацієнт, який попередньо записався на прийом до лікаря має право позачергового прийому (у підтверджену реєстратором дату та час) незважаючи на кількість осіб, які чекають прийому лікаря у черзі! Аналогічно сімейному, спеціаліст вузького профілю всі лікарські призначення заноситиме до електронного реєстру, щоб сімейний лікар мав змогу відслідковувати, як проходить лікування пацієнта.

Таким чином відбуватиметься зв’язок між первинною і вторинною ланками медицини.

Щодо модулю «Транспорт», то підрядники займаються автоматизацією зчитування даних з картки задля забезпечення мінімального контакту пасажира із планшетом, до якого підключено зчитуючий пристрій.

Нагадаємо, картка стане в нагоді міським пенсіонерам, оскільки служитиме знижкою для пересування у міському транспорті. Вже до кінця місяця на двох маршрутах №22 та №22/А, які курсують у напрямку Ринок-Лікарня, будуть встановлені пристрої для зчитування штрих-кодів «Картки вознесенця». Поки що, ця послуга працюватиме в тестовому режимі.

Процедура користування карткою по модулю «Транспорт» орієнтовно така: вознесенець, який має при собі «Картку вознесенця» і бажає пересуватися у міському транспорті, зайшовши до маршрутки підносить особисту картку зворотнім боком (штрих-код) до зчитуючого пристрою. На екрані монітору висвічуються соціальні дані пасажира (школяр, громадянин працездатного віку або пільгова категорія населення) та відповідний звуковий сигнал. Водій уважно слідкує за монітором і визначає вартість, яку повинен заплатити пасажир. Важливо: Категорія осіб, які мають право на перевезення у міському транспорті на безоплатних умовах залишається незмінною (за наявності посвідчення). Пенсіонер при наявності «картки» сплачуватиме за проїзд 2 гривні, без картки – 5 гривень! Вартість проїзду для всіх інших категорій населення також залишається незмінною і складатиме 5 гривень.

Отже, «Картка вознесенця» надає можливість зекономити час – не шукаючи свою паперову медичну картку або уникнути довгоочікуваного прийому у загальній черзі до лікаря скориставшись онлайн-записом та гроші при пересуванні у міському транспорті (для пенсіонерів!). Тому, наполегливо просимо пенсіонерів міста звернутися до своїх сімейних лікарів та обов’язково отримати індивідуальну «картку», яку лікар надає безкоштовно!

Орієнтовно, з 20 вересня вознесенці зможуть перевірити «Картку вознесенця» в дії.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Show Buttons
Hide Buttons