Про сплату військового збору

Під час «гарячої лінії», яка відбулась днями у Вознесенській ОДПІ, на запитання платників податків відповідала начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Вознесенської ОДПІ Лариса Максимчук.

Пропонуємо вашій увазі найактуальніші питання, з якими зверталися громадяни.

– Чи утримується військовий збір із сум відпускних? 

– Відповідно до Податкового кодексу об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Отже, доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки, оподатковуються військовим збором.

– Чи підлягає  оподаткуванню військовим збором допомога по вагітності і пологах?

– Сума допомоги по вагітності та пологах не належить до фонду оплати праці. Тому підстав для утримання військового збору з «декретних» немає, необхідно утримувати тільки єдиний соціальний внесок.

– Як у звітності відображається сума військового збору?

– На даний момент не затверджено звітності зі  сплати військового збору.

 – Який термін перерахування до бюджету утриманого військового збору?

– Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу, тобто аналогічно податку на доходи фізичних осіб. Отже, при кожній виплаті доходів, які є об’єктом оподаткування військовим збором, необхідно перераховувати в бюджет суми утриманого військового збору.

 – Чи сплачують фізособи-підприємці військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності?

– Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.

Платники податків Вознесенщини збагатили казну на 145977,9 тисяч гривень

Підсумовуючи результати роботи Вознесенської ОДПІ відмічено позитивну динаміку у надходженнях до бюджетів всіх рівнів, порівняно з відповідним періодом минулого року, у січні-серпні 2014 року. Так,  протягом восьми місяців поточного року  до Зведеного бюджету надійшло 145977,9 тисяч грн. платежів, що становить 107,7 % доведених завдань.

До державного бюджету надійшло 36249,0 тис. грн.. Зокрема, держбюджет поповнився на 10100,0 тисяч грн. податку на прибуток і 16228,9 тисяч грн. податку на додану вартість.

Місцева скарбниця поповнилась на майже на 109728,9 тис. грн. В структурі надходжень лідером є податок на доходи фізичних осіб – 76310,4 тис. грн., що складає 52,3 відсотка від загальної суми надходжень до зведеного бюджету. Друге місце посідає  плата за землю – 19838,6 тис.. грн.  Єдиного податку, сплаченого юридичними та фізичними особами – представниками малого бізнесу,  надійшло 9107,1 тис.грн.

Запроваджений у серпні військовий збір податкові агенти  Вознесенської ОДПІ сплатили у  розмірі   419,1 тис. грн.

За  вісім місяців  поточного року надійшло 170455,1 тис.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. До відповідного періоду  минулого  року  надходження збільшились на  понад 7459,9 тис. грн.

Начальник Вознасенської ОДПІ Наталія Манжелей зауважила: -​ Виконання основних показників свідчить про співпрацю та діалог із бізнесом Вознесенщини; про те, що відкритість фіскальних органів є правильною і дає свої позитивні результати. А вони у свою чергу перетворюються у зарплати, пенсії, стипендії, соціальні виплати, у підтримку нашої армії тощо.

Відповідальність за ненарахування, неутримання та несплату військового збору

Вознесенська ОДПІ нагадує, що за ненарахування, неутримання та/або несплату  військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність  та адміністративна відповідальність.

Ненарахування, неутримання та/або несплата  податків тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

У день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків – фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня.

Крім того, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons