Телеграфная лента “НГ”

12.12.2012 в свидетельстве о браке. На протяжении последних лет все больше молодоженов “подгадывают” время регистрации брака к определенным, “круглым” или “красивым” дням календаря. Если кто помнит, очень популярным у молодоженов был день 7.07.2007 г. – считается, что три семерки всегда приносят удачу. Свадебный бум наблюдался и в прошлом году – 11 ноября. Сегодня еще одна знаковая дата – в одном ряду сразу три двенадцатки!

И хотя этот день выпал на среду, повсеместно тысячи молодых пар решили скрепить этой датой брачные узы. В нашем городе также состоится три регистрации – одна в районном отделении ЗАГСа и две – в городском. Вознесенску, конечно далеко до Москвы, где сегодня распишутся сразу 460 молодых пар… А может, дело в том, что многие вознесенцы прислушались к советам астрологов и нумерологов, которые советуют не бракосочетаться в этот день? Вроде, в семье тогда будут ссоры и разногласия. А в какой семье их не бывает? Так что – долгих и счастливых лет семейной жизни, вам, молодожены!

Про реалізацію промислової продукції. За січень-жовтень 2012 року підприємствами міста Вознесенська реалізовано продукції (товарів, послуг) на 304,4 млн.грн., що на 9,2% менше ніж за відповідний період минулого року. Вагомий обсяг реалізованої продукції по місту представлений продукцією переробної промисловості (95,3%). В обсязі реалізованої продукції переробної промисловості значна частка належить продукції легкої промисловості – 68,3%. Питома вага продукції міста в загальнообласному обсязі реалізації становить 1,7%. У розрахунку на одного мешканця міста обсяг реалізованої промислової продукції склав 8,2 тис.грн. В середньому по області цей показник становив 15,2 тис.грн. За той же період року підприємствами Вознесенського району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 59,5 млн.грн., що на 18,4% більше, ніж за відповідний період минулого року. Вагомий обсяг реалізованої продукції по району представлений продукцією переробної промисловості (53,2%). В обсязі реалізованої продукції переробної промисловості 33,5% належить виробництву харчових продуктів та напоїв. Питома вага продукції району в загальнообласному обсязі реалізації становить 0,3%. У розрахунку на одного мешканця району обсяг реалізованої промислової продукції склав 1,9 тис.грн. В середньому по області цей показник становив 15,2 тис.грн.

Знай свої права. 6 грудня в читальному залі центральної районної бібліотеки з нагоди відзначення дня прав людини відбулось чергове засідання правового лекторію  “Знай закон змолоду” на тему:  “Ти не правий, якщо не знаєш своїх прав”. Учасниками засідання стали студенти ВПАЛ. Бібліотекар абонементу для юнацтва Н.М.Євстратьєва познайомила учасників з основними положеннями Загальної декларації  прав людини та акцентувала увагу молоді на тому, що знання прав є дуже важливим для існування людини. Ліцеїсти  ознайомилися з цікавою та корисною  інформацією про правові сайти з інтернет-огляду   “Правові орієнтири”.     В масовому  заході  взяв  участь спеціаліст міського центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді  Д. М. Іванов, який розповів про права дитини,  жінки, попередження насильства в сім’ї.        Під час проведення заходу на екрані демонструвалась слайд-презентація “Права людини – гарантія розвитку людства”, яку підготувала бібліотекар відділу обслуговування О. А. Сеннікова. Студенти взяли активну участь в обговоренні прав та свобод людини, розповіли випадки з особистого життя,  а після прослуханого взяли участь у правовому брейн-рингу  “Чи знаєте ви…”.

Викликала у користувачів інтерес книжкова  виставка “Право в нашому житті” . На ній представлена література,  яка  розповідає про походження прав людини, людську гідність, критерії допустимості обмежень прав людини, демократію, правову державу та зміст стандартів окремих прав та свобод.

Отже, центральна районна бібліотека у своїй діяльності спрямовує чимало зусиль на формування правової свідомості і правової культури користувачів та сприяє бібліотечними заходами розвитку соціально-правової активності особистості. Адже у повсякденному житті молоді найбільш потрібно саме знання своїх прав і обов’язків.

Н. Євстратьєва, бібліотекар відділу обслуговування центральної районної бібліотеки.

Забруднення атмосферного повітря в місті Вознесенську. Однією з найгостріших екологічних та соціальних проблем є забруднення атмосферного повітря. За даними управління статистики у Вознесенському районі, впродовж січня-вересня 2012 року в атмосферу міста Вознесенська від стаціонарних джерел забруднення надійшло 425,7 т забруднюючих речовин (без урахування викидів діоксиду вуглецю), що в 2,1 рази більше, ніж у січні-вересні 2011 року. Питома вага міста Вознесенська в загальнообласному обсязі викидів шкідливих речовин склала 2,3%. В середньому від одного підприємства у повітря потрапило 20 т викидів. Крім того, було викинуто 6043,8 т діоксиду вуглецю (на 14% менше, ніж за 9 місяців 2011 року), який також впливає на зміну клімату.  Щільність викидів від стаціонарних джерел забруднення у розрахунку на квадратний кілометр території міста дорівнювала 18507 кг. По м. Миколаєву цей показник становив 21934 кг, по м. Первомайську – 17149 кг.  В розрахунку на одну особу населення міста викинуто 12 кг шкідливих речовин (у м.Очакові – 25 кг, у м. Миколаєві – 11 кг, у м.Первомайську – 6 кг).

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons