Вознесенська ОДПІ інформує

У Вознесенській ОДПІ під час семінару платникам розповіли

про податкові новації та про їх права і обов’язки

В актовому залі Вознесенської ОДПІ 5 січня 2016 року пройшов семінар за участі першого заступника начальника інспекції Наталії Літвак присвячений змінам в податковому законодавстві та підвищенню правового рівня населення.

Увагу платників зосередили на нових формах звітності з єдиного податку, екологічного податку, плати за землю, транспортного податку та декларації про майновий стан і доходи. Звітувати за новими формами декларацій потрібно вже з 1 січня 2016 року.

Начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ Оксана Кравець нагадала учасникам семінару про терміни подання податкової звітності.

9 лютого 2016 року – останній день подання:

– річної податкової декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік фізичними особами – підприємцями, що знаходяться на загальній системі оподаткування;

– податкової декларації платника єдиного податку за 12 місяців платниками єдиного податку третьої групи;

– звіту з єдиного соціального внеску за 2015 рік фізичними особами – підприємцями (в тому числі тими, що обрали спрощену систему оподаткування), які не використовують працю найманих працівників;

19 лютого 2016 року – останній день подання:

– податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2016 рік платниками податку – юридичними особами.

20 лютого 2016 року – останній день подання:

– податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2016 рік платниками плати за землю (крім фізичних осіб), які обрали річний строк звітування;

 29 лютого 2016 року – останній день подання:

– податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2015 рік платниками, віднесеними до 1 та 2 групи.

Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Лариса Максимчук наголосила, що переглядати дані про стан своїх розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків) кожен платник податків, який має електронні ключі, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, може самостійно за допомогою електронного кабінету платника податків. Електронний кабінет платника податків – це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.

Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За допомогою даного сервісу платник податків також має змогу підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді.

На завершення зустрічі кожен платник податків отримав відповіді на свої запитання.

Розпочалась кампанія декларування доходів громадян

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує: з 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.

До таких доходів відносяться:

– доходи осіб, які не є податковими агентами;

– доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

– дохід від надання майна в лізинг, оренду/суборенду, житловий найм;

– інвестиційний прибуток;

– вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

– іноземні доходи.

Крім того, залишається обов’язковим подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.

Новиною цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859. Відтепер при заповненні оновленої форми звітності платники  декларуватимуть доходи та  розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Щодо права на податкову знижку, то скористатися ним зможуть громадяни упродовж усього 2016 року.

Звертаємо увагу, що подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення  або в електронному вигляді  через інформаційний портал державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Сподіваємося, що громадяни відповідально ставитимуться до вимог законодавства і своєчасно виконають свій конституційний обов’язок перед державою.

Як вознесенці сплачували податок на “квадратні метри” у 2015 році

У 2015 році вознесенські платники податку на майно в частині податку на нерухомість, перерахували до міського бюджету та бюджетів селищних рад 616.8 тис. гривень (м.Вознесенськ = 455,9 тис.грн., Вознесенський район – 160,9 тис.грн).

Переважну частину сплатили міські підприємства та організації.

Нагадаємо, що у 2015 році вознесенці сплачували податок на нерухомість за 2014 рік. Підприємства – власники нерухомості сплачували податок за  2015 рік авансовими платежами щокварталу.

До уваги самозайнятих осіб (нотаріусів)

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області запрошує на семінар, тема якого: « Подання річної податкової звітності самозайнятими особами (нотаріусами)».

Семінар відбудеться 15 січня 2016 року о 10.00 в приміщенні Вознесенської ОДПІ за адресою: м. Вознесенськ, пров. Братів Іпатових, 6 (нова назва – провулок Бузьких Козаків).

Телефон для довідок: 4-55-69; 4-12-62.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons