ЗВІТУЄ МЕР ВОЗНЕСЕНСЬКА

Для успішності суспільства потрібно стимулювати

відповідальність та бажання працювати

До Дня місцевого самоврядування Вознесенський міський голова Віталій Луков в ефірі телеканалу “ТАК ТВ” поділився успіхами Вознесенської громади, баченням реформи децентралізації та діяльністю, у цьому зв’язку, органів місцевого самоврядування.

Свято місцевого самоврядування в нас є давно, але роль місцевого самоврядування в нашій країні по-справжньому почала відроджуватися тільки останні кілька років. Відчуття потужності, віри в свої сили, які ми якраз і отримали завдяки останнім декільком рокам, завдяки тому, що наше суспільство дійсно змінилося, – сказав Віталій Луков.

Порівнюючи нинішній стан місцевого самоврядування із минулим Вознесенський міський голова підкреслив, що децентралізація — одна з найуспішніших реформ в сучасній Україні.

Є надія, є підтвердження того, що все залежить від нас, є підтвердження того, що вже немає можливості звернути на когось неуспіх, або якусь помилку. – пояснив Віталій Луков, – Тому що чим далі, тим більше не тільки прав, а і реальних можливостей в органах місцевого самоврядування”.

Вознесенський міський голова зізнався, що, звичайно, хочеться чогось більшого, тим паче, коли порівнюєш з якимось іншими країнами. За переконанням Віталія Лукова в українському місцевому самоврядуванні варто залучати іноземний досвід із адмініструванням місцевих податків та у співпраці з правоохоронними органами. На його думку, коли людина обирає місцеву владу, то вона розраховує на спокій і захищеність на своїй території. Але, коли місцева влада не має впливу на призначення начальника поліції та на визначення якихось чітких методів спільної роботи з правоохоронними органами, це не є нормальним.

Але, дійсно, це вже не те що було раніше. Я дуже радий, що ця реформа йде, впевненість є, бажання працювати є!” – оптимістично підкреслив Вознесенський міський голова Віталій Луков.

Він звернув увагу на те, що серед голів об’єднаних територіальних громад з’явилися нові обличчя — нові управлінці. Взагалі, в нових умовах діяльності місцевого самоврядування Віталій Луков вбачає велику перспективу.

Будь-яка обрана посадова особа мусить з наступного дня готуватися до наступних виборів. Це означає, що щодня ти повинен вести себе так, начебто завтра вибори. Тоді, це означає, що ти виконуєш свою роль як представника громади. І люди відчули, що вони можуть впливати на цей процес”, – відмітив Віталій Луков.

Разом з тим, Вознесенський міський голова критично ставиться до слабкої участі молоді у всіх державницьких та місцевих процесах. На його думку, при плануванні майбутнього необхідно більше залучати молодь. Разом з тим, Віталій Луков вважає, що це вдається робити у місті Вознесенську і тому місто знаходиться на хвилі різноманітних новацій. За словами Віталія Дмитровича у місті Вознесенську є ціла сукупність громадських організацій, які живуть змінами та проектною діяльністю.

Саме завдяки їх підказкам та їх активності в нас з’являються такі цікаві ідеї та ініціативи як СМАРТ-управління, тобто, розумного життя, розумного управління, коли є чіткий алгоритм управління, коли тобі необхідно пройти якийсь процес в громаді. Мало того, коли є зв’язок і контроль, то тоді це означає що влада в місті щось робить”, – підкреслив Віталій Луков.

За словами Вознесенського міського голови, коли місцевий бізнес відреагував довірою до діяльності місцевої влади, то це є показник успішності діяльності влади. Конкретним прикладом такої співпраці стало застосування електронної “Картки вознесенця” для отримання знижки в торгівельних мережах міста для мешканців Вознесенська.

Взагалі, при введенні “Картки вознесенця” планувалося застосувати цю картку, як стартову платформу для медичного обслуговування, де в першу чергу мала б забезпечитися первинна ланка медицини, а згодом і вторинна. Це надає можливість відслідкувати і потік пацієнтів, і ефективність роботи лікарів та їх навантаження. Відповідно до цієї програми, можна нараховувати заробітну плату лікарю і отримати можливість застосування певних страхових моментів.

Якщо людина, наприклад, потрапляє в лікарню непланово чи в реанімаційне відділення, чи приймальне відділення, то внесені в електронну медичну карту данні пацієнта (група крові, реакція на знеболення, реакція на антибіотики) допоможуть лікарю не втрачаючі дорогоцінні хвилини прийняти рішення по лікуванню.

Достатньо одного швидкого зчитування і вся ця база є у лікаря, який у приймальному відділенні тебе приймає. І ми економимо золоті хвилини, коли людина попадає в медичний заклад непланово. Ось оце наша мета”, – підкреслив Віталій Луков та додав необхідність переконання людей, що їм це потрібно купити страховку.

Щоб прискорити введення карток міська влада пішла на угоду з міськими перевізниками і встановила в кожній маршрутці зчитуваючий пристрій. Тепер представники пільгової категорії населення з мешканців Вознесенська сплачують в маршрутці не 5, а 2 гривні. В електронній базі ця інформація потрапляє до міської влади і бюджет міста розраховується з перевізником за кожного конкретного перевезеного пільговика.

Віталій Луков зауважив, що картки надавалися тільки після проходження профогляду у сімейного лікаря. Таким чином вдалося провести практично стопроцентний профогляд населення.

“Якщо на картку реагують різні учасники нашої громади, то це означає, що вона успішна”, – підбив підсумок Віталій Луков, – Це та річ, яка об’єднує громаду”.

Міський голова зізнався, що є ще проблеми, а саме – це нерегулярно вивезене сміття, бродячі тварини. Є проблеми, але місто має концентруватися навколо якоїсь мети, вирішити глобальні проблеми і поступово рухатися до іншого.

На запитання ведучого прес-клубу Гліба Головченка: якими люди бачать ідеальну систему місцевого самоврядування Вознесенський міський голова Віталій Луков відповів:

Насправді, більшість людей хоте так, щоб їх ніхто не чіпав, щоб вони спокійно жили і не знали — хто в них влада, хто в них міський голова і так далі — це ідеальний варіант суспільства. Але щоб до цього дійти — потрібно виховувати і владу і людину. Тут не може бути, що хтось один це питання вирішить. І це найскладніше, і займатиме найбільш тривалий період. Тому ми маємо перейти від популістичних речей до жорсткої і чіткої правди. Говорити що ми можемо, а що не можемо і чому не можемо та поступово привчати всіх до тієї думки, що той, хто сам щось робить, то йому обов’язково допоможуть і він буде жити краще.

На його думку, щоб суспільство у подальшому було успішним — потрібно не стимулювати лінь, бідність і безвідповідальність соціальними виплатами, а потрібно стимулювати у людей відповідальність та бажання людей працювати.

Show Buttons
Hide Buttons