Була риба ваша, а стала – наша

Южноукраїнська міська газета «Контакт» в номері від 17 грудня розмістила інтерв’ю з керівником фірми ТОВ «КООП «Антина», яка стала відома мешканцям не тільки міста енергетиків, а й навколишніх районів гучним скандалом навколо вилову риби в Олександрівському водосховищі. Позицію Лідії  Котеляк викладено в інтерв’ю, яке й пропонуємо до уваги наших читачів.

КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ

– Пані Лідія, Ваша версія щодо того, що зараз відбувається навколо Олександрівського водосховища?

– Версія проста і зрозуміла. На сьогоднішній день декілька людей, які себе назвали активістами, зрозуміли, що їхній незаконній діяльності настав кінець, що сьогодні прийшла фірма, яка працює у правовому полі, яка буде боротися з браконьєрством. Вони почали збурювати народ, доносити громаді абсолютно брехливу, неправдиву інформацію про нашу діяльність.

– Вам докоряють тим, що не узгодили з атомною станцією використання водосховища. Чи могли Ви врегулювати питання промислового лову з адміністрацією  АЕС, яка користується цієї водоймою?

– Справа в тому, що атомна станція є користувачем земельної ділянки, на якій знаходиться Олександрівське водосховище, а водні біоресурси належать рибному господарству України, яке має повне право розпоряджатися ними і видавати такі документи, як Режим рибогосподарської діяльності.

– Цей режим розповсюджується і на Олександрівське водосховище?

– Аякже, є постанова, видана Кабміном у 2008 році, де чітко зазначено, що Олександрівське водосховище входить в перелік водойм, на яких дозволено займатися рибогосподарською діяльністю.

– Ви отримали листа за підписом Ландау, в якому написано, що використання Олександрівського водосховища для спеціального водогосподарювання не представляється можливим, виходячи з його призначення і режиму?

– Цей лист носить чисто рекомендаційний характер. Він жодним чином не забороняє діяльності, яку проводить наше підприємство, ґрунтуючись на документах , які нам видало рибне господарство України за погодженням рибної інспекції в Миколаївській області.

– Чи маєте Ви дозвіл і чи плануєте вилов у Південному Бузі та на Бакшалі, бо рибалки цього побоюються?

– Вилов риби і зариблення – це основні пункти нашої діяльності, які прописані в Режимі і в Дозволі на спеціальне використання водних біоресурсів в господарських водних об’єктах, які нам видані Миколаївською рибінспекцією. Там чітко прописано: коли, в якому році і в яких кількостях ми маємо ловити рибу і зариблювати.

– На яких водоймах?

– Власне, в Олександрівському водосховищі, але ні на Бакшалі, і ні в річці Південний Буг.

– Чи можлива там, де ваша фірма веде промисел, любительська риболовля з човна чи з берега? Бо люди кажуть, що їх зараз проганяють.

– Це ось і є та неправдива, брехлива інформація, яку розповсюджують двоє колишніх мерів і один колишній начальник міліції. Хочу наголосити, що наша господарська діяльність не має жодного відношення до охоронних дій, їх має проводити тільки рибінспекція області або правоохоронні органи. У нас немає такої функції – забороняти рибакам або дозволяти їм ловити. Шановні рибалки, ви як ловили, так і будете ловити. Ніхто ніколи в особі нашої фірми вам не буде забороняти здійснювати любительську риболовлю.

– Який розмір клітинок у ваших сітках?

– Усі сітки, якими користуються наші рибалки, марковані. Вони мусять бути маркованими. Але я хочу ще раз наголосити, що відповідальність за сітки, які не відповідають маркуванню, ми маємо нести тільки тоді, коли їх знайшли і витягнули з води з рибою. Коли сітки лежали навіть не на березі, а були упаковані в мішки, це не є порушенням закону. Я не знаю, про які сітки ми сьогодні говоримо, і я не знаю, хто їх міряв. Розумієте? Їх має міряти представник рибоохорони, а не ті люди, які були в емоційному стані. Крім того, хочу сказати, що нам було завдано страшної матеріальної втрати. Ті сітки різалися, рвалися, розтягувались. Про це у нас є відео, своє аматорське. Мотори наших човнів теж руйнувалися, човни наші знищувалися. Я хочу сказати, це був акт вандалізму щодо нашої фірми.

– Чи плануєте Ви зариблення акваторії водосховища до кінця 2015 року, бо в наявних документах це передбачено.

– Так, ми плануємо зариблення до кінця грудня 2015 року. Нами підписаний договір з фірмою «Стройкрок», яка взяла на себе зобов’язання зарибнити Олександрівське водосховище. Користуючись нагодою, хочу запросити й вас, журналістів, бути присутніми під час процесу зариблення.

– Якими видами?

– Буде зариблюватись мальок товстолобика (40г) у кількості 158 тисяч штук.

– Коли «Антина» почала промисел? Кажуть, що виловлювали ще до видачі ліцензії.

– Дуже дякую, що Ви це запитання поставили, бо навколо цього і ґрунтується ця неправдива інформація. У нас є Дозвіл на спеціальне використання водних об’єктів, в якому чітко зазначено: дозволено вилучення водних біоресурсів водосховища з 27.10.2015р. Шановні, це є який місяць? Це є жовтень. Тобто, від 27 жовтня ми маємо право вилучати рибу з водних ресурсів. Далі, строк дії Дозволу починається з 12 листопада (11 місяць). І перший запис в нашій книзі лову здійснено 20 листопада. Простежується чітка закономірність: 27 жовтня, 12 листопада і 20 листопада.

– Кажуть, що очолювана Вами фірма зареєстрована в Костянтинівці і туди сплачуються податки, але в Інтернеті ми читали, що вона львівська.

– Фірма «Антина» зареєстрована у Львівській області. Перше, що ми зробили, приїхавши сюди займатися господарською діяльністю, це зустрілися з сільським головою Костянтинівки для того, щоб узгодити питання перереєстрації фірми «Антина». Ми зупинилися на тому, що перереєстрація – це процес довгий, який займе багато часу,  тому відкрили філію фірми «Антина», яка буде здійснювати свою діяльність на території Костянтинівки, і всі податки будуть залишатися там.

– Стосовно обсягів вилову: хто їх контролює, скільки  вже виловлювали, скільки виловлюєте протягом доби?

– Теж цікаве запитання, цим задурюють голову громаді Костянтинівки та Южноукраїнська. Так звані активісти розповсюджують інформацію, що наша фірма виловлює кожної доби від тони до трьох тон риби, що всю ту рибу ми транспортуємо в Одесу і Київ. Це неправда. Хочу наголосити, що вилов риби контролюється вашими громадськими активістами, зокрема, організації «Народний контроль». Про це, я думаю, вони розкажуть самі. Найбільший вилов був – 190 кг. Немає тон, двох, немає трьох. Це наклепи, це все спроби очорнити нашу фірму.

З 20 листопада до 1 грудня ми мали подати дані про діяльність нашої фірми, в тому числі –  про кількість вилову – в рибінспекцію Миколаївській області, що ми й зробили. За 10 днів ми виловили 1064 кг. Тобто, в середньому, по 110 кг в день.

– Куди ця риба йде?

– Ця риба реалізується і пропонується для реалізації мешканцям селища Бузьке. Ваші мешканці можуть підтвердити, що факти продажу риби відбуваються кожного дня, під час того, коли наші рибалки вертаються з вилову. Риба продається за цінами берега для всіх бажаючих. Пізніше вона реалізується в інші місця, де дозволено продаж. Крім того, що ми займаємось реалізацією, ми допомагаємо таким організаціям, як будинок безпритульних, реабілітаційний центр.

– Про який будинок йдеться?

– Ми тісно працюємо з реабілітаційним центром «Перспектива», який знаходиться у Львівській області. На сьогодні ми знову отримали лист-прохання поставити, по можливості їм рибу, бо в них дуже скрутне положення. Це вже четвертий раз, коли ми допомагаємо реабілітаційному центру «Перспектива».

– Щоб змінити громадську думку у нас в місті, яка склалася не на користь «Антини», можливо теж що-небудь добре зробите для міста або сусідніх районів?

– Із  задоволенням. Ми готові допомагати тим, хто цього потребує. Будь ласка, ми готові розглянути різні пропозиції від громадських організацій, благодійних організацій. Ми відкриті.

– Під час акції протесту було сказано, що ви припиняєте, щоб зняти соціальну напругу, вилов риби. Це так?

– Так. Для того, щоб зняти соціальну напругу, яку штучно створили деякі мешканці Южноукраїнська, ми припинили вилов риби і зараз ним не займаємось. Але я впевнена, що коли ми поставимо всі крапки над «і», наше підприємство продовжить господарську діяльність.

– Чи не побоюєтеся Ви, що навіть якщо з паперами все нормально, будуть і далі приходити і заважати, протестувати?

– Не побоююсь, бо ми працюємо відкрито, чесно, прозоро і під контролем громадських організацій вашого міста.

– Ваші плани на майбутнє?

– Підсумовуючи нашу розмову, хочу звернутися до жителів Южноукраїнська. Сьогодні наша фірма «Антина» пришла як інвестор. Ми будемо не тільні ловити і зариблювати, ми хочемо робити багато доброго і корисного,  для жителів міста – в тому числі. У нас є програма розвитку, де передбачено створення робочих місць: будівельники, рибалки, охоронники, бухгалтери, водії. Наші податки надходять до бюджету Арбузинського району, бо філія фірми – в селищі міського типу Костянтинівка. Доступна ціна і хороша якість риби, продаж риби для населення за оптовими цінами. У планах багато – проведення меліоративних робіт; зариблення у весняний і осінній періоди; розвиток аматорської спортивної рибної ловлі; організація і проведення спортивних змагань. А ще –  створення умов для культурного відпочинку рибалок-любителів і населення; розвиток інфраструктури: альтанки, причали, з дотриманням санітарних та екологічних норм; будівництво рибопереробного цеху, ресторанно-готельного комплексу; реалізація програми «Зелений туризм» із залученням західних інвесторів; реалізація програми по використанню сільськогосподарських земель для вирощування овочів і фруктів – з подальшою переробкою на фірмі «Сандора», яка з задоволенням згодна з нами працювати; розробка заходів по штучному відтворенню цінних риб, що перебувають під загрозою зникнення; сприяння у створенні підприємств з виробництва знарядь лову. Інші пропозиції ми готові вислухати від вас, шановні мешканці Южноукраїнська.

Show Buttons
Hide Buttons