ПОДБАЙТЕ ПРО ДОВКІЛЛЯ

13 жовтня 2017 року на офіційному сайті Южноукраїнська під рубрикою «Земля та екологія»  розміщено повідомлення Управління екології, охорони навколишнього середовища та земельних відносин ЮМР (виявляється,  є таке в нашому місті) було розміщено допис під назвою «Право природокористування».

Відзначається, що «На даний час забруднення навколишнього середовища відходами, викидами, стічними водами всіх видів промислового виробництва, сільського господарства, комунального господарства міст набуло глобального характеру». Цьому ніхто не заперечує. Можна погодитись і з тим, що: «Головними джерелами забруднення і забруднюючими речовинами навколишнього середовища вважають:  неправильно розташовані звалища та інші сховища отруйних речовин… і накопичення побутових та небезпечних відходів» тощо.

Автори повідомлення посилаються на Конституцію України, Господарський кодекс, ряд законодавчих  актів, постанов і закликають керівників  отримати відповідні дозволи й узгодити господарську діяльність у відповідності до діючого законодавства.

Звичайно, ми маємо схвально сприймати нормативні документи з питань дотримання основних принципів забезпечення  екологічної безпеки нашого міста. Однак слова про високі вимоги до забруднювачів території розходяться з конкретними ділами служб, які мають контролювати екологічний стан міста. Звернемось до конкретних фактів, які чи не бачить, чи замовчує міське управління екології, охорони навколишнього середовища та земельних відносин.

Тривалий час на Набережній енергетиків біля інфекційного відділення ЮМЛ влаштовують звалище для забруднених грунтів та відходів залізобетонних конструкцій. Тут вже засипана чимала площа і з кожним днем  обсяги забруднення природного середовища збільшуються. Осінні дощі знесуть  ці накопичення в Південний Буг.

Виникає питання, чи оформлено у вищезгаданому управлінні дозвіл на влаштування  в межах житлової території звалища для відпрацьованих грунтів, сміття та розбитого залізобетону, а, якщо ні, то яка відповідальність чекає на забруднювачів природного середовища в межах міської зони?

Територія, що прилягає до Набережної енергетиків  від каналізаційної насосної станції і майже до міського майдану, ще від періоду передачі селища будівельників та енергетиків від підпорядкування ВП «Южно-Українська АЕС» до комунальної власності міста,  залишається загрозливою з питань безпеки для людей. Тут залишились купи чорнозему, каміння, зіпсованих залізобетонних плит, побутового сміття. Люди кажуть, що до цієї території у влади руки не доходять. Чому ж таке ставлення до офіційно визначеної міської території?  До речі, останнім часом  саме сюди все частіше навідуються  молодики, що за п’ять-десять хвилин повертаються з загадково усміхненими обличчями. Тут певна небезпека чатує на дітей і дорослих від кинутих напризволяще  занедбаних об’єктів каналізаційної системи. Чи не пора шановному управлінню звернути увагу й на ці неподобства на міській території?

Уваги потребують і «зелені легені» міста. На жаль, ми зараз не говоримо вже про поливальний водопровід, який раніше планувався  і певні роботи були проведені. Однак житлова територія  не може залишатись в недоглянутому вигляді, що зараз зустрічається занадто часто.  Стає вже звичним, коли  квіткові газони заполоняють бур’яни, через зелені майданчики пролягають пішохідні стежки.  Поки що сиротинцем виглядає паркова зона в першому мікрорайоні, де вже спилено кілька 50-річних дубів. До речі, ця подія викликала  зрозуміле невдоволення у громадян, а ось влада до цього часу доступно не пояснила про це непорозуміння. Цікаво знати,  скільки коштів надійшло до місцевого бюджету на відновлення знищених  дерев, як вони будуть використовуватись і хто «оприходував» деревину?

Проблем захисту природного середовища в місті багато. От тільки важливо жителям Южноукраїнська знати не тільки про декларовані принципи збереження довкілля, а й про те, як Управління екології, охорони навколишнього середовища та земельних відносин ЮМР не на словах, а на ділі дбає про збереження й поліпшення  нашого довкілля.

Анатолій НЕНЬКО.

Show Buttons
Hide Buttons