ПОДБАЄМО ПРО ВЕТЕРАНІВ

Відбулося спільне засідання президії Арбузинської районної організації ветеранів та Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського району, на якому обговорено шляхи поліпшення соціального обслуговування громадян похилого віку та інвалідів за місцем проживання.

До участі в засіданні були запрошені керівники районних організацій, голови сільських і селищних рад та первинних ветеранських організацій, члени президії та голови комісій, спеціалісти Управління соціального захисту населення,  працівники Арбузинської ЦРЛ та Арбузинского районного центру первинної медико-санітарної  допомоги.

Перед початком офіційного відкриття засідання президії районної ветеранської організації розмовляємо з її незмінним керівником з 2002 року, колишнім головою селищної  ради  і ініціатором спільного засідання, Заслуженим ветераном України Р. Я. Алефіренко.

– Ідея об’єднати зусилля всіх державних і громадських організацій для поліпшення соціального обслуговування людей похилого віку, інвалідів і, зокрема, членів первинних ветеранських організацій мені прийшла давно, – розповідає Раїса Яківна. – І ось зараз, здається, всі організаційні питання вирішені, узгоджені дії, і можна приступати до прийняття офіційних документів. Взагалі наша ветеранська організація має більше 20 договірних відносин з державними, громадськими організаціями, товариствами, установами та закладами. Все для того, щоб увагою і піклуванням оточити наших ветеранів. Всього ж в районі на обліку  7323 членів організації. Це інваліди війни, учасники бойових дій, ветерани військової служби, пенсіонери, діти війни, «афганці», «чорнобильці» та інші категорії наших громадян, що потребують постійного піклування. Тому  важливо об’єднати  зусилля всіх соціальних служб для допомоги нужденним.

– Чому вирішили перевагу надати саме Територіальному центру соціального обслуговування?

– Ми співпрацюємо з усіма службами, а саме в територіальному центрі зосереджена системна робота по наданню соціальних послуг. Тут працюють фахівці,  дипломовані спеціалісти, та й за п’ять років роботи колектив завоював визнання і повагу. Тому ми впевнені, що члени нашої організації, коли звернуться   до територіального центру, отримають тут всебічну допомогу і підтримку.

– Чого Ви очікуєте від сьогоднішнього спільного засідання?

– По – перше, познайомити учасників зібрання з можливостями надання соціальних послуг у територіальному центрі, щоб залучити до його діяльності якомога більше ветеранів. Звичайно ж,  узгодити  головні напрямки нашої співпраці. Сподіваємось, що після цієї зустрічі в селах і селищах району активізується залучення ветеранів для надання їм соціальних послуг, яких вони потребують. Адже  наше головне завдання – якомога довше зберегти життя кожної людини.

На жаль, з кожним роком рідіють ряди наших славних ветеранів і учасників Великої Вітчизняної війни. Зараз у нас на обліку 36 інвалідів війни. Будемо їх вшановувати під час місцевих і районних заходів. З ними зустрічаємось, допомагаємо через своїх спонсорів, значна допомога надходить від О.О. Чебана. Він предметно займається проблемами ветеранів  і їх забезпеченням, постійно зустрічається з людьми, при можливості надає адресну допомогу, бере участь у всіх районних заходах. Районна ветеранська організація щиро вдячна Олександру Олександровичу Чебану за постійне піклування про людей похилого віку.

***

Цього дня  учасники спільного засідання мали можливість спілкуватися з працівниками територіального центру, ознайомитися з роботою всіх структурних підрозділів, оглянути добре мебльовані приміщення, наповнені спеціальними пристроями для оздоровлення підопічних. А  керівники сільських і селищних рад  – відвідати і привітати з наступаючими святами своїх земляків, що перебувають у стаціонарному відділенні постійного (тимчасового) проживання людей похилого віку та інвалідів. При цьому директор терцентру А.М. Резніченко детально розповідала присутнім про роботу кожного відділення.

Тим часом персонал виконував свою щоденну роботу, обслуговуючи людей похилого віку: у відділенні соціально-медичних послуг підопічні займались на тренажерах, їм надавали ручний масаж, готувалось обладнання для аероіонотерапії; у відділенні соціально-побутової адаптації слухачі «Університету третього віку» проводили заняття факультету «Сад і город».

Після знайомства з соціальним закладом присутніх запросили до «круглого столу» для обговорення актуальних питань соціального обслуговування людей похилого віку, інвалідів, ветеранів та інших вразливих верств населення.

Першим привітав учасників зібрання  голова районної ради В. А. Захарченко, який відзначив, що протягом п’яти років у районі багато зроблено для поліпшення системи надання соціальних послуг ветеранам, пенсіонерам, інвалідам. Важливо, щоб соціальне обслуговування людей охопило якомога більше сільського населення та поглиблювало спільну діяльність територіального центру з громадськими організаціями заради поліпшення надання соціальних послуг.

Директор територіального центру А.М. Резніченко наголосила, що без спільних зусиль райдержадміністрації, районної ради, громадських організацій, спонсорів створення подібного соціального закладу було б просто неможливим. Що ж до підсумків діяльності центру за п’ять років, то вдалося сформувати дружний злагоджений колектив,   сформувати базу, придбати сучасне обладнання. Це, так би мовити, перший і найважливіший етап, який вимагав значних спільних зусиль. Наступний – організаційний період, котрий передбачає навчання персоналу, формування персонального складу людей, яким потрібна допомога.

Зараз протягом року обслуговування в терцентрі проходить більше 2200 людей.  Звичайно, обсяг послуг і кількість відвідувачів потрібно збільшувати і планувати доставку людей з сіл до закладу, де створені відповідні умови, але ж для цього потрібно вирішити транспортну проблему і,  «сподіваюсь, – відзначила Алла Михайлівна, – що  нам вдасться придбати автобус для перевезення людей, що потребують допомоги, з віддалених  населених пунктів району».

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги виконує важливу функцію по збору  і передачі гостро потребуючим  людям,  переселенцям із зони АТО  одягу, продуктів харчування.  При цьому колектив у своїй діяльності звертається до спонсорів та небайдужих людей.

Головний принцип діяльності працівників відділення соціально – побутової адаптації – «від хати – до хати». Це значить, що соціальні працівники знають всі проблеми людей похилого віку в населеному пункті і можуть оперативно донести до них  необхідну  інформацію. Тому, вважає А.М. Резніченко, у кожній сільській раді мають працювати місцеві соціальні працівники, вони мають стати основною ланкою в діяльності громади по наданню соціальних послуг населенню.

Однією з важливих задач сьогодення є максимальне інформування населення про можливості територіального центру, з метою залучення якомога більше  людей до безкоштовних послуг.

Голова Арбузинської організації ветеранів війни та праці Р.Я. Алефіренко вважає, що спільні дії працівників терцентру та членів президії ветеранської організації  покращать соціальний захист ветеранів та пенсіонерів.  І важливо зробити все, щоб люди, які опинились на схилі життя, відчували турботу про себе з боку державних установ. Для цього в територіальному центрі соціального обслуговування є всі можливості, нам важливо координувати свої дії, а ветерани мають скористатись цими послугами.

Семенівський сільський голова І. Д. Герасименко поділилась досвідом спільної роботи по наданню соціальних послуг ветеранам, інвалідам, пенсіонерам. Зокрема, підкреслила позитивну роботу соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома. Ці обов’язки виконує сімейне подружжя Нікітенко Тетяна Миколаївна та Сергій Володимирович, і тому всі послуги надаються в комплексі. Люди завжди задоволені таким обслуговуванням. Також важливо зазначити, що в Семенівці вдалось поєднати зусилля ветеранської організації, благодійного фонду, ПрАТ «Оберіг», фермерів та підприємців, що працюють на території сільради, для допомоги людям похилого віку та  інвалідам. Тепер це загальна турбота про односельців.

Голова Новокрасненської первинної ветеранської організації Г.Є.Кислиця повідомив, що на обліку 1413 жителів села і соціальні працівники намагаються  кожному допомогти у вирішенні життєвих проблем. Активно працює «Культурно мистецький» факультет Університету третього віку, завдяки якому пенсіонери об’єднують свої зусилля, прагнуть до всього нового та цікавого. Також відзначив роботу мультидисциплінарної команди територіального центру. Це коли під час виїзду працівників надається комплекс соціальних послуг, а саме по ремонту та благоустрою будинків, надання швацьких, перукарських послуг, рубка дров, допомога в обробітку присадибних ділянок, вимірювання тиску, консультації  з різних питань, інформаційно – роз’яснювальна робота щодо запровадження нової системи надання субсидій. Такі соціальні послуги користуються попитом у підопічних.

Голова комісії по розвитку та підтримці волонтерського руху в Арбузинському районі Н. І. Старченко свій виступ присвятила висвітленню діяльності шкільних волонтерських загонів, які плідно допомагають людям похилого віку. На цей час в районі працює 80 волонтерських об’єднань, які надають посильну допомогу більше як 700 жителям району. Діяльність Арбузинських волонтерів неодноразово відзначалась на обласному рівні, як активних учасників конкурсів.

Голова комісії ветеранів праці та дітей війни О. О. Любченко наголосила у своєму виступі на ефективності роботи відділення соціально-медичних послуг. Всі пенсіонери, які відвідують це відділення і користуються його соціальними послугами, задоволені і відчувають покращення здоров’я, позбавлення своїх страждань.

Голова комісії патріотичного виховання і керівник районної організації ТСО України В.І. Шарата говорив про важливість виховання молоді на прикладі ветеранів війни, учасників бойових дій та трудового фронту. Зараз в районі проводиться робота по благоустрою пам’ятників загиблим на фронтах Другої світової війни, вшановується пам’ять героїв, які ще в серпні 1941 році здійснили єдиний за час війни подвійний «вогняний таран», спрямувавши свої підбиті винищувачі «И-16» на механізовану колону німецьких окупантів, і ціною власного життя забезпечили радянським військам відступ без численних втрат.

Колектив територіального центру і районна організація ветеранів плідно співпрацюють з районним відділом культури – про це повідомила учасникам спільного засідання начальник відділу культури та релігії В. П. Іваненко. Протягом останніх років створено 15 художніх колективів із відвідувачів «Університету третього віку».  Культпрацівники проводять заняття з ветеранами, пенсіонерами, і ці зустрічі додають людям бадьорого настрою,  упевненості в житті.

Учасники  спільного засідання президії Арбузинської районної ради організації ветеранів та Територіального центру соціального обслуговування ухвалили постанову, в якій визначені конкретні шляхи забезпечення якісними соціальними послугами найбільш вразливих верств населення.

На знімку: учасники спільного засідання. 

Анатолій Ненько.

Show Buttons
Hide Buttons