Протидія корупції

Відтепер рівень життя високопосадовців буде під пильним оком, а боротися з корупцією стане простіше.

За інформацією прес-служби Президента України,  Петро Порошенко підписав закони щодо боротьби з корупцією – “Про Національне антикорупційне бюро України”, “Про запобігання корупції”, “Про засади антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів”.

Тепер державні службовці зобов’язані будуть публікувати не тільки свої декларації про доходи, а також і декларації про доходи своїх родичів: дітей, онуків, батьків, діусів та бабусь, дружин/чоловіків і співмешканців, якщо вони живуть у незареєстрованому шлюбі. Всі ці декларації будуть заповнюватися в електронній формі і програма автоматично перевірятиме дані. Для цього співставлятимуться цифри з усіма можливими реєстрами і у випадку невідповідностей – відбудеться  ретельна перевірка чиновника.

Законодавство передбачає також моніторинг стилю життя високопосадовців та їх люстрацію у випадку неможливості пояснити джерело отриманих доходів чи майна.

Закон України “Про Національне антикорупційне бюро України” передбачає створення спеціального державного правоохоронного органу, завданням якого є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, вчиненим вищими посадовими особами, які становлять загрозу національній безпеці.

Закон України “Про запобігання корупції” передбачає комплексне реформування системи протидії корупції у відповідності до міжнародних стандартів та успішних практик іноземних держав. Зокрема, передбачається створення Національної комісії з питань запобігання корупції.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» встановлює механізм виявлення фізичної особи – кінцевого вигодоодержувача юридичних осіб, а також вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Закон України “Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки” передбачає визначення комплексу першочергових заходів, спрямованих на зменшення рівня корупції в Україні та формування бази для подальших антикорупційних реформ.

Show Buttons
Hide Buttons