РЕФОРМА МЕДИЦИНИ – В ДІЇ

Масова агресивна комп’ютеризація у сімейного лікаря

Таким є ключовий компонент покращення якості надання медичних послуг на первинному рівні за висловлюванням заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка. Під час П’ятого Національного прес-клубу, що проводила Асоціація міст України у Києві, Павло Ковтонюк перед представниками регіональних ЗМІ розкрив концепцію та подальші кроки реформи охорони здоров’я в Україні.

«Більш ніж 21 мільйон людей обрали свого сімейного лікаря. 76% пацієнтів задоволені лікарями, яких обрали. А в 2019 році буде запроваджено електронні медичні документи: карта пацієнта, направлення до спеціаліста, рецепт і лікарняний», ‒ розповів регіональним журналістам Павло Ковтонюк.

Одним з найуспішніших прикладів впровадження національної електронної системи охорони здоров’я «eHealth» на Миколаївщині стала Вознесенська міська громада. Із запровадженням міським головою Віталієм Луковим електронної «Картки вознесенця», яка поєднала і медичні картки пацієнтів, і транспортні пільги і знижки в торгівельних мережах міста, доступ до медичних послуг значно покращився.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на прикладі міста Вознесенська з Миколаївщини та Борислава зі Львівщини довів ‒ наскільки в наслідок реформи покращилися умови фінансування медичної галузі. Зокрема, середня заробітна плата лікаря по Вознесенську зросла з 4 600 гривень до 17 612 гривень, а заробітна плата медичної сестри з 5 000 гривень до 11 340 грн.

Пан Ковтонюк підкреслив важливість прозорості надання медичних послуг, де ключовим компонентом є принцип ‒ гроші ходять за пацієнтом. Він розповів про безкоштовну для пацієнтів діагностику та збір аналізів. На сьогоднішній день вже безкоштовними є базові аналізи, медичний огляд та лікування у сімейного лікаря. У 2019 році заплановано розширення кількісті аналізів для вузьких спеціалістів та додана інструментальна діагностика.

«За аналізи буде платити Національна служба здоров’я, ‒ підкреслив Павло Ковтонюк, ‒ За направленням сімейного лікаря, за гарними тарифами та безкоштовно для пацієнта будуть робитися аналізи для вузьких спеціалістів».

За планом медичної реформи у 2018 році завершується формування медичних закладів першого рівня та укладання договорів із сімейними лікарями мешканцями України. З 2019 року починається реформа амбулаторної допомоги, а з 2020 року ‒ реформування стаціонарної медичної допомоги.

 Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк звернув увагу, що органам місцевого самоврядування за для покращення впровадженя медичної реформи до 31 грудня 2018 року необхідно: прийняти рішення про реорганізацю медичних закладів, провести в них ремонти, забезпечити ком’ютерами сімейних лікарів, а лікарів-спеціалістів до середини 2019 року.

Show Buttons
Hide Buttons