РІВЕНЬ 20,7 ЗНИЩИТЬ НАШ ПРИРОДНИЙ СКЕЛЕДРОМ

Вплив підвищення рівня Олександрівського водосховища до НПР-20,7м, на чому наполягає НАЕК «Енергоатом», на розвиток туризму, альпінізму та скелелазіння ще ніхто не досліджував. Натомість учасники змагань, знані в Україні спортсмени, члени туристичних клубів, об’єднань альпіністів все частіше говорять про те, що підвищення рівня водосховища призведе до знищення  чи не єдиного в Україні майданчика для організації тренувань та змагань місцевого й Всеукраїнського значення.

Природний скеледром біля скелі Пугач, острова Гардового на просторах Бузького Гарду – це традиційне місце проведення змагань альпіністів. Щороку  галявина біля  майже вертикальних скель збирає сотні спортсменів з Южноукраїнська, Одеси, Миколаєва, Черкас, Києва, Кропивницького та інших великих і малих населених пунктів.

Тут часто проходять змагання туристів, в яких беруть участь команди з районів Миколаївської області та з міст Вознеснська та Южноукраїнська. Нещодавно тут проходив чемпіонат України з техніки альпінізму.

Кожного року в травні на бузьких скелях проходять змагання  «Пам’яті В. Крата» -організатора в Южноукраїнську перших туристичних секцій, які зараз об’єднані в туристичний  клуб «Азимут». Нещодавно «Азимут» проводив змагання на бузьких скелях, в яких взяли участь команди з 8 міст України. Юні, досвідчені, знані в Україні спортсмени й тренери говорять про те, що підвищення рівня Олександрівського водосховища до НПР-16 м  вже завдало негативного впливу на проведення змагань. Майданчик, з якого стартують альпіністи, підтоплений і лишився тільки клаптик землі, усипаної валунами, на якому може розміститись 5 – 8 спортсменів, тренерів та суддів змагань. Та й дістатись до місця змагань не так просто – доводиться користуватись  стежкою, яка протоптана між великих валунів, розсипів дрібних каменів,  кущів… Не кожному вдається покорити ці перепони.

Нещодавно спортсмени нанесли білою фарбою на скелі позначку -20,7м.  і  тепер вже наглядно побачили, що підвищення рівня води знищить всі можливості для проведення тут змагань альпіністів і скелелазів. Спортсмени  не зможуть вийти на традиційні маршрути, тому що стартові позиції поглине бузька вода.

Втратили Кримську базу для тренувань і змагань. Тепер «Енергоатом» зазіхає на Южноукраїнський унікальний природний скеледром, – говорять учасники чемпіонату України по техніці альпінізму.

Show Buttons
Hide Buttons