СЛУХАННЯ ПРО ПРОЕКТ-20,7

У Южноукраїнську завершились останні заявлені громадські слухання з приводу підняття рівня води у Олександрівському водосховищі до відмітки 20,7 метрів

 Журналісти “СВІДОК.info” (http://svidok.info/ru/news/5828), із самого початку відстежують розвиток подій навколо цього резонансного питання.

До Южноукраїнська з усіх-усюд з’їхалось декілька сотень бажаючих висловити свою позицію. З десяток різних екологічних організацій та активістів. Серед них і ВЕА «Зелений світ», «Вiдповiдальна Миколаївщина», ЦК “Азов”, Українська Молодіжна Кліматична Асоціація “УМКА” та інші, а тако безліч істориків, екологів, спортсменів-рафтерів та інших.

Із самого початку заходу у присутніх виникли сумніви щодо легітимності заявлених слухань. Це зауважив Сергій Колєсніков – голова ВЕА “Зелений світ”. Чоловік засумнівався, що ця подія має відповідний правовий статус. На його думку, це не громадські слухання, а лише громадські обговорення. Тобто ніякої юридичної сили вони не мають.

Сергій Колєсніков про громадське обговорення

С.К.: Слухання проводяться за рішенням місцевих органів влади. Я не бачу де тут місцева влада. Тому вважати це слуханнями це не коректно. Ми всі люди освічені і розуміємо, що неможливо вважати те, що тут відбувається, слуханнями. Тому я пропоную визначитись, що це не є громадські слухання, а просто збори громади в рамках громадського обговорення підвищення рівня.

Енергетики апелювали, що це необхідна процедура для  проведення екологічної експертизи. Матеріали з усіх слухань, що відбулись, протоколюються і думку всіх мешканців мають врахувати.  Принаймні так запевняють енергетики, але схоже, активісти не дуже цьому повірили. Тож, як далі повідомив Начальник управління капітального будівництва Ташлицької ГАЕС Павло Вірич, у Южноукраїнську проходять саме громадські слухання і саме так буде відзначено в протоколі.

Павло Вірич про громадські слухання

П.В.: Як тільки ми затвердимо проект, ми маємо право витрачати державні кошти на виконання комплексних заходів з підготовки ложа Олександрівського водосховища. На сьогоднішній день ці заходи складають близько 25 млн. Термін виконання планується протягом двох років

Це викликало хвилю незадоволення, але обговорювання таки розпочались. Виступали як і противники підняття рівня, так і його прихильники, серед яких більшість – це працівники самої атомної електростанції.

Микола Біляшівський про знищення пам’яток національного значення

Основні суперечки розгорілись з приводу переселення червонокнижних рослин в місця, які не будуть підтоплюватись. На думку екологів, енергетики не мали права проводити такі роботи, адже для їх проведення потрібні спеціальні дозволи. І ця самодіяльність веде до кримінальної відповідальності. На що спеціалісти енергетиків, а саме науковий співробітник НАН Академії наук Валерій Новосад запевнив, що ніхто не викопував рідкісні види рослин. Їх нібито розмножували з насіння.

Валерій Новосад про перенесення червонокнижних рослин

Активістів це не переконало.

Антоніна Галкіна про переселення червонокнижних рослин

Діалог проходив конструктивно. Але тривало це лише до певного моменту. Один з виступаючих, який представився звичайним рибалкою, звинуватив екологічних активістів у популізмі. Більше того, обізвав представників ЦК “Азов” “голубими”. Ті відреагували миттєво та покликали чоловіка розбиратися на вулиці. Далі суперечка переросла в конфлікт.

 

конфлікт на громадських слуханях в Южноукраїнську

Ключовим в обговореннях став виступ мера Южноукраїнська Віктора Пароконного. Він відзначив, що енергетики так і не дали чітких відповідей до чого призведе підняття рівня води у водосховищі. Хоча ці питання депутатський корпус Южноукраїнська чекає вже давно. Міський голова схвильований, що вразі підняття води, екологія в місті значно погіршиться.

Віктор Пароконний

В.П.: Зона відпочинку збережеться, чи ні? А чи там буде придатна вода, щоби там відпочивали дорослі і діти, люди похилого віку, чи ні? Це ті питання на які відповіді ми не отримали.

Віктор Пароконний про підняття рівня води

Віктор Пароконний наполіг, щоби зібрання в Южноукраїнску трактувались саме як громадські обговорення, а не громадські слухання.

В.П.: У мене прохання таке щоби процедурно ви не зсилалися, як на нормативно-правовий акт, що були проведені слухання і вони прийняті до уваги.

Поки міська влада Южноукраїнська не отримає всіх відповідей на власні запитання, ні про яке підняття води не може бути й мови, – підсумував міський голова Южноукраїнська. Ці слова Віктора Пароконного зала сприйняла гучними оваціями.

В.П.: Позиція міської ради цілком передбачувана і зрозуміла. Вона проти підняття рівня до позначки 20,7метра.

виступ Віктора Пароконного

Олег Дорош

Show Buttons
Hide Buttons