В ОБЛАСТІ СТАРТУЮТЬ ЗМІНИ

Агентство економічного розвитку  розпочало  реалізація проекту «Дорожні карти реформ для громад»

Метою проекту є формування та адвокатування порядку денного реформ у 5 містах обласного значення Миколаївської області шляхом сприяння об’єднанню зусиль місцевих стейкхолдерів та посилення їхньої експертної спроможності.  Для проекту було обрано невеличкі міста: Вознесенськ, Первомайськ, Южноукраїнськ, Баштанка, Нова Одеса.

Першим кроком ми хочемо визначити найактуальніші реформи для цих міст, для цього вже розпочали соціологічне опитування. Ми не будемо включати реформи, на які ми не можемо вплинути на місцях: медична, освітня. Хочемо взятись за ті реформи, на яких ми через рік зможемо показати реальний результат.

Це можуть бути реформи енергозбереження, поводження з твердими побутовими відходами, житлового сектору. Має бути опитано не менше 400 мешканців у кожному місті. Таким чином, матимемо 5 реформ у кожному місці, які хвилюють громадян і до яких вони готові долучитись.

Наступний крок – аналітичне дослідження, на якому етапі перебуває кожна реформа, яку обрали громадяни у місті.

Після цього виходимо на публічне та громадське обговорення, виходимо до них на райони, заходимо через ОСББ. Обговорюємо, розповідаємо, яку реформу обираємо для адвокатування.

Паралельно з цим зробити в кожному місці коаліцію. До коаліції ввійдуть, представники влади, посадові особи, місцеві активісти, експерти, представники бізнесу. Ці коаліції стануть майданчиками, на яких ми будемо обговорювати наші подальші плани та дії.

В кінці ми матимемо одну обрану реформу, коаліції на місцях, які допомагатимуть просувати цю реформу, потім робимо дорожню карту цієї реформи – покрокову інструкцію, що робити, щоб за рік ця реформа запрацювала.

Також для громад буде розроблено онлайн сервіс. Цей онлайн сервіс сприятиме просуванню реформи у місті.

Звичайно, в проекті є навчальний компонент. Ми проведемо три триденні навчальні модулі для активістів з 5 міст, де вчитимемо їх адвокації, тому, як працювати з владою.

Найбільше людей турбує те, що зараз відбувається з медициною, реформа освіти – це те, про що говорять в маршрутках та на ринках в маленьких містах. Влітку була велика хвиля обурення та нерозуміння медичної реформи. Ми вбачаємо в цьому недостатньо інформаційну підтримку реформ. Ролику на телебаченні недостатньо, треба виходити і говорити з людьми.

ГО «Агентство економічного розвитку»

м. Вознесенськ вул. Пушкінська, 3/35

Телефон: +380(5134)3-22-50

Пошта: aerbox@ukr.net

Сайт: aer.net.ua

Соціальні мережі:  facebook.com/vmgo.aer, youtube.com/vmgoaer

Show Buttons
Hide Buttons