В облраді говорили про об’єднання громад

ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ГРОМАДИ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко зустрілась із представниками громади, активістами громадської організації “Самопоміч Южноукраїнська”, колишніми міськими головами міста-супутника атомної станції Андрієм Стуліним та Євгеном Квасневським та сільськими головами Арбузинського району. Під час зустрічі йшлося про перешкоджання чинного Южноукраїнського міського голови Віктора Пароконного створенню об`єднаної територіальної громади.

Зустріч відбулась за ініціативи депутата Миколаївської обласної ради Валерія Колеснікова. У нараді із децентралізації взяли участь депутати Миколаївської обласної ради Михайло Талпа, Максим Невінчанний, Петро Ковальчук.
Процес добровільного об`єднання – створення спроможної територіальної громади стартував тут у 2015 році. Тоді більшість жителів висловилась за об’єднання села Костянтинівка із містом –супутником атомної станції Южноукраїнськом.

Позитивному рішенню передувала кропітка робота. Аби зрозуміти точку зору мешканців стосовно приєднання до Южноукраїнська Костянтинівської, Іванівської та Семенівської сільських рад організовувались подворові збори жителів міста. Результати таких заходів відображені в офіційних протоколах. На заваді реалізації реформи сьогодні стає діючий міський очільник Віктор Пароконний. Він та міська рада посилаються на результати дослідження місцевої ініціативи, згідно з якою, начебто 1074 жителів Южноукраїнська навпаки висловилась проти такого об`єднання.

Продовжити вивчати громадську думку мали б у грудні 2016, лютому 2017 року. Але нічого так і не відбувається. Громадські активісти та сільські голови у присутності голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко поділились думками, що за цим усім стоїть небажання Віктора Пароконного йти на вибори. 
Варто нагадати, і про це також говорили присутні на зустрічі, переважна більшість енергобудівельників мешкали саме у Костянтинівці. Місцеві підприємства тіснилися аби атомники створили свою промислову базу. А на сучасному етапі місто і село тісно переплелися один з одним. Тобто, створення ОТГ – це свого роду відновлення історичної справедливості.

Про непросту ситуацію, фактичне протистояння громади та міського голови голові Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко доповідав депутат Миколаївської обласної ради Володимир Лісніченко . На його адресу теж надійшло звернення Костянтинівського сільського голови.
“В процесі обговорення обидві громади надали згоду на створення спроможної об’єднаної територіальної громади. Це відповідає інтересам мешканців та здоровому глузду. Однак, реалізувати ідею ніяк не вдається. На заваді стає небажання міського голови Віктора Пароконного”,- поділився з Вікторією Москаленко Генеральний директор ВП «Южно-Українська атомна електростанція».

Вікторія Москаленко зазначила:
«Протягом 2016-го року в Миколаївській області тривав процес створення об’єднаних спроможних територіальних громад. Станом на кінець 2016-го їх сформувалося 20. У 19-ти з них відбулись вибори. Обрано 19-ть голів територіальних громад. Цим людям жителі надали великий кредит довіри, вони покладають на них свої сподівання. І в поточному 2017-му цю роботу буде продовжено. Ми, як депутати Миколаївської обласної ради маємо підсилити роз’яснювальну роботу, донести керівникам на місцях і своїм колегам по депутатському корпусу, переваги об’єднання. Цю роботу по всій області буде продовжено. І в Южноукраїнську у тому числі.»

За повідомленням офіційного сайту обласної ради.

Show Buttons
Hide Buttons