Арбузинка. Наша тривога – зона АТО

Вічна пам’ять и слава Герою!

Президент України своїм указом посмертно нагородив орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня миколаївського лейтенанта Олександра Закерничного «За мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

Про це повідомляється в Указі президента України №553 / 2 015. У березня 2014 молодого лейтенанта призвали в армію, де він увійшов до складу 30-ї механізованої бригади. Родом Олександр був з Арбузинки. У мирному житті Закерничний був викладачем. Олександр, якому було 25 років, загинув у травні цього року під Артемівськом від осколкового поранення в голову.

Воїнам вручено посвідчення «Учасник бойових дій» та медаль «Ветеран війни»

Нещодавно, заступник голови райдержадміністрації Алла Василенко, голова районної ради Віктор Захарченко та військовий комісар Южноукраїнсько – Арбузинського об’єднаного військкомату Олександр Стоянов вручили державні нагороди, а саме посвідчення «Учасник бойових дій» та медаль «Ветеран війни» двом демобілізованим арбузинським воїнам Сергію Дуйку та Дмитру Марчуку (на фото).

Молоді чоловіки були призвані ще першою хвилею мобілізації. Їм довелося побачити все пекло війни на власні очі, спробувати на смак дощову воду з власних долоней, обороняти землю там, де з часів Другої світової війни не літали кулі. Тоді ще робота волонтерів не була настільки активною. Часто, не вистачало їжі, а вода була справжнім дефіцитом.

Вони витримали, повернувшись живими. А про свої душевні рани Сергій та Дмитро воліють мовчати.

Глибокі слова подяки висловили їм керманичі району, побажавши міцного здоров’я та мирного неба.

З такою підтримкою перемога нам забезпечена

Більше десяти поїздок в зону АТО за власною ініціативою здійснив заступник директора ДП ДГ «Агрономія» Юрій Шевченко. Перші поїздки Юрій В’ячеславович здійснював задля працівника підприємства і його товариша з Арбузинки Миколи Величка та Віктора Єгорова. Супроводжували його товариші Руслан Конаков та Руслан Цуркан. Звичайно не все було добре у дорозі – на кожному блокпості їх детально і довго перевіряли, бувало ламалась техніка і час ремонту був тривалим. Та це ніколи не було перешкодою для наступної поїздки. Юрій В’ячеславович завжди знав, що на нього чекають побратими, яким важлива не тільки посильна допомога, а й моральна підтримка.
В дорогу його проводжають дружина Олена та донька Лєра. Вони й самі повсякчас збирають пакунок для воїнів. Дружина – овочі, консервацію та інше, а Валерія – малюнки з одним і тим же написом «Повертайся живим».
А кілька місяців тому життя Юрія кардинально змінилось, він опинився в зовсім протилежних умовах – сам став мобілізованим. Не розгубившись, чоловік швидко пройшов медкомісію і попрямував до військового полігону «Широкий лан».Тут згадались йому солдатські будні в внутрішніх військах. Після полігону Юрій потрапляє до м. Маріуполь. Складні умови виживання, постійне відчуття небезпеки добре запам’ятались чоловіку, як і втрати бойових товаришів. Скоро дізнавшись, про його волонтерський досвід, Юрій отримав нове бойове завдання – доставляти допомогу з мирної землі на окуповану.
Зараз Юрій В’ячеславович в постійних відрядженнях. Приїздить до Арбузинки, тижень-два збирає допомогу і везе в зону АТО. Звичайно, одна з найвагоміших підтримок йде з ДП ДГ «Агрономія», – розповідає волонтер. – Сергій Михайлович Чмир переймається долею земляків, тож приєднується до збору особисто та просить працівників у вільний час зібрати овочі. Не раз він передавав і свиней, яких я передаю до жителя с. Виноградний Яр Сергія Соломона, а той коптить м´ясо та сало і вже смачне та запашне воно потрапляє до наших захисників.
Серед тих, хто не відмовляє у посильній допомозі: Олексанр Чебан, Олександр Остапенко, Василь Мамалиженко, Алла Василенко, Петро Шевченко, працівники підприємств та установ району та ін. Допомагають в організації збору й волонтери Арбузинського району. З такою підтримкою перемога нам забезпечена.
За повідомленнями офіційного сайту Арбузинської райдержадміністрації

 

Show Buttons
Hide Buttons