Іллічівськ змінює назву

Відбулись громадські слухання на тему: “Перейменування міста Іллічівськ”

12 листопада 2015 року в великій залі Центру культури і мистецтв відбулись громадські слухання на тему: «Перейменування міста Іллічівськ».

Актуальність теми викликана вимогою Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Після набуття чинності закону мають знести пам’ятники комуністичним діячам, перейменувати міста та вулиці, відкрити архіви усіх каральних органів СРСР та заборонити радянську символіку, повідомляє офіційний сайт міськради http://www.ilyichevsk-rada.gov.ua.

Частина 7 статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” зобов’язує органи місцевого самоврядування в шестимісячний строк (тобто до 21 листопада) провести громадські слухання та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного та тоталітарного режиму.

Верховна Рада у тримісячний термін, який обчислюється з дня закінчення шестимісячного строку, приймає рішення про перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного та тоталітарного режиму, з урахуванням пропозицій, поданих органами місцевого самоврядування, та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

У разі  якщо протягом шестимісячного строку пропозиції щодо перейменування не були подані до Верховної Ради України, відповідне рішення про перейменування таких населених пунктів приймається Верховною Радою України на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

28 травня 2015 року розпорядженням Іллічівського міського голови була створена робоча  група з питань реалізації на території Іллічівської міської ради Закону України «Про  засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні  та заборону  пропаганди їхньої символіки».

До виконавчого комітету Іллічівської міської ради та робочої групи надійшли такі пропозиції нових назв міста: Пальміра, Порто – Франко, Приморськ, Святослав, Примор’є, Геліос, Миропіль, Портополій, Саус Парк, Дбромір, Скіфів, Портомаре, Миринськ, Берморія, Ілліс, Солнцеморск, Бугаз, Буговоморск, Ільїнськ, Іллячівськ, Чорноморськ та багато інших назв.

Дане питання виносилось на обговорення в трудових колективах, мережі Інтернет. Більшість голосів отримали назви «Чорноморськ», «Іллячівськ».

Робоча група звернулась до виконавчого комітету Іллічівської міської ради з пропозицією винести на громадські слухання дві назви «Чорноморськ» та «Іллячівськ».

Для участі в громадських слуханнях зареєструвалось 385 мешканців міста.

Під час реєстрації всі учасники слухань отримали порядок денний, регламент та пропозиції щодо обрання секретаріату та лічильної комісії.

Відповідно до регламенту перед присутніми іллічівцями виступили: голова робочої групи з питань реалізації на території Іллічівської міської ради Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Лубковський І.А., клірик Спасо – Преображенського храму ієреї Володимир, голова профспілкового комітету ПАТ «Іллічівський судноремонтний завод» Біляєв А.П., ветеран Іллічівського морського торговельного порту Кутишенко А.Ф.

Також взяти участь в обговорені мали нагоду всі бажаючі учасники слухань.

В ході голосування за назву «Іллячівськ» проголосувало 26 чоловік від загальної кількості зареєстрованих учасників слухань. За назву «Чорноморськ» – 348.

Виходячи з результатів голосування, учасники слухань прийняли резолюцію, відповідно до якої було вирішено винести пропозицію перейменувати місто Іллічівськ на місто Чорноморськ та рекомендувати Іллічівській міській раді Одеської області звернутися до Верховної Ради України з ініціативою щодо перейменування міста Іллічівська на місто Чорноморськ.

Show Buttons
Hide Buttons