Інформує податкова

У Вознесенській ОДПІ відбулась прес – конференція на тему «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

Днями у Вознесенській ОДПІ відбулась прес – конференція начальника Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області Манжелей Н.І. на тему: «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Наталія Іванівна розпочала прес-конференцію з визначення  платника податку на нерухоме майно, а саме: платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості. Базою оподаткування податком на нерухоме майно є загальна площа. Розмір ставки встановлюється органами місцевого самоврядування. Максимальна ставка податку дорівнює 2% від мінімальної заробітної плати, або 24,36 грн.

Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ Вознесенської ОДПІ Кравець О.В.  розповіла, що Міністерством фінансів України затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наказ Мінфіну від 10.04.2015 року № 408).

«Відтак, юридичні особи – платники податку на нерухомість звітуватимуть за новими формами звітності», – зазначила Оксана Віталіївна.

Стаття 266 Податкового кодексу України визначає порядок подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до органу фіскальної служби. Зокрема, платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за встановленою формою з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, в такому випадку декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Начальник Вознесенської ОДПІ проінформувала про те, що платники податків, мають сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2014 рік за пільгами, які діяли до 01.01.2015 року. А саме: 120 кв. м – для квартир, 250 кв. м –для житлових будинків, для різних об’єктів житлової нерухомості – 370 кв.м.. Таким чином, у 2015 році фізичним особам – платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок нараховуватиметься за 2014 рік у такому порядку: у період з 1 січня по 31 березня 2014 року із житлової площі; з 1 квітня по 31 грудня 2014 року із загальної площі об’єктів житлової нерухомості.

На завершення зустрічі Наталія Іванівна, порадила всім фізичним особам звернутися до ДПІ за місцем реєстрації для проведення звірки щодо об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності громадян, розміру площі житлової нерухомості, права користування пільгою, ставки та суми податку. Звірка здійснюється на підставі оригіналів документів, які посвідчують право власності на житлову нерухомість.

На запитання журналістів, які виникали під час бесіди, начальник податкової надала змістовні роз’яснення.

До уваги работодавців!

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області звертає увагу роботодавців на те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 затверджений порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу. Вказаний документ набирає чинності з дня його опублікування 27.06.2015 р. Він передбачає, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Звертаємо увагу роботодавців: відповідно до ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:  фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ – у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення; порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної зарплати.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons