Мінфін назвав нові ставки податків

 на житло, автомобілі, тютюн та алкоголь

У Міністерстві фінансів готуються через тиждень презентувати нову податкову реформу. Нинішній Податковий кодекс у відомстві переписали майже наполовину. Зокрема, передбачили нові податки на житло та автомобілі, а також щорічне зростання акцизу на алкоголь і тютюн.

Про це йдеться у сюжеті ТСН, повідомляє ЗІК.

Отже, передбачається оподатковувати всі автомобілі віком до п’яти років. Фіксований податок. Для автомобілів класу «люкс» – це 25 тис. грн на рік. Для інших авто – податок 800 грн. Його автовласники будуть платити при купівлі автоцивілки.

В оподаткуванні нерухомості хочуть виділити елітне житло. Це квартири понад 300 квадратних метрів і будинки понад 500. Щорічний податок теж фіксований, і це – 25 тис. грн.

Також пропонують підняти акцизи на тютюн і алкоголь. Подорожчання буде поступовим. Так, акциз на тютюн буде зростати протягом п’яти років на 10-20% щорічно. Подібне буде з акцизом на алкоголь, проте там будуть виділяти окремі ставки для пива, вина тощо.

«Протягом п’яти років на 10-20% щорічно буде зростати акциз – це тютюн. Алкоголь по-іншому будуть обкладати податком, але також він буде поступово підніматися. Відсоток буде більше», – заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

Show Buttons
Hide Buttons