Підприємцям на замітку

Наталія Манжелей про 5 основних податкових нововведень

В перший день липня  цього року начальник Вознесенської ОДПІ Наталія Манжелей провела засідання «круглого столу» під час якого повідомила, що

починаючи з 1 липня 2015 року, набувають чинності окремі зміни до Податкового кодексу України, які Верховна Рада ухвалила ще півроку тому – 28 грудня 2014-го. Зазначила, що основні нововведення з 1 липня 2015 року: 1) Після тестування на постійній основі запустили роботу системи електронного адміністрування ПДВ.

2) Скасовано  документальні позапланові виїзні перевірки щодо достовірності сум бюджетного відшкодування з ПДВ з 1 липня 2015 року. Суми бюджетного відшкодування, заявлені у звітних періодах після 01.07.2015 року, податківці зможуть перевірити тільки камерально – за даними декларацій.

3) Пиво  з 01 липня 2015 року  віднесли до категорії алкогольних напоїв. На його продаж відтепер потрібна ліцензія.

4) За престижні автомобілі сплачуватиметься щороку транспортний податок. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до п’яти років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см. Ставка податку – 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, якщо ним володіють протягом року. Податок за місяць володіння таким авто – 2083 грн. Для нового власника податок нараховується з мiсяця, коли до нього перейшло право власностi. Транспортний податок сплачується: а) фізичними особами – протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення (податкове повідомлення – рішення вручається до 1 липня); б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

5) Із 1 липня 2015 року фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку третьої групи, у своїй роботі повинні були почати застосовувати РРО (реєстратори розрахункових операцій), тобто касові апарати. Із 1 січня 2016 року така ж норма стосувалася і ФОП-платників єдиного податку другої групи. Проте Верховна Рада 01 липня 2015 року скасувала це рішення. Відтепер касові апарати повинні застосовувати ФОПи, чий річний дохід перевищує 1 млн грн. Також нагадала, що з 01.07.2015 року  подовжено мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу контролюючими органами до 31 грудня 2016 року.

Вознесенська ОДПІ роз`яснює новації в ЄСВ.

У приміщенні Вознесенської ОДПІ відбувся семінар з платниками податків  про зміни у законодавстві по єдиному соціальному внеску.

Голова комісії з реорганізації Вознесенської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколахвській області Наталія Літвак ввела присутніх в контекст обговорення, згадавши про Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який набрав чинності з 01 січня 2015 року та надав роботодавцям право на застосування коефіцієнта понижуючої ставки єдиного внеску.

Окрім цього, Наталія Літвак ознайомила присутніх із Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435. Нагадала, що звітують про нарахування єдиного внеску всі страхувальники-роботодавці ( у тому числі підприємці), які використовують найману працю фізосіб.

Начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів Вознесенської ОДПІ Валентина Домущей розповіла про основні вимоги до заповнення  звіту із ЄСВ. На прикладах пояснила загальні вимоги до складання окремих форм звіту.

Законом України від 02 березня 2015 року №219 – VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)», який набрав чинності з 13 березня 2015 року.

Під час засідання було розглянуто питання:

– щодо нарахування плати (доходів) фізичним особам, які працюють за сумісництвом (неосновне місце роботи);

–  щодо нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам, які працюють за основним місцем роботи на 0,75 ставки (умовно), де заробітна плата складає менше мінімальної (1000,00 грн.);

–  щодо нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам, які частину місяця або повний місяць перебували у відпустці без збереження заробітної плати;

–  щодо застосування понижуючого коефіцієнта при нарахуванні і виплаті заробітної плати та ін.

Вознесенська ОДПІ.

Show Buttons
Hide Buttons