В записник підприємцям Общество и время

Вознесенська ОДПІ запрошує платників податків на семінари
Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області і запрошує взяти участь платників податків у проведенні семінарів:
31.07.2015 на тему: «Особливості функціонування системи електронного адміністрування ПДВ»;
06.08.2015 на тему: «Страхування працівників: ЄСВ, ПДФО та військовий збір»;
12.08.2015 на тему: « Застосування РРО для платників єдиного податку».
Семінари відбудуться в приміщенні Вознесенської ОДПІ за адресою: м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових,6. Початок семінарів о 10-00 год.
Визначено, які ФОП-спрощенці не застосовують РРО!
У газеті «Голос України» від 23.07.2015 року опубліковано Закон України від 1 липня 2015 р. №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».
Закон №569-VIII набрав чинності 23 липня – з дня його опублікування.
Так, визначено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
У разі перевищення ФОП – спрощенцями другої та третьої груп в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Згідно Закону №569-VIII до 1 вересня 2015 року Кабінет Міністрів України має затвердити Порядок здійснення контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп(фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.
З текстом Закону №569-VIII можна ознайомитись за посиланням:http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/569-19.
Про електронне адміністрування ПДВ – на «гарячій лінії»
Нещодавно з начальником управління оподаткування юридичних осіб Вознесенської ОДПІ Аллою Богровенко відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо електронного адміністрування ПДВ. Пропонуємо найбільш актуальні питання- відповіді.
– Що таке СЕА ПДВ?
– Система електронного адміністрування податку на додану вартість (далі СЕА ПДВ) призначена для безперервного оперативного контролю формування важливої складової бюджету країни — податку на додану вартість. Головною метою впровадження СЕА ПДВ є запобігання зловживань шляхом незаконного отримання відшкодування ПДВ із бюджету.
Завдяки СЕА ПДВ інформація про об’єми бюджетних ресурсів з ПДВ стає доступною у кожний момент часу (а не по закінченню звітного періоду, коли платники склали декларації), крім того, СЕА ПДВ дає можливість оперативно регулювати процес формування зобов’язань і податкового кредиту кожного з платників таким чином, щоб в цілому по країні сума відшкодування ПДВ не перевищувала суму надходжень цього податку до бюджету.
Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін в загальні принципи стягування ПДВ, затверджені Кодексом. Норми Кодексу, що визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.

– Що таке ПДВ-рахунки?
– Електронні ПДВ-рахунки – одна з головних складових СЕА ПДВ. Саме за допомогою ПДВ-рахунківздійснюється безперервний та ефективний контроль формування та відшкодування податку на доданувартість.
Створення ПДВ-рахунку не потребує додаткових дій від власників бізнесу чи бухгалтерів – рахунок відкриває Казначейство на підставі даних ДФС та сповіщає про це платника податків. Відкриття та обслуговування електронних рахунків здійснюється на безоплатній основі, так само як і надання інформації про рух коштів на них (за відповідним запитом платник податків).
– Який порядок відкриття/закриття ПДВ-рахунків?
– Відкриття ПДВ-рахунку.
Після реєстрації особи платником ПДВ та присвоєння індивідуального податкового номера платника податку ДФС надсилає Казначейству інформацію щодо такого платника податку.
В Казначействі зареєстрованому платнику податку відкривається ПДВ-рахунок.
У день відкриття ПДВ-рахунку Казначейство направляє до ДФС повідомлення про відкриття рахунку відповідно до положень наказу Міндоходів від 26.12.2013 р. №853 «Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.01.2014 р. за № 121/24898.
ДФС здійснює взяття ПДВ-рахунку на облік, направляє повідомлення про взяття на облік до Казначейства та повідомляє платника податку про реквізити його ПДВ-рахунку.
При кожній повторній реєстрації платником ПДВ відкривається новий ПДВ-рахунок.
– Закриття ПДВ-рахунків.
Після анулювання реєстрації платника податку та завершення всіх розрахунків з бюджетом за відповідний період реєстрації платником ПДВ ДФС для закриття рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ надсилає Казначейству:
а) за наявності на ПДВ – рахунку залишку коштів – реєстр на списання коштів до бюджету та наступного дня після списання коштів – реєстр з інформацією про платника податку, реєстрацію платником ПДВ якому анульовано і ПДВ-рахунок якого необхідно закрити;
б) у разі відсутності на ПДВ – рахунку залишку коштів – реєстр з інформацією про платника податку, реєстрацію платником ПДВ якому анульовано і ПДВ-рахунок якого необхідно закрити.
Казначейство на підставі відповідних реєстрів податку перераховує кошти до бюджету, закриває ПДВ-рахунок та у день закриття повідомляє про це ДФС.
– Який термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування ?
– Термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документу. При цьому, з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п’ятнадцяти календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування.

Якщо ви подавали декларацію про доходи до 1 травня –
сплатіть податок до 31 липня

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує, що громадяни, які відповідно до Податкового кодексу України подали до 1 травня декларацію про майновий стан і доходи за 2014 рік, зобов’язані самостійно до 31 липня 2015 року сплатити суму податку на доходи фізичних осіб, зазначену ними у податковій декларації.
Звертаємо увагу, що у разі, якщо платник податків не сплачує узгодженої суми грошових зобов’язань протягом строків, визначених Кодексом, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожній календарний день прострочення у його сплаті (пункт 129.4 статті 129 Кодексу).
Довідки за телефоном 4-12-62.

Платникам єдиного внеску: звіт без заповнення обов’язкових
реквізитів вважається не поданим

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області звертає увагу: відповідно до пункту 8 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, складений з порушенням вимог цього Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.
Перелік обов’язкових реквізитів визначений пунктом 6 розділу II Порядку № 435.
Варто зауважити, що зазначені в Порядку реквізити мають бути обов’язково заповнені в усіх таблицях додатків до звіту по ЄСВ, де вони передбачені.
Вознесенська ОДПІ.

Show Buttons
Hide Buttons