Відкритий лист до вознесенців Общество и время

Відкритий лист міського голови Віталія Лукова

до громад міста Вознесенська та Вознесенського району

Шановні вознесенці!

Не можу залишатися осторонь процесу, який, на перший погляд сьогодні, не є таким актуальним і болючим для кожного земляка, як, наприклад, ціни на газ, низькі зарплати і погані дороги. Мова йде про майбутнє – про об’єднання громад або точніше – про затвердження Миколаївською обласною радою перспективного Плану розвитку територіальних громад Миколаївської області. Відповідно до Цього Плану з нашої історії може зникнути таке поняття , як “Вознесенщина”. На мою думку це є наслідком незрозумілих амбіцій людей, які сьогодні допускають те, що Вознесенський район може перетворитися в Олександрівську громаду, повідомляє офіційний сайт міської ради.  

Покладаю дещо провину і на себе за те, що не зумів переконати районне керівництво, сільських голів і народного депутата Лівіка О.П. в тому, що місту і району необхідно об’єднуватися в одну громаду.Мова йде не про те, хто до кого має приєднатися – місто до району чи навпаки, а про те, щоб на базі усіх громад Вознесенщини утворити одну об’єднану. Тому хочу використати другий шанс та запропонувати жителям міста та району об’єднатися за логічним принципом«один район-одна громада», як це вже зробили 14 районів Миколаївської області з центром громади у відповідному місті.

Переваги створення Вознесенської об’єднаної територіальної громади на базі Вознесенського району та міста Вознесенська очевидні:

По-перше, структури   влади міста та району , кожна з яких сьогодні витрачає щонайменше по 8 млн.грн. в рік на своє утримання, об’єднаються в одну. Зекономлені кошти можна буде витратити на ремонт доріг, шкіл чи дитячих садків за рішенням об’єднаної громади.

По-друге, всі голови сільських рад можуть стати старостами в селах. Таким чином, у Вознесенському районі будуть працювати 47 старост, які   увійдуть до виконавчого комітету Вознесенської об’єднаної територіальної громади і будуть представляти, відстоювати та захищати інтереси жителів свого села. Так що жодне село не зникне з карти Вознесенщини, як про це говорять противники реформи, а навпаки, отримає можливість розвитку.

По-третє, ми збережемо поняття «Вознесенщина», через 50 років відновимо історію Вознесенського району з центром у місті Вознесенську (із історії району – «В січні 1965 року згідно з Указом Президії Верховної ради УРСР від 4 січня 1965 року внесені зміни в адміністративне районування УРСР. Знову був створений Вознесенський район на базі сільських рад»). Сьогодні ж доходить до абсурду, коли район відзначає те чи інше державне свято в парку 1 Травня о 9.00 зі своєю колоною учасників, а місто веде свою колону вже на 10-ту годину.

По – четверте, напевно саме головне питання – це можливість залучення інвестицій в об’єднану громаду на розвиток рослинництва та тваринництва в селах, та створення переробних підприємств в місті, це нові робочі місця та нові надходження до об’єднаного бюджету.

Важко не погодитися, що об’єднання громад – це, в першу чергу, жорстка математика, розрахунок власного бюджету. Бо саме фінансова спроможність є запорукою успішного існування об’єднаної громади. А що чекає громади, які не приймуть рішення про об’єднання? Вони залишиться на самоті зі своїм бюджетом, якого вистачає тільки на виплату заробітної плати працівникам – залишиться ні з чим, ніяких дотацій з державного бюджету не буде. Держава буде надавати фінансові надходження тільки новоутвореним об’єднаним громадам. Тому пропоную всім головам сільських рад проаналізувати бюджетну ситуацію з урахуванням нинішнього законодавства і здійснити вибір, впевнений, що він буде за об’єднання громад.

На зустрічі з районною робочою групою я визнавав, що можливо на першому етапі місто Вознесенськ та багатші сільські ради дещо втратять, але в перспективі виграють всі, тому що ті люди, які живуть у віддалених від міста селах і не мають на своїй землі кар’єрів також заслуговують на освітлені вулиці та нормальні дороги, а їх діти – на якісну освіту, щасливе дитинство та перспективне майбутнє.

Голову нової громади будемо обирати разом і не обов’язково нею має стати житель міста, оскільки кількість виборців у місті та районі приблизно однакова.

Використовуючи право, надане мені як міському голові Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», ініціюю об’єднання територіальних громад міста Вознесенська та Вознесенського району. Письмові пропозиції будуть надіслані до сільських і селищних рад.

З повагою міський голова В.Д.Луков.

 

Show Buttons
Hide Buttons