Відверто про об’єнання громад

Валентин Бойко: У Вознесенському районі може утворитися громада-бублик

Так прокоментував ситуацію щодо можливого об’єднання у спільну громаду сіл Вознесенського району директор Офісу реформ. «Через політичні сварки між депутатами районної та міської рад, через бажання контролювати ресурси та здійснювати вплив на населення та небажання об’єктивно дивитися на його потреби – виникла така ситуація. На місці району утворюється Олександрівська сільська громада, а місто Вознесенськ вирішило створити самостійну громаду в центрі іншої», – сказав Валентин Бойко.

Питання щодо доцільності такого об’єднання було задано начальником відділу по роботі з депутатами Вознесенської міськради Тетяною Зелинською, під час обговорення децентралізації та проведення реформи місцевого самоврядування, яке відбулося на  засіданні круглого столу минулого тижня. Вона висловила свою незгоду с тим, що у перспективному плані відображено дві громади замість одної, а Вознесенськ не є центром, хоча це було б логічно з точки зору інфраструктури та географії.

Валентин Бойко пояснив, що саме так і планувалося зробити: «Тим більше, що обласна робоча група, яка розробляла перспективний план, виробила модель: 1 район – 1 громада, за яким і мало би бути об’єднання громад у Вознесенському районі, – продовжив директор Офісу реформ. – Але депутати почали шукати політику там, де її нема, і так підігріли ситуацію, що ми заради громадського спокою були змушені погодитися з цим непримиренним протистоянням і підтримати нинішній варіант об’єднання».

За словами Валентина Бойка, він особисто був проти такого плану, але змушений був погодитися. Він висловив сподівання, що коли пройдуть вибори, можна бути знову сісти за стіл переговорів. На його думку, утворення громади-бублика, де у центрі розташоване місто Вознесенськ, але воно не є центром громади – нонсенс. Тим більше, що вся інфраструктура, необхідна для життя громади, знаходиться у місті. Крім того, частина міської інфраструктури належить району.

На круглому столі, що відбувався за участю Асоціації сприяння самоорганізації населення, Фонду розвитку міста Миколаєва, Асоціації міст України, Миколаївського Офісу реформ, представників громадськості та органів місцевого самоврядування області, Валентин Бойко ще раз звернувся до сільських та селищних голів, депутатів всіх рівнів Миколаївщини – не спекулювати на темі децентралізації, а підходити до потреб громад зі здоровим глуздом.

За повідомленнями офіційного сайту облдержадміністрації

Show Buttons
Hide Buttons