ВІТАННЯ ВАМ, СІЛЬСЬКІ ТРУДАРІ!

Напередодні святкування дня працівників сільського господарства в арбузинському центрі  культури і відпочинку відбулась  традиційна зустріч ветеранів-керівників господарств, підприємств, організацій району.  Організаторами урочистостей стали  Микола Якович Омельченко та Олександр Іванович Сердюк.

На традиційну зустріч ветеранів прийшли колишні очільники колгоспів, радгоспів, районних сільгосппідприємств, а також представники нової формації сільгоспвиробництва в районі. Учасники урочистостей  згадали своїх попередників, які в тяжкі післявоєнні роки відбудовували  виробництво, піклувались про людей, створювали умови для розвитку.

М.Я. Омельченко у своїй промові запропонував вшанувати хвилиною мовчання кращих керівників, які  покинули цей світ. Були названі імена 14 Героїв Соціалістичної Праці з села Садове, які в післявоєнні роки піднімали з руїн сільське господарство. Вдячність за наполегливу працю від сучасного покоління пролунали на адресу П.Г. Кислиці, І.Т. Височанського, М.Г. Соколенка та інших. Пригадав М.Я. Омельченко і плідну діяльність  колишнього депутата Верховної Ради СРСР  П.Я. Реп’яха – голови новоселівського колгоспу  «Жовтневі сходи», який багато зробив для людей у поліпшені житлових умов, зокрема, забезпечував перекриття  сільських хат з соломи на черепицю.

Присутні пригадали  сумлінну працю на керівних посадах О.М. Нікітченка, П.С. Адамського, П.Т. Хлопоніна, Є.О. Крикуненка, П.Д. Сторчауса, В.І. Телятника, І.М. Панфілова, М.Г. Кузнецова, І.А. Тарасенка,  М.І. Ніколайка, М.М. Тимченка, М.М. Кокошенка, Д.В. Любченка, П.О. Перкова, З.Я. Павлової, А.Г. Зубенка, О.М.Литвинова, О.О. Грабового та багатьох інших.

Л. Г. Слівінський пригадав, як за роки відродження Арбузинського району (з грудня 1966 року) в кожному селі були побудовані школи і клуби, розпочато будівництво житла для трудівників сільського господарства, прокладались асфальтовані дороги та водопровідні мережі, поліпшувався благоустрій, в колгоспах і радгоспах збільшувалась врожайність сільгоспкультур. На жаль, нинішній стан населених пунктів, доріг між ними, добробут, занятість населення, стан комунальних послуг не додають оптимізму.

Учасники зустрічі ділились своїми враженнями, кожний з них зміг сказати своє слово. До привітань учасників зустрічі з професійним святом долучились і депутат Миколаївської обласної ради С.М. Чмир та голова Арбузинської районної ради  В.М. Кошетар.

Присутні на зустрічі висловлювали своє ставлення до нинішнього стану  сільськогосподарського виробництва в районі. Зокрема О.Г. Сердюк відзначив, що зараз фермерські господарства з обсягом обробітку 1000 -1500 гектарів добиваються кращих результатів, ніж за колгоспно-радгоспної системи. Однак важливо слідкувати за тим, щоб інтенсивність виробництва не зашкодила родючості землі.

Не могли залишити поза увагою присутні на зустрічі й питання  обігу земель сільськогосподарського призначення, яке зараз дебатується в Україні.  Більшість схиляється до того, що розпайована земля має набрати функцій купівлі-продажу,  але не виходити за рамки державного управління. Йшла мова про утворення  державних земельних банків, які б взяли на себе функції вирішувати  земельні питання, утворення нових українських сільськогосподарських підприємств різної форми власності.

Важко назвати хоч одного присутнього на зустрічі, хто б не говорив про нинішній стан доріг в районі, благоустрій населених пунктів,  стан комунальної сфери, медичного забезпечення і, взагалі, прийняття управлінських рішень. Зауважували на зустрічі, що протягом останніх років ніхто з поважних перших керівників області не відвідував район і не цікавився станом виробництва та розвитком соціальної сфери. Ветерани засудили практику призначення на керівні посади в районі вихідців із сусідніх міст.

Закінчилась зустріч ветеранів сільського господарства Арбузинського району на оптимістичній ноті – вирішили продовжувати організовувати подібні заходи.

Show Buttons
Hide Buttons