Вознесенська ОДПІ інформує

Запрошуємо взяти участь у Інтернет – конференції

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області оголошує проведення Інтернет-конференції  на тему: «Декларування майнового стану та доходів громадян, отриманих протягом 2015 року».

Питання на дану тематику кожен бажаючий може відправляти на електронну адресу: podatk@i.ua. Відповіді будуть опубліковані на сайті Інтернет – видання «Новий город» http://www.ngorod.net.ua

543,8 тисяч гривень військового збору надійшло до Державного бюджету

від платників Вознесенщини

На підтримку української армії  платники податків міста Вознесенська та Вознесенського району за період з початку року станом на 26 лютого 2016 перерахували 543,8  тис. грн. військового податку, що на 128,8 тис. грн. більше від запланованого.

Нагадуємо, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотка чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб–підприємців є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб–підприємців – щомісячно  до 19 числа.

Декларування доходів, отриманих громадянами від надання послуг репетиторства

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує: положеннями Податкового кодексу України визначено, що, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір.

Тобто, громадяни, які отримували у минулому році доходи не від податкових агентів, зокрема, від надання послуг репетиторства іншим громадянам, зобов’язані до 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов’язання. Сума податкового зобов’язання з податку на доходи та військового збору, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

Виплачувати офіційно заробітну плату стало вигідно:

з 1 січня суттєво зменшено ставку ЄСВ для підприємців

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області вкотре нагадує, що виплата заробітної плати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Cаме тому з нового року внесено зміни до податкового законодавства, які заохочують роботодавців до легалізації праці найманих працівників.

А саме, з 1 січня 2016 року суб‘єкти господарювання, що використовують найману працю сплачують ЄСВ за ставкою 22%. Це передбачено Законом України від 24 грудня 2015 року   № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Отже, базу нарахування ЄСВ платники визначають так:

– фізособи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (крім пенсіонерів  за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу) самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ (34450 грн) і не менше за розмір мінімального страхового внеску (з 1 січня 2016 року – 303,16 грн (1378 грн х 22%);

– фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄСВ тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини й не менше розміру мінімального страхового внеску. У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу, вони мають право визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру.

Також дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату «в конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Звертаємося до роботодавців підтримати ідею легалізації заробітної плати та робочих місць. Це захистить ваш бізнес від неконкурентних умов, а працівників – від негативних наслідків.

6,7  мільйонів гривень надійшло від платників ЄСВ з початку року

За період з початку року (станом на 26 лютого 2016 року) платниками податків міста Вознесенськ та Вознесенського району  сплачено 6,7 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 24.12.2015 р. № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 1 січня 2016 року відмінено класи професійного ризику, а загальну ставку нарахування єдиного соціального внеску знижено до 22%.  Виключення складає тільки зменшена ставка ЄСВ на зарплату інвалідів для підприємств 8,41% та підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів – вони не змінилися.

В ЦОП Вознесенської ОДПІ у січні звернулося 265 платників податків

У січні 2016 року у Центрі обслуговування платників Вознесенської ОДПІ зафіксовано 265  звернень в т.ч. за адміністративними послугами.

Зокрема, послуги з видачі картки платника податків отримали 119  громадян, зареєстровано 52 книги обліку розрахункових операцій, 6 – книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку,  26 – довідок про відсутність заборгованості з  платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів, 45  – витягів з реєстру платників єдиного податку.

Окрім надання адміністративних послуг  в ЦОП надаються інформаційні послуги, щодо діючої системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів,  користування електронними сервісами ДФС.

Вознесенська ОДПІ.

Show Buttons
Hide Buttons