Активісти закликають зберегти “Бузький Гард”

У Миколаєві місцеві активісти створили Штаб опору з метою не допустити підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метра

Таке рішення було прийнято активістами на круглому столі.

Заступник глави ГО «Асоціація учасників і інвалідів АТО» Олег Кравець звернув увагу присутніх, що підняти рівень водосховища планують згідно з постановою Кабміну №552-р від 13 липня минулого року «Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики». Однак цей нормативно-правовий акт суперечить Указу Президента України 2009 року, за яким створювався національний парк «Бузький Гард».

«Ми не бачимо, щоб наш Бузький Гард втратив природоохоронну цінність… Розпорядження (Кабміну – ред.), які повинні вивести з заповідного фонду природоохоронні землі, суперечать усім законам України, це просто злочин. І ми всі розуміємо, що сьогодні відбувається здача наших національних інтересів на рівні Миколаївської області», – заявив Кравець.

Народний депутат України Наталія Веселова пообіцяла докласти всіх зусиль, щоб підняти в парламенті проблему збереження Південного Бугу та нацпарку «Бузький Гард».

«Я бачу, по-перше, нерозуміння з боку центральних органів. Мені дуже шкода, що Кабінет міністрів приймає рішення, керуючись якоюсь економічною доцільністю і не вивчаючи при цьому професійно і всебічно проблему, яка може виникнути в результаті цього рішення», – сказала вона.

Учасники круглого столу затвердили резолюцію, яку після доопрацювання будуть пропонувати схвалити жителям області, щоб потім направити зібрані підписи до Києва для скасування торішнього рішення уряду.

Також було затверджено персональний склад створеного Штабу опору.

Інф.: http://day.kyiv.ua

Show Buttons
Hide Buttons