«Cамопоміч» проти підвищення тарифів

«Самопоміч» офіційно звернулась до Прем’єра Гройсмана з метою проведення критичного аналізу ситуації, аби нейтралізувати тарифну кризу і не допустити дестабілізації в країні. 

«Самопоміч» надала наступні ключові пропозиції: зменшення ціни газу до 40% в опалювальному сезоні 2016-2017;  монетизація субсидій задля впровадження програми енергозбереження; співфінансування програми енергозбереження в житлових будинках в пропорції 30% з державного бюджету, а 70% за рахунок місцевих бюджетів та мешканців.

Також «Самопоміч» просить надати фінансові документи, зокрема: фінансовий план або проект плану Нафтогазу на 2016 рік, проект фінансового плану Нафтогазу на 2017 рік, річний баланс надходження та розподілу газу за 2015 рік та прогноз такого балансу на 2016 рік, статистично обґрунтовані економічні розрахунки наслідків підвищення тарифів.

«Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема на газопостачання, матиме катастрофічний вплив на рівень та умови життя більшої частини населення. Очевидним є дисбаланс між доходами і життєво-необхідними витратами більшості українців (прожитковий мінімум станом на травень становить 2 615 грн., а а середній дохід 2317 грн.). В першому кварталі  2016 року українці витратили 99,7% доходів на придбання товарів і послуг: в людей просто нема ресурсу для заощаджень – в тому числі на інвестування в енергоефективність», – підкреслила народний депутат Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак.

 «Самопоміч» ініціює подання позову в суд на НКРЕКП через злочинні рішення щодо підняття тарифів для промислових підприємств, під які підпадають заклади бюджетної, комунальної та соціальної сфери.

«Останні рішення НКРЕКП насправді є злочинними, оскільки вони призвели до підняття вартості електроенергії, теплопостачання, водопостачання, бо це все пов’язані між собою речі. Це, зокрема, формула «Роттердам плюс доставка» для вугілля – понад 10 млрд грн додаткових, які заплатить населення. Це рішення про стимулююче тарифоутворення для Обленерго – ще 30-35 млрд грн. Це тарифи на теплопостачання, які піднялися в 2 рази, – каже Лев Підлісецький, нардеп «Самопомочі», член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу. – Ми переконані, що немає правового та реального підґрунтя дій цього енергетичного регулятора. Тим більше прикро, що не вдалося парламенту через політичну незрілість зняти та замінити членів НКРЕКП».

За повідомленням офіційного сайту “Самопомочі”

Show Buttons
Hide Buttons