Громадські слухання: «Не дозволимо вилуговувати уран!»

14 лютого в с. Садове Арбузинського району вдруге відбулися громадські слухання щодо вилуговування урану на території сільської ради. Першого разу геологи, проектанти та  бізнесмени застали місцевих жителів зненацька своєю пропозицією з безліччю заманливих обіцянок.
За цей час ініціативна група відвідала інші райони, в яких був досвід таких експериментів. Спільно з райдержадміністрацією дане питання було вивчено більш досконаліше та прийнято відповідні рішення.
На заході буди присутні керівник проекту Євген Гарбуз, голова райдержадміністрації Олександр Палій, голова районної ради Володимир Кошетар.
Відкрив громадські слухання Садівський сільський голова Анатолій Мороз. Він зазначив, що протягом тижня ретельно вивчав це питання і сам, як житель Садового, проти такого експерименту.
Володимир Кошетар теж зазначив, що для того щоб прийняти таке важливе рішення, щодо вилуговування урану треба більше часу. Варто комісійно з відповідними фахівцями обстежити свердловини, зрозуміти чому зависокий радіаційний фон в цій місцевості та ін.
На неправомірності заходу наголосив Олесандр Палій: «Райдержадміністрація не була повідомлена і знайома з намірами Садівської сільської ради щодо вилуговування урану, – сказав він, – надавати оцінку даній ситуації я не можу, оскільки не бачив проектів. Постановою КМУ передбачено чіткий порядок громадських слухань щодо уранових родовищ. В даному випадку він не додержаний, а отже неправомірний».
Активно долучались до обговорення і садівчани. Серій Соломон, один із учасників ініціативної групи, розповів, як вони весь тиждень об’їжджали населені пункти де добували уран, дізнавшись, що в 5-ти сільських радах Братському районі зникла питна вода, тому що 1970-1980 роках в цьому районі методом вилуговування добували уран на площі, близько 5 га. Крім того, серед живих немає жодного працівника, який брав участь у вилуговуванні. Висловив позицію «проти» і депутат районної ради Володимир Неграй: «Казанківський район погодився на вилуговування. Подивимося на їх результати через років 5 і тоді зробимо висновки: погоджуватись чи ні».
Зрештою, голосування показало стовідсоткове підтвердження всіх вищесказаних слів. «Одноголосно» – проти вилуговування урану. В громадських слуханнях за даними лічильної комісію взяло участь 298 осіб.

Show Buttons
Hide Buttons