ГУРТОЖИТОК №6: ДОЖИВЕМО ДО ЛІТА

В Южноукраїнську чи не найважливіша проблема – ремонт і переобладнання під житло гуртожитку №6.  Так вважають і говорять у своїх виступах вже другий рік очільники міської ради. Час збігає, а мрії людей про щасливе життя у власній квартирі тануть, як весняний сніг.

І все ж, поряд з пошуками зловмисника, що вчинив розбій і пограбунок будинку під виглядом реконструкції, привласнив бюджетні кошти і п’ятами накивав, місцеве управління ЖКГіБ зробило перші, хоч і невдалі, кроки до реконструкції будівлі.  Нинішнього листопада було оголошено тендерні закупівлі робіт та виконавця реконструкції гуртожитку № 6 під житло. Ось дані з  системи державних закупівель «ПРОЗОРО»:

«Реконструкцію гуртожитку № 6 під житло за адресою: вулиця Олімпійська, 3 (Комсомольська, 3) в м. Южноукраїнськ, Миколаївської області». Очікувана вартість  – 13 281 701 UAH. Замовник Управління житлово-комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради.

Учасники тендерних торгів: ТОВ Південьбудмонтаж», ТОВ “ИЕРК – Инвестресурс Міжнародна Компанія”, ПП «Реалбудсервіс-транс», ПП «Укрбудсервіс і Ко», ПП “АТЛАНТІКС”.

Протокол розкриття  торгів:  пропозицію ТОВ «Південьбудмонтаж (м. Миколаїв) було відхилено, а  переможцем  торгів визнано – ТОВ “ИЕРК – Инвестресурс Міжнародна Компанія” (м. Южноукраїнськ)  з результатом- 9 699 000 грн. з ПДВ.

Однак, 9 грудня 2016 року результати  проведених торгів на «Реконструкцію гуртожитку № 6 під житло» було відмінено.  Причину скасування пояснили так:

«Враховуючи погодні зимові умови та стислий термін виконання робіт підрядник вчасно та якісно не виконає по першому етапу зазначені в договорі роботи. Також у зв’язку з закінченням бюджетного року управління житлово-комунального господарства та будівництва не в змозі здійснити попередню оплату в розмірі 30% вартості робіт по першому етапу згідно п.4.1. Договору на виконання робіт з «Реконструкції гуртожитку № 6 під житло за адресою: вулиця Олімпійська, 3 (Комсомольська, 3) в м. Южноукраїнськ, Миколаївської області»), та підрядник не відзвітує в строки за використаний аванс.

Також потрібно враховувати те, що з 01.01.2017 року можливе підвищення мінімальної заробітної плати, яке призведе до суттєвого збільшення вартості будівельних робіт… …Враховуючи вище викладене, при умові укладання договору між УЖКГБ та переможцем не пізніше 11 грудня 2016 року реальна дата початку робіт буде 20.12.2016 р., що в свою чергу не дасть об’єктивну змогу виконати підрядній організації (переможцю) роботи в строк, передбачений договором. В наслідок виникнення непередбачених об’єктивних обставин тендерний комітет прийшов до висновку – відмінити торги у зв’язку з відсутністю подальшої потреби у 2016 році згідно п.1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі».

Це, як у крилатому вислові байкаря Крилова:

«Попрыгунья Стрекоза

Лето красное пропела;
Оглянуться не успела,
Как зима катит в глаза.»

Чому ж тільки в листопаді вирішили оголосити тендер на реконструкцію гуртожитка, адже, якщо не помиляюсь, мова про це (і неодноразово) велась  ще з минулого року?

І ще одна деталь про учасників учасників торгів. Зараз  є можливість досконально вивчати досьє учасників тендерів, визначити наскільки вони спроможні власними силами виконувати взяті зобов’язання.

Стосовно організацій, які пропонували свої  можливості для проведення реконструкції гуртожитка, жодна останнім часом не «засвітилась» подібними обсягами робіт. Правда ПП «Реалбудсервіс-транс», яке підрядилось без конкурсу на ремонт меморіального комплексу з  спорудженням фонтану в стилі барокко, має досвід  будівельно-монтажних робіт спорудження спортивного залу в Новобузькій школі та ремонт Очаківського дитячого садка.

До речі, зараз всіх учасників тендеру організатори закупівель можуть легко перевірити по «Антикорупційному моніторингу» (сайт: acm-ua.org).

pr_fox

Стосовно нашого переможця “ИЕРК – Инвестресурс Міжнародна Компанія” Громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів України від 25 листопада 2016 року зробила наступні висновки:

Згідно висновків перевірки індекс ФОКС (Формалізовані Ознаки Корупційної Складової) складає – 55%.

Цей показник отримано шляхом складання  певних ознак сумнівної якості, зокрема:

– вказаний основний  телефон – мобільний або розташований в іншому населеному пункті -5%;

– керівник та засновник є однією людиною -5%;

– засновник володіє 100% статутного капіталу – 5%;

– статутний фонд близький до мінімального (менше 10 000 грн.) -5%;

ознаки неефективної господарської діяльності це:

–  стійке зростання або перевищення зобов’язань над доходом – 10%;

– низькі або  негативні показники рентабельності – 10%;

ознаки можливої неспроможності виконання своїх зобов’язань:

– тендерні кошти в 3 та більше разів перевищують максимальний річний дохід – 15%.

Разом – 55%.

Характерно, що для ТОВ «Південьбудмонтаж (м. Миколаїв), пропозиції якого  на 99 тисяч менші, були відхилені,  а індекс ФОКС по антикорупційному монітору був визначений в межах – 20%.  Чому так сталось «ПРОЗОРО» не інформує.

Таким чином зараз можна перевірити досьє кожного учасника тендеру на виконання тих чи інших робіт за рахунок місцевого бюджету.

Адже нам не все рівно, як будуть  використані кошти бюджету, як буде поліпшуватись міський добробут, а не збагачення за рахунок громади окремих осіб.

Чи не так?

 А. Ніколаєв.

Show Buttons
Hide Buttons