Лісгосп інформує

Здавна відомо, що ліс – це легені планети і для його збереження потрібний догляд за ним, який включає ряд лісогосподарських заходів. В громадскості часто виникають питання, щодо правомірності   проведення рубок. У лісовому господарстві так як і в сільськогосподарській галузі – вирощування і збереження врожаю потребує ряд заходів. Всі рубки запроектовані не працівниками лісгоспу, а спеціалістами Українського пректного лісовпорядного обєднання «Укрдержліспроект». Система  рубок поділяється: на рубки формування і оздоровлення лісів, догляду та санітарні. (суцільні та вибіркові):

– рубки догляду за лісом спрямовані на вирощування цінних насаджень;

– проведення санітарних рубок сприяє біологічній стійкості ліових насаджень.

При санітарних рубках вилучають хворі, фаутні, усохлі, пошкоджені та ослаблені дерева.

Відповідно до матеріалів «Укрдержліспроект» по лісгоспу запроектовано щорічний обсяг рубок формування і оздоровлення лісів на площі 406 га зі стовбурним запасом 5.38 куб. м.

На незаплановані рубки, які виникли в результаті впливу кліматичних умов, пожеж, складаються акти обстежень комісією, до складу якої входить:

– спеціаліст лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист»;

– спеціалістобласного управління  лісового господарства;

– представник екології (за винятком заказників та нац.парків).

Та чи інша лісова ділянка обстежується і тільки тоді надається дозвіл на прведення рубки. В подальшому, відповідно до Санітарних правил в лісах України, складається план санітарно –оздоровчих заходів, який погоджуєтся в обласному управлінні лісового господарства, а на землях природозаповідного фонду – погодження з управлінням охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області. Після цього лісгосп має право на кожний вид рубки видати (дозвіл) лісорубний квиток.

Ці всі вищезгадані складові є невідємними, без них неможливе проведення жодної рубки.

В 2015 році по лісгоспу заплановано провести – рубки догляду на площі 38 га, вибіркові санітарні – на площі 203 га, суцільно санітарні на площі  24 га. Після проведення суцільних санітарних рубок, де головна порода акація біла та вяз, проводиться відновлення насадження шляхом природного поновлення на інших ділянках проводиться посадка  лісових культур.

 

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВОЗНЕСЕНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» ПОПЕРЕДЖАЄ:

В ЛІСАХ УКРАЇНИ УТРИМУЄТЬСЯ V КЛАС ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ВОГНЮ!

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В ЛІСАХ!

Show Buttons
Hide Buttons