Прем’єр може врятувати Бузький Гард

Для цього йому лише треба вилучити із розпорядження КМУ «Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики» постанови щодо добудови Ташлицької ГАЕС.

Візит Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до Миколаївщини 17 серпня хоча і пройшов спокійно, але не без сюрпризів. І навряд чи сюрпризи йому сподобались. Зокрема голову уряду після всеукраїнської селекторної наради щодо опалювального сезону чекала зустріч з активістами, які влаштували акцію протесту щодо добудови Ташлицької ГАЕС та підняття рівня води в Олександрівському водосховищі.

Активісти не випадково звернулись саме до голови Кабінету Міністрів України. Керівник активістів Олег Кравець пояснив, чому саме глава уряду повинен втрутитись у ситуацію та запобігти знищенню національного парку.

«Ми звернулись саме до пана Гройсмана, бо їм власноруч було підписано розпорядження КМУ «Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року», яке також передбачає добудову Ташлицької ГАЕС. Ми розуміємо, що пан Гройсман просто, мабуть, не знав про цю ініціативу енергетиків, у нього могло не вистачити часу детальніше ознайомитися з документом, або що. Але ми не розуміємо – чому авторами документа взагалі ці пункти не були вилучені з цього розпорядження ще на етапі його підготовки. Люди ж повинні були розуміти, що постанови щодо Ташлицької ГАЕС йдуть усупереч закону «Про природно-заповідний фонд», який, до речі, має більшу юридичну силу, ніж урядове розпорядження. Ми дуже сподіваємось, що пан Гройсман як мудрий політик це розуміє та посприяє тому, щоб з урядового розпорядження були вилучені постанови щодо цієї добудови», – наголосив активіст, керівник штабу опору Олег Кравець.

Як пояснює активіст, він зі своїми однодумцями вирішили вступити в боротьбу з енергетиками у зв’язку з тим, що підняття рівня води у водосховищі до позначки 20,7 метра призведе до повного знищення острову Гард та прилеглих територій, які, до речі, входять до складу Національного природного парку України.

«Острів Гард та землі навколо нього – це дуже цінна історична пам’ятка не лише Миколаївщини, але і всієї України. Саме тут бере своє коріння українське козацтво. Окрім цього, ці землі нараховують 98 археологічних пам’яток, а флора цих земель має унікальні види рослин та тварин, що внесені до Червоної книги», – розповів активіст.

Олег Кравець також додав, що ця ініціатива є й дуже небезпечною, оскільки це сейсмічно активні території і, відповідно, у разі техногенної катастрофи води всього Південного Бугу можуть бути заражені.

Урешті-решт, учасникам акції все ж таки вдалось поспілкуватися з паном Гройсманом та вручити йому колективне звернення, підписане активістами, народними депутатами, екологами та іншими фахівцями. Олег Кравець звернув увагу на особисту відповідальність прем’єра у цьому питанні, адже імовірне затоплення відбудеться завдяки саме його підпису. У відповідь пан Гройсман пообіцяв розібратися у ситуації.

Як би не було далі, але з юридичної точки зору правда на боці активістів. Бо не може навіть уряд своїми розпорядженнями стрибати через голову Президента.

Олег Кравець також додав, що на цьому боротьба за Бузький Гард не закінчена. За його словами, у кожному місті Миколаївщини продовжують працювати намети, в яких активісти збирають підписи населення. Потім, як зазначив активіст, зібрані підписи будуть передані голові парламенту Андрію Парубію та відповідним комітетам у Верховній Раді.

Микола КРУТИХ, «Рідне Прибужжя»

23 серпня 2017 року

Show Buttons
Hide Buttons