100 лет ГП ОП «Агрономия» ...
3 месяца назад
3 месяца назад
3 месяца назад
3 месяца назад
6 месяцев назад
З ІСТОРІЇ ВОЄВОДСЬКО... У державному архіві Миколаївської області зберігаю...
ДІАМАНТИ БУЗЬКОГО БІ... ДОВІДНИК найцінніших територій та об’єктів в меж...
ФУТБОЛ РАЗВИВАЕТСЯ В... Газета «Рідне Прибужжя» и областная федерация футб...
НПР-20,7. ЗАПИТАННЯ ... На березі Південного Бугу, поряд з насосною піджив...
Нещодавно одержали запрошення на участь у зборах співвласників нашого багатоквартирного будинку. У повідомленні зазначається, що збори проводяться ініціативною групою у складі трьох осіб.
В проекті денному зборів зазначені питання, які пропонується вирішити співвласникам будинку:
1.Визначення управителем багатоповерхового будинку…. комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання»;
На зворотній стороні бланку розміщено рекламу багатогранної діяльності КП «ЖЕО» і відзначаються всі негаразди, якщо жителі будинку спробують оголосити конкурс на управителя чи нададуть перевагу іншій компанії, чи приватному підприємцю.
Що ж, нічого не поробиш – Закон потрібно виконувати і визначати, кому довірити догляд за нашою 35-літньою дев’ятиповерхівкою і прилеглою до неї територією.
На жаль, мешканці будинку поки що не погодились на пропозицію створити ОСББ і самостійно без (чи з участю ЖЕО) його утримувати, тому зараз стоїмо перед дилемою – кому з управителів довірити наше спільне помешкання. Та тільки вибір невеликий і все ж треба зважити всі «за» і «проти».
З ОСББ все ясно – співвласники самі обирають обслуговуючу команду, самостійно встановлюють тарифи і збори, колективно дбають про утримання спільного дому. А як вирішити проблему в будинку, де кожний дбає тільки про свою квартиру, а не про будинок, як об’єкт спільної власності, адже окремо взята квартира, який би вправний не був господар, не зможе існувати окремо від інших.
Ситуація спонукає до певного об’єднання зусиль і створення будинкового органу управління. Це може бути будинковий комітет, чи рада будинку, представництво жителів… Саме такий орган місцевого (будинкового) управління і має реалізовувати побажання більшості жителів будинку.
Чим має займатись будинковий комітет?
За дорученням жителів будинку проводити (спільно з виконавчим комітетом) підбір управляючої компанії, «торгуватись» з нею про зниження тарифів, встановити громадський контроль за діяльністю управителя. Зокрема поцікавитись, чи встановлено тепловий лічильник, чи має він сертифікат, чи є в наявності акт прийомки системи обліку в експлуатацію і чи є на акті підписи довіреної особи від жителів. Це важливо ще й для того, щоб порушити перед управителем питання присутності представників жителів при зніманні показників використаного тепла протягом місяця і підписувати відповідний акт. Справедливість і об’єктивність – перш за все!
Можна поцікавитись у претендентів на управителя будинку і про вирішення нагальних проблем. Наприклад, у другому під’їзді будинку по вул. Миру, 2: денне освітлення під’їзду не витримує ніякої критики – люди навпомацки шукають свої двері і бояться з темряви отримати травму від злодіїв і втратити свої пожитки; вхідні двері в під’їзд майстри з КП «ЖЕО» не здатні відрегулювати – вони стукають так, що на п’ятому поверсі шибки у вікнах дзвенять; більше 10 років ремонтники КП палець об палець не вдарили, щоб відремонтувати під’їзд хоча б на першому поверсі…
Чи потрібен нам такий управитель – вирішувати мешканцям будинку.
Детальніше про «управителів» читайте за посиланням: https://helsinki.org.ua/articles/vstupyv-v-sylu-novyj-zakon-ukrajiny-pro-upravlinnya-zhytlovymy-budynkamy-scho-chekaje-na-hospodariv-kvarty