ПРО УПРАВИТЕЛІВ. КОМУ ДОВІРИТИ БУДИНОК?

Нещодавно одержали запрошення на участь у зборах співвласників нашого багатоквартирного будинку. У повідомленні зазначається, що збори проводяться  ініціативною групою у складі трьох осіб.

В проекті денному зборів зазначені питання, які пропонується вирішити співвласникам будинку:

1.Визначення управителем багатоповерхового будинку…. комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання»;

  1. Затвердження форми та змісту договору з управителем багатоповерхового будинку;
  2. Обрання уповноваженої особи співвласників багатоповерхового будинку для укладання договору з управителем в особі КП «ЖЕО» за сьогоднішніми тарифами.

На зворотній стороні бланку розміщено рекламу багатогранної діяльності КП «ЖЕО» і  відзначаються всі негаразди, якщо жителі будинку спробують оголосити конкурс на управителя чи нададуть перевагу іншій компанії, чи приватному підприємцю.

Що ж, нічого не поробиш – Закон потрібно виконувати і визначати, кому довірити догляд за нашою 35-літньою дев’ятиповерхівкою і прилеглою до неї територією.

На жаль, мешканці будинку поки що не погодились на пропозицію створити ОСББ і самостійно без (чи з участю ЖЕО) його утримувати, тому зараз стоїмо перед дилемою – кому з управителів довірити  наше спільне помешкання. Та тільки вибір невеликий і все ж треба зважити всі «за» і «проти».

З ОСББ все ясно – співвласники самі обирають обслуговуючу команду, самостійно  встановлюють тарифи і збори, колективно дбають про утримання спільного дому.   А як вирішити проблему  в будинку, де кожний дбає тільки про свою квартиру, а не про будинок, як об’єкт спільної власності, адже окремо взята квартира, який би вправний не був господар, не зможе існувати окремо від інших.

Ситуація спонукає до певного об’єднання зусиль і створення  будинкового органу управління. Це може бути будинковий комітет, чи рада будинку, представництво жителів…   Саме такий орган місцевого (будинкового) управління і має реалізовувати побажання більшості жителів будинку.

Чим має займатись будинковий комітет?

За дорученням жителів будинку проводити (спільно з виконавчим комітетом) підбір управляючої компанії, «торгуватись» з нею про зниження тарифів, встановити  громадський контроль за діяльністю управителя. Зокрема  поцікавитись, чи встановлено тепловий лічильник, чи має він сертифікат, чи є в наявності акт прийомки системи обліку в експлуатацію і чи є на акті підписи довіреної особи від жителів.  Це важливо ще й для того, щоб порушити перед управителем питання присутності представників жителів при зніманні показників використаного тепла протягом місяця і підписувати відповідний акт. Справедливість і об’єктивність – перш за все!

Можна поцікавитись  у претендентів на управителя будинку і  про вирішення нагальних проблем. Наприклад, у другому під’їзді будинку по вул. Миру, 2: денне освітлення під’їзду не витримує ніякої критики – люди навпомацки шукають свої двері і бояться з темряви отримати травму від злодіїв і втратити свої пожитки; вхідні двері в під’їзд майстри з КП «ЖЕО» не здатні відрегулювати – вони стукають так, що на п’ятому поверсі шибки у вікнах дзвенять; більше 10 років ремонтники КП палець об палець не вдарили, щоб відремонтувати під’їзд хоча б на першому поверсі…

Чи потрібен нам такий управитель – вирішувати мешканцям будинку.

Детальніше про «управителів» читайте за посиланням: https://helsinki.org.ua/articles/vstupyv-v-sylu-novyj-zakon-ukrajiny-pro-upravlinnya-zhytlovymy-budynkamy-scho-chekaje-na-hospodariv-kvarty

Show Buttons
Hide Buttons