Рішення протизаконне

В  прошлом номере «НГ» мы поместили письмо Константина Малого «Поверка водомеров: платить – не платить?». Напечатали его после того, как обратились за комментариями к руководству КП «Водопостачання м. Вознесенська».

В коммунальном предприятии ответили, что  плата за поверку водомеров с абонентов удерживается вполне законно и сослались на распоряжение Николаевской ОГА от 18.09.07 года.
Однако читатель К. Малый прислал в редакцию еще одно письмо, в котором доказывает: водоканал не имеет законных оснований брать с населения плату за поверку водомеров.Дякую за Вашу реакцію на мій лист, але проблема з періодичною повіркою лічильників обліку води так і не вирішена в нашому місті. На представлену Вам в КП «Водопостачання міста» статтю з «Урядового кур’єру», в мене є стаття в газеті «Деснянка» №29 від 10.03.2011 «Хто має платити за повірку лічильників води?».
«Чернігівський адвокат Роман Романов переконаний: комунальне підприємство «Чернігівводоканал» має повернути людям гроші за повірку приладів обліку води. 1 лютого юрист виграв суд, відповідачем на якому був виконавчий комітет Чернігівської міської ради. У рішенні, яке ухвалив Київський апеляційний адміністративний суд, йдеться, що відшкодовувати витрати на повірку лічильників має виконавець послуг…»
КП «Водопостачання м. Вознесенська» керується Постановою № 959 КМУ від 12 липня 2006 р., але порушує не тільки ст.28 п.3 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», але й Постанову №630 КМУ від 21 липня 2005 р. «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»: «Порядок обліку та оплати послуг…У квартирі (будинку садибного типу) роботи з  установлення засобів  обліку  води  і теплової енергії (далі – квартирні засоби обліку)  проводяться  спеціалізованою  організацією,   виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача… Квартирні засоби  обліку  беруться виконавцем на абонентський облік… Періодична повірка,  обслуговування та ремонт (у  тому  числі демонтаж,  транспортування  та  монтаж)  квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.
В цих порушеннях Вознесенському КП «Водопостачання», як не дивно,  допомагає міська влада, яка впроваджує протизаконні рішення.  Так, рішенням №315 от 25.11.2010 р. «Про встановлення тарифів на деякі послуги для населення м. Вознесенська, які надає Комунальне підприємство «Водопостачання м.Вознесенська», виконавчий комітет Вознесенської міської ради, керуючись, п.п. 2 п.»а» ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вирішив:
1. Встановити Комунальному підприємству «Водопостачання м. Вознесенська» тарифи для населення на наступні послуги з розрахунку на одного абонента:
56,09 грн., з урахуванням ПДВ, за розробку і видачу технічних умов на водопостачання та водовідведення;
186,48 грн., з урахуванням ПДВ, за врізку в водопровідну та каналізаційну мережі;
37,12 грн., з урахуванням ПДВ, за періодичну повірку засобів обліку води.
Але ж в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні», яким керується наша міська рада, написано, що міська рада може встановлювати комунальні тарифи, крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України: «Глава 2. Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Стаття 28. Повноваження в галузі бюджету, фінансів і цін. До відання виконавчих органів  сільських,  селищних,  міських рад належать: а) власні (самоврядні) повноваження; 2) встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів  на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване  водопостачання     та    водовідведення,    які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України), транспортні та інші послуги».
Тому в мене постає таке запитання: «Чому ми (споживачі) не сплачуємо за періодичну повірку засобів обліку електроенергії та газу, а повинні сплачувати за періодичну повірку лічильника води, яка до того ж  у деяких працівників КП «Водопостачання м. Вознесенська» здійснюється на місці формальним перепломбуванням лічильника, без демонтажу та транспортування? І чому міська влада, замість того, щоб опікуватися мешканцями міста в цьому випадку, впроваджує протизаконні рішення?»
Між іншим,  прецедент, що  стався у Чернігові, свідчить про можливість у судовому порядку відшкодувати споживачам послуг кошти за повірку приладів обліку води.
Як-то буде у нас, в Вознесенську? Й надалі зі споживачів води вимагатимуть гроші за повірку водолічильників?
Костянтин Малий,  мешканець міста.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons