В Арбузинці неспокійно

12 серпня відбулася XIV позачергова сесія районної ради сьомого скликання

Проводив засідання сесії голова районної ради Володимир Кошетар, присутні: Михайло Соколов – перший заступник голови Миколаївської обласної ради, Сергій Чмирь – депутат обласної ради, Олександр Палій – голова райдержадміністрації, депутати районної ради, голови сільських та селищних рад, учасники антитерористичної операції, громадськість району.

На початку сесії голова райдержадміністрації Олександр Палій порушив питання законності проведення даної сесії, оскільки депутатський мандат перебуває у руках Ярослава Бортника, відповідно до якого з грудня 2015 р. набрав законної сили обвинувальний вирок суду, за яким його засуджено до позбавлення волі. Відповідно до п.7 ст.5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата Ярослава Бортника достроково припиняються. На офіційному сайті ЦВК оприлюднена інформація, що депутатом районної ради від Аграрної партії України є Світлана Папіровська.

У відповідь голова районної ради озвучив рішення районного осередку Аграрної партії України від 10.08.2016 р. №1, відповідно до якого певна кількість депутатів, включаючи і Папіровську, були виключені зі складу кандидатів в депутати до Арбузинської районної ради, як такі, що не беруть участь у діяльності партії та не співпрацюють з нею. Рішення підписано самим же Я.Бортником – головою партійного осередку.

Президія і депутати районної ради, проігнорувавши порушене питання Олександром Палієм та повідомлення заступника голови територіальної виборчої комісії, продовжили засідання сесії.

Від депутатів районної ради надійшла пропозиція голосувати за кожне питання окремо для включення його в порядок денний сесії районної ради. Тому, за результатами голосування, депутати не включили до порядку денного питання щодо висловлення недовіри голові районної ради Володимиру Кошетарю.

Наступним розглянули питання оптимізації малокомплектних шкіл району. Слово брали депутати обласної та районної ради, працівники малокомплектних шкіл, голови місцевих рад, громадськість. У кожного різні думки щодо вирішення даного питання: одні виступали за продовження роботи шкіл, інші, виходячи з логічних міркувань, підтримували закриття малокомплектних шкіл.

Для того щоб прийняти рішення оптимізації навчальних закладів потрібно скасувати попереднє рішення депутатів, відповідно до якого робота навчальних закладів залишається без змін. За результатами голосування попереднє рішення не скасовано – малокомплектні школи функціонуватимуть. Чекатимемо подальший резонанс цього рішення.

Arbuzinka_2

Потім голова райдержадміністрації повідомив присутніх про стан використання коштів на ремонт доріг загального користування. Озвучив перелік доріг та суми виділених коштів. Зазначив, що службою автомобільних доріг в Миколаївській області затверджено план використання бюджетних коштів, забезпечено виготовлення кошторисної документації та оголошено закупівлю через електронну систему «ProZorro». Ремонтні роботи планується розпочати 15 – 16 серпня поточного року.

У відповідь на доповідь голови райдержадміністрації Олександра Палія Володимир Кошетар виражав своє незадоволення діяльністю виконавчої влади і особисто роботою голови райдержадміністрації, мовляв, що можна і краще, і треба було раніше. Мав намір прийняти звернення депутатів районної ради до обласного керівництва та центральних органів влади щодо неякісної організації головою райдержадміністрації проведення ремонтних робіт доріг, але значна кількість депутатів на той час покинула зал засідання.

Представники громадськості, які були присутні у залі, постійно висловлювали своє незадоволення роботою голови районної ради Володимиром Кошетарем, який тільки те й робить, що слідкує та контролює діяльність місцевого органу виконавчої влади, не виконуючи своїх депутатських обов’язків.

На завершення голова райдержадміністрації Олександр Палій повідомив, що має юридичні підстави порушувати питання перед Верховною Радою України про розпуск Арбузинської районної ради. Відповідно до пп. 1 п. 1 ст. 78 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадку якщо рада прийняла рішення з порушенням  Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом.

За повідомленням офіційного сайту Арбузинської РДА

Show Buttons
Hide Buttons