Відключень від газопостачання в Арбузинці не буде

Одна із головних проблем, з якою зверталися мешканці Арбузинського району до першого заступника голови облдержадміністрації Миколи Романчука під час його виїзного прийому, стосувалася від’єднання помешкань від газової мережі.

Справа в тому, що в районі склалася особлива ситуація з газопостачанням, яка є виключенням з-поміж усіх правил. Так, газова мережа смт. Арбузинка  має свого власника – Олексія Щербину. Мешканці скаржаться, що усі суперечки їм доводиться вирішувати у судовому порядку і, на жаль, суд ухвалює рішення не на користь людей.

Як розповідає пенсіонер Валерій Лук’яненко, він живе з погрозами бути відключеним від газопостачання, оскільки він не є співвласником газопроводу. Так сталося, що він має тільки копію договору, а ось оригінал документа, за дивним складом обставин, відсутній. Він, як і багато хто з мешканців Арбузинки, сплатив за підключення до мережі, оплачує за спожитий газ.

Микола Романчук запевнив: «Вас ніхто відключати від газової мережі не буде. Я цього не дозволю».

А ось за словами Алли Середенко, заплативши кошти, вона взагалі не змогла підключитися до газової труби.  А відтепер повернути у Олексія Щербини вкладені гроші вона не може: єдиний вихід – звернутися до суду. У такій майже тупиковій ситуації Алла Вікторівна вирішила перейти на електроопалення.

Обговорення вже наболілого питання, яке не може вирішитися в Арбузинці протягом восьми років, продовжилось під час робочої наради Миколи Романчука.

За словами представників ПАТ «Миколаївоблгаз», проблема з газом в Арбузинці жодним чином не пов’язана з оплатою чи боржниками. Річ у тому, що виносяться рішення суду, відповідно до яких мешканців мають відключити від мережі, оскільки єдиним власником газопроводу є Олексій Щербина. Він не має наміру укладати договір з «ПАТ «Миколаївоблгаз» на користування на безоплатній основі. Що в цій ситуації залишається робити людям – не відомо.

Незважаючи на природні умови та пониження температури, відповідно до виконавчого  листа та рішення суду відключити їх можуть будь-якої миті. Незважаючи на те, що земля, по якій проходить «щербинський» газопровід, є державною, жодної копійки він не сплачує. Крім того, він скаржиться на те, що сам став заручником ситуації – в будівництво газопроводу, яке розпочиналося за державний кошт, він вклав чималі гроші і відтепер не може їх повернути.

За словами Миколи Романчука, є незрозумілим рішення суду: яким чином газопровід Арбузинки став власністю однієї людини, навіть не зважаючи на те, що він вклав свої кошти у завершення будівництва газопроводу.

– Форми договірних відносин з власником газопроводу у особі Олексія Щербини слід владнати і не допустити відключень споживачів від основного газопроводу. У свою чергу, облдержадміністрація направить звернення до Президента та Прем’єр-міністра України з проханням встановити справедливість: яким чином завдяки ухваленому рішенню суду  держава виявилася обкраденою, – зазначив Микола Романчук.

За повідомленням офіційного сайту облгосадміністрації.

Show Buttons
Hide Buttons