ВОЗНЕСЕНЦІ Б’ЮТЬ В НАБАТ

Вознесенські міські депутати планують звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, депутатів Миколаївської обласної ради щодо недопущення підняття рівня води в Олександрівському водосховищі, повідомляє http://voznesenskonline.com.ua

На сайті опубліковано проект рішення Вознесенської міської ради на чергову сесію

«Про звернення до Президента України, Верховної  Ради України, Кабінету Міністрів України, депутатів Миколаївської обласної ради щодо недопущення підняття рівня води в Олександрівському водосховищі». Сесія міської ради має відбутись 22 червня 2018 року.

У підготовленому проекті рішення відзначається:

З метою недопущення підняття рівня Олександрівського водосховища та затоплення унікальної місцевості «Бузький Гард», керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування  в Україні», Вознесенська міська рада  ВИРІШИЛА:

Схвалити звернення Вознесенської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, депутатів Миколаївської обласної ради щодо недопущення підняття рівня води в Олександрівському водосховищі (додається).

Надіслати звернення Вознесенської міської ради Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, депутатам Миколаївської обласної ради.

Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань містобудування, землекористування та екології (Вуїв О.В.).

Міський голова                                                                      В. Д. Луков

 

СХВАЛЕНО рішенням Вознесенської міської ради від 19.08.2016 № 8.

Президенту України Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Депутатам Миколаївської обласної ради

Звернення депутатів Вознесенської міської ради

Депутати Вознесенської міської ради занепокоєні намірами НАЕК «Енергоатом» щодо підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки у 20,7 метрів.

Плани із підняття рівня Олександрівського водосховища та затоплення унікальної місцевості «Бузький Гард», колиски українського козацтва виникли згідно проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС, складової Южно-Українського енергокомплексу. Будівництво ГАЕС належить до видів діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку, затвердження їх проекту можливе лише після проходження державної екологічної експертизи (ДЕЕ). У той же час, на сьогодні ДЕЕ експертизою погоджено будівництво Ташлицької ГАЕС із рівнем Олександрівського водосховища лише на відмітці + 8 м (від 19.02.1998 р. № 09\2-3-35). Наступні підняття рівня Олександрівського водосховища відбувались без проходження ДЕЕ, що ставить під питання обґрунтованість їх проектів в частині впливу на довкілля.

У 2009-му році з метою збереження, відтворення і раціонального використання унікальних природних та історико-культурних комплексів,  що мають важливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, у басейні Південного Бугу створено Національний природний парк «Бузький Гард». Національний парк визнано одним із 7 природних чудес України (як ядро Гранітно-Степового Побужжя); він є частиною регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя» та національного природного парку «Бузький Гард»; в його межах розташований об’єкт культурної спадщини національного значення «Історичний ландшафт центру Буго-Ґардівської паланки Війська Запорозького».

Зазначені природно-заповідні та історико-культурні об’єкти мають виключне значення для нашої держави та охороняються законодавством. Територія Бузького Гарду включена до Смарагдової мережі Європи (EmeraldNetwork), що визначає її особливий природоохоронний статус на міжнародному рівні.

Водночас, незважаючи на судове рішення  про незаконність вилучення на користь «Енергоатому» та зміну цільового призначення 27,7218 га земель природоохоронного призначення (Ухвала Вищого адміністративного суду України від 29 листопада 2011 року у справі № К/9991/14764/11), яким заборонено підвищувати рівень Олександрівського водосховища вище 8 метрів, триває постійний його підйом. Атомники не зупиняються, а бажають збільшити рівень до 20,7 метрів, в результаті чого під водою може опинитися ще десятки гектарів української пам’ятки.

Також ставимо до відома, що 15 вересня в Миколаєві відбувся семінар «Урядова Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року: регіональний рівень (басейн Південного Бугу) – точка зору експертів та громад». Його учасники, професійні вчені, одностайно висловилися проти підняття рівня Олександрівського водосховища та затоплення історичної спадщини загальнодержавного значення; проти безповоротних змін в екологічній системі річки Південний Буг.

Переконані, що саме Президент як гарант Конституції України, депутати Верховної Ради, Кабінет міністрів України, депутати Миколаївської обласної ради, як представники

всієї Миколаївської громади, мають обговорити питання захисту Бузького Гарду від затоплення; вивчити всі ризики, які потенційно можуть нести загрозу екології регіону і жителям прилеглих районів; дослухатися до думки екологів та місцевих жителів. У зв’язку із вкрай важливим значенням для області та всієї України питання про недопущення підняття рівня Олександрівського водосховища.

Вважаємо недопустимим підняття рівня Олександрівського водосховища і просимо винести дане питання на загальнонаціональне обговорення.

Show Buttons
Hide Buttons