ЗБЕРЕЖІТЬ ЦІ ФОТО НА ЗГАДКУ

Це ілюстрація Південного Бугу до пуску Ташлицької ГАЕС. Річка спокійно долає свій шлях з півночі України до Чорного моря. Вона пам’ятає високу весняну воду і потужні льодоходи, які очищували річище й давали Бугу новий поштовх для життя. Ці місця пам’ятають і буремні роки Другої світової війни. Саме на цих берегах точились запеклі бої, наші визволителі від  фашистської чуми під жорстким вогнем противника  форсували річку, щоб закріпитись на правому березі й створити умови для подальшого розвитку бойових операцій. Це наше минуле.

А коли цю місцину облюбували енергетики, щоб побудувати  гідроакумулюючу електростанцію, це місце на високому бузькому березі стало оглядовим майданчиком для високих урядових делегацій, численних паблік-турів столичних і місцевих журналістів, адже тільки звідси можна було у повному обсязі спостерігати за будівництвом ГАЕС.

Всі розмови наче й не стосувались самої річки,  більше говорили про спорудження станції на ізольованих  водоймах, без поєднання з Південний Бугом. Та сталось не так, як всіх нас запевняли…

Тепер Південний Буг у районі Ташлицької ГАЕС вже впадає в Олександрівське водосховище, саме тут він перестав бути бурхливою, норовистою українською річкою. Варто зберегти архівні знімки для наших нащадків.

Фото В. Подлісняка.

Show Buttons
Hide Buttons