Олександрівський варіант медичної реформи

Другий рік в смт. Олександрівці проводиться реформа медичного обслуговування населення. Другий рік не вщухають протести жителів селища, які переконані в тому, що реформа в сучасному  її варіанті ніяким чином не поліпшить рівень медичного обслуговування людей, а тільки погіршить вже досягнуті результати міської лікарні, яка задовольняла потреби жителів селища до 2012 року. Втім районні чиновники проявили велику автивність у виконанні положень всеукраїнської  медичної реформи і все зробили, як планувалося в Києві, тільки олександрівці вирішили, що нововедення у вигляді амбулаторії загальної практики сімейної медицини з денним стаціонаром не влаштовують понад 7000 мешканців селища і навколишніх сіл, жителі яких обслуговувались у медичному закладі Олександрівки.

 

За час, що минув від початку реформування селищної медицини, противники реформи у вигляді знищення  селищної лікарні і створення на її базі  амбулаторії загальної практики сімейної  медицини організували кілька  сходок, залучили до обговорення  проблеми  місцеві і центральні ЗМІ і навіть вдалися до короткострокового перекриття  республіканської трасси «Улянівка – Миколаїв» (про акцію протесту в Олександрівці «Новый город», з посиланням на обласні ЗМІ, розповідав в №29  від 31 липня 2013 року). Всі ці дії викликали певну реакцію у керівників Вознесенського району, за ініціативи яких і здійснювалась медична реформа в районі, і на офіційному сайті райдержадміністрації оприлюдненно часткові зміни медичного реформування в Олександрівці, про що ми й інформуємо читачів.

 

«Реалізація реформи медичного обслуговування в смт. Олександрівці.

13 серпня 2013 року голова Вознесенської райдержадміністрації Кучер О. Б. та голова районної ради  Бурдін І. А. взяли участь у спільному засіданні постійних комісій депутатів Олександрівської селищної ради за участю громадськості та представників засобів масової інформації.

Керівництво району разом з депутатами обговорили, що зроблено в рамках реформи районною владою та депутатським корпусом для покращення медичного обслуговування в смт. Олександрівці.

У рамках виконання в районі завдань і доручень Президента України Віктора Януковича з реформування медичної галузі, Олександрівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини включає 5 дільниць, 20 ліжок денного стаціонару та Олександрівський пункт швидкої медичної допомоги. Амбулаторія повністю забезпечена лікарями та середнім медичним персоналом, надає якісну первинну медико-санітарну допомогу населенню смт. Олександрівки (5499 мешканців), ст. Трикрат (952 мешканця) та с. Веселого Роздолу (57 мешканців). Згідно з штатним розписом, в амбулаторії працює 5 лікарів загальної практики сімейної медицини, 1 лікар – стоматолог, середній медичний персонал – 16 осіб, молодший медичний персонал – 4 особи.

Амбулаторія забезпечена двома машинами санітарного транспорту. Відкрито дві палати цілодобового перебування хворих.

У І півріччі 2013 року придбано медикаментів на суму 14233,66 грн. для обслуговування населення смт. Олександрівки та сіл Трикрати і Веселий Роздол Вознесенського району.

Під час засідання відбулася відкрита дискусія, присутні висловлювали різні погляди та в результаті прийнято рішення, яке покращить медичне обслуговування жителів смт. Олександрівки. Дане рішення рекомендовано затвердити на сесії Олександрівської селищної ради.

Крім того, депутати підтримали пропозицію щодо відкриття нічного стаціонару в Олександрівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини та обговорили питання щодо роботи фізіотерапевтичного кабінету і лабораторії.»

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons