ЧИ ПОЧУЄ МІСЬКА ВЛАДА СВОЇХ ВИБОРЦІВ?

До уваги читачів – кілька зарисовок з життя пересічних мешканців Южноукраїнська, які яскраво відображають наявні проблеми,  що заважають людям гідно почувати себе в місті, і безпорадність влади та комунальних підприємств у їх вирішенні.

КОМУ ЗАКОН НЕ ПИСАНИЙ

Нещодавно став свідком ситуації, яка могла вартувати життя малолітнім дітям та громадянам похилого віку.

…Територія міської лікарні.  Полудень. Біля  центрального входу до відділень та аптеки і біля поліклініки – чимало  хворих, що відпочивають, відвідувачів, які прийшли навідати  рідних, близьких, серед них багато дітей. І тут на територію лікарні на шаленій швидкості  вривається таксі на литовських номерах… Діти, дорослі метнулись в різні боки, тільки б не потрапити під колеса… А  водій-лихач спрямував своє авто до під’їзду поліклініки, так різко загальмував, що аж гума задимілась. З авто вийшла поважна дама, махнула  водію рукою і зникла за дверима приміщення.

До водія на «розбірки» за таку їзду на території лікарні направились кілька чоловіків та він увімкнув потужний сигнал і помчав у напрямку Набережної  енергетиків.

Запитаєте, при чому тут влада? При тому, що вона відповідальна за безпеку громадян у своєму місті.  За попередньої влади по вул. Миру (ще за МСЧ) обладнали стоянку для таксі та автомобілів відвідувачів лікарні, а нижній виїзд на Набережну перегородили бетонним блоком. Чомусь це обмеження зараз знято і горе-автомобілісти отримали можливість  безперешкодно рухатись територією комунального лікувального закладу.

Кілька років тому було облаштовано в’їзд на територію лікарні з вул. Паркової через  пропускний пункт. Навіть відповідну сторожку побудували, обладнали засоби обмеження в’їзду… Та тільки роки спливають, на пропускному пункті – тиша і навіть дорожнього знаку заборони в’їзду на територію міської лікарні «лівим» авто не встановили…

Невже чекають на персональну вказівку місцевої влади, тієї, що так опікується безпекою своїх громадян, чи нещасного випадку?

Р.S. У нас закон не писаний для водіїв, які ігнорують встановлений режим руху по центральному проспекту міста. Також не притягуються до відповідальності мотоциклісти, які носяться по місту на шалених швидкостях і при цьому лякають людей потужним гуркотом двигунів, особливо в нічний час. Де ж наша славна патрульна служба? Агов, відгукніться!

ДЕ Ж ГРОШІ, КП  ЖЕО?

Кілька місяців тому житлово-комунальне управління «порадувало» жителів міста новими цінами утримання будинків. Вартість комунальних послуг значно зросла. Наприклад,  3-кімнатна квартира в будинку ДСК-4 здорожчала майже на 100 грн. Суттєве підвищення для управлінців і значне  полегшення для гаманців громадян.

Цікаво, як витратили в ЖКУ додаткові надходження? В неофіційних розмовах з комунальними працівниками вияснилось, що адмінперсоналу, за рахунок додаткових надходжень, підвищили премію на 20%. Чи це так, мають повідомити керівники комунального підприємства.

А для нас, мешканців окремо взятого другого під’їзду будинку №2 по вулиці Миру, очевидно те, що наші сподівання на те, що додаткова оплата сприятиме проведенню  ремонтних робіт у нашому помешканні, не справдяться.  Але ж стан сходових майданчиків – це зона відповідальності ЖЕКу. Чи не так?

Мабуть, ще з 1983 року, коли будинок здавався в експлуатацію, тут не бачили ремонтників. Вхід до під’їзду нагадує експозицію, як жити без ремонту, або картину з кімнати жахів «Тут комунальники роками не ходили» (розбита підлога, стіни під’їду нагадують плямисту маскувальну конструкцію, розбиті поштові скриньки,  вхідні двері часто «нараспашку»…) Чому б  КП ЖЕО за наші додаткові кошти не виконати тут ремонтні роботи й відновити хоча б кодовий замок? Жителі прагнуть до утворення ТСББ, комунальники – проти. Вони прагнуть завести управляючу компанію, яка, на жаль, не займається наданням комунальних послуг, а управляє коштами, що надходять від власників квартир за надані послуги. Іншими словами, нам радять на власну шию  посадити ще одного «управлінця», ще й він буде заглядати у наш гаманець…

Жителі другого під’їзду (вул. Миру, 2) на собі відчули всі «принади» заощадження електроенергії від екс – мера. Пам’ятаєте епопею з запровадженням датчиків руху  в багатоповерхових будинках? З їх установленням відключили цілодобове освітлення сходових майданчиків. Тепер світло в під’їзді з’являється тільки після того, коли вмикається зовнішнє освітлення двору. У кутовий під’їзд, який орієнтований на північ, сонячне проміння ніколи не проникає, тому і вдень на сходах темно, вже, не кажучи про тамбури квартирних дверей. Ось і доводиться напомацки добиратись до квартири і довго шукати замкову щілину в дверях, щоб їх відкрити. Так і до трагедії один крок…

Ось так і живемо: платимо більше, а комунальних послуг отримуємо все менше. Так і все ще сподіваємось, що наші обранці потурбуються про гідне життя своїх виборців.

Анатолій НЕНЬКО.

Show Buttons
Hide Buttons