ДОВКІЛЛЯ ПОТРЕБУЄ ЗАХИСТУ

Вирішив долучитись до вивчення громадської думки, започаткованим управлінням екології, охорони навколишнього середовища та земельних відносин Южноукраїнської міської ради.

Безумовно, слушний  захід, зважаючи на те, що в нашому місті та його околицях накопичилось багато «вузьких місць»  у питаннях захисту навколишнього середовища. Бо проблеми не тільки не вирішуються, а навіть не обліковуються.

Особливо потерпають  від забруднення міські околиці забудованої території. Для прикладу: територія гаражних кооперативів, наближених до схилів балки, що межує з Південним Бугом; стихійне звалище грунтів і сміття біля інфекційного корпусу міської лікарні; територія вподовж вулиці Набережна енергетиків, де розміщені об’єкти підприємства ТВКГ, яка захаращена сміттям, відходами залізобетонних конструкцій, тут порушені правила безпеки утримання мереж та каналізаційних колодязів. Варто звернути увагу й на стан камери трубопроводів і на  загадковий струмок, який прямує від камери до річки та часто поширює навкруги неприємні каналізаційні пахощі… (До речі, згідно генерального плану міста, тут має розкинутись природний міський парк культури і відпочинку.)

Всього не перелічити. Проблем багато, тільки останнім часом на них ніхто не зважає і, звичайно, заходи для поліпшення  стану території міста і його околиць, які входять в межі міста, не вживаються.

Можна пригадати ще й епопею зі знищенням дубових насаджень у парковій зоні міста. Характерно, що сухі, старі дерева інших порід тут збереглись, а ось живі дуби – окраса території – було спилено, ніби-то для опалення притулку для собак… В той же час не повідомлено про відшкодування коштів на поновлення знищених насаджень. І ні  весною, ні восени не помічено висадки нових дерев на заміну знищених. Хіба це по – господарськи?  В той же час у парку, за ПК «Енергетик», чимало ялин чекають видалення через явні хвороби.

Анатолій НЕНЬКО.

Show Buttons
Hide Buttons