НАРДЕП ЗУСТРІВСЯ З ЖИТЕЛЯМИ ЄЛАНЦЯ

12 січня у великій залі засідань Єланецької районної ради було велелюдно – тут зібралися представники виконавчої влади та місцевого самоврядування району, громадські активісти, просто небайдужі мешканці. На зустріч із народним депутатом України від 131-го округу Олександром Лівіком присутні покладали чималі надії і, забігаючи наперед, зазначимо: близько двох годин спілкування промайнули непомітно – аж надто злободенні та суспільно важливі теми порушувалися під час зустрічі.

Ось уже багато років чи не найскладнішою невирішеною проблемою є забезпечення питною водою населення Єланеччини. Навіть мешканці районного центру через відсутність центрального водопостачання досі змушені купляти воду, яку доставляють бочками. Не дивно, що таке «задоволення» виливається в «копієчку»: кубометр акви коштує понад сотню гривень!

Зваживши на численні побажання виборців, Олександр Петрович поставив питання руба: вартість води для єланчан може і повинна бути щонайменше вдвічі меншою. Фантастика? Популізм?.. Проте народний депутат за допомогою конкретних фактів та цифр довів реальність такого підходу, що має на меті здешевлення вартості питної води.

Принаймні наразі аналогічний проект активно впроваджується в місті Вознесенську. Показово, що ще рік-півтора тому мало хто із вознесенців вірив в успіх справи. Але Олександру Лівіку вдалося переконати як місцеву громаду, депутатів, так і чиновників міськвиконкому. Зрештою було створено міське комунальне підприємство з виробництва сонячної електроенергії, і під будівництво цього об’єкта за сприянням народних депутатів О. Лівіка і Д. Макар’яна залучені чималі кошти з державного бюджету (15 млн. грн. і 10 млн. грн.відповідно). Ще близько половини від необхідного обсягу фінансування надасть державний банк під мінімальні відсотки. Тож запуск виробничих потужностей нового комунального підприємства дасть змогу здешевити послуги з водопостачання, а за рахунок продажу електроенергії за «зеленим тарифом» можна заробляти додаткові кошти для міського бюджету.

Подібний підхід О. Лівік пропонує й для селища Єланець. Оскільки у вартості тарифу на водопостачання чи не половину витрат становить електроенергія, то за рахунок виробництва власної електрики цілком можливо знизити ціну на воду вполовину, вважає народний депутат. Тож Олександр Петрович запросив делегацію від Єланеччини вже ближчим часом відвідати Кабінет Міністрів України – з тим, щоб узгодити проект із урядовцями та наповнити його конкретними цифрами. Загалом, запевнив присутніх Олександр Лівік, уряд твердо пообіцяв свою підтримку при будівництві геліоелектростанції в Єланці.

Принагідно народний депутат від 131-го округу звітував перед виборцями про виконану роботу. Так, за сприянням О. Лівіка Єланецький район у 2017 році отримав субвенцію з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій. Сума інвестицій становила 750 тисяч гривень, із них 500 тисяч було інвестовано в покращення матеріальної бази (придбання меблів, комп’ютерів, ігрового майданчика) загальноосвітніх закладів і дошкільних навчальних закладів смт Єланця та с. Маложенівки. Але це – тільки початок великої роботи, зауважив нардеп. Адже на 2018 рік планується виділити чималі кошти на зміцнення матеріально-технічного бази закладів освіти кожної сільської ради Єланеччини.

Чимало запитань від присутніх стосувалося перспектив медичної реформи. Народний депутат чесно визнав, що ухвалений у Верховній Раді проект реформи галузі охорони здоров’я не є досконалим, адже довелося голосувати за «кращий варіант із поганих». Та й без прийняття закону про страхову медицину люди вряди-годи є беззахисними у лікуванні багатьох хвороб через фінансову неспроможність.

Водночас є й певні напрацювання. Так, за сприянням Олександра Лівіка тільки протягом останніх двох років матеріальна база Вознесенської центральної районної лікарні поповнилася обладнанням і спецтехнікою на 14,4 мільйона гривень, причому більша частина апаратури надійшла у розпорядження комунальної установи наприкінці 2017 року. Це, зокрема, новітня діагностична лабораторія виробництва США, цифровий рентгенапарат, обладнання експертного класу для реанімації та анестезії, надсучасне устаткування для операційних блоків тощо. А новенькому реанімобілю найвищого, С-класу, можуть позаздрити навіть лікарні обласного центру. В автомобілі марки «Рено» встановлено надсучасне обладнання для порятунку людського життя та здоров’я – дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легенів, інше обладнання.

І нова сучасна апаратура буде тим паче в пригоді, адже Вознесенська лікарня має стати центром майбутнього госпітального округу, до складу якого планується включити і Єланецький район. Тож і в 2018 році, як проінформував О. Лівік, він докладе максимум зусиль, аби поповнити матеріальну базу Вознесенської ЦРЛ новим обладнанням ще на мільйони гривень. При цьому Олександр Петрович переконаний: плата за проходження аналізів для мешканців госпітального округу має бути мінімізована, і тут своє вагоме слово повинні сказати місцеві органи влади.

Під час зустрічі з громадою Єланеччини народний депутат О. Лівік також вичерпно відповів на всі запитання, що пролунали із зали. На адресу нардепа надійшло й декілька письмових звернень, котрі будуть опрацьовані дещо згодом. А завершився робочий візит Олександра Лівіка до Єланеччини робочою зустріччю із сільськими та селищним головами району, під час якої було конкретизовано шляхи подальшої співпраці.

Андрій ТЮРІН,
http://www.rp.mk.ua

 

Show Buttons
Hide Buttons