НАШ ДУХ НЕ ЗЛАМАТИ, СВОБОДУ НЕ ВБИТИ!

Вранці, 21 листопада, біля пам’ятного знаку Небесній сотні зібралося багато вознесенців різних вікових категорій, щоб відзначити День Гідності та Свободи й вшанувати пам’ять героїв – борців за волю, незалежність та європейський вибір своєї держави. Серед них, як представники влади, підприємств, установ, громадських організацій міста, так і просто місцеві мешканці, учнівська і студентська молодь. Люди йшли з квітами та лампадками у руках.

Мітинг «НАШ ДУХ НЕ ЗЛАМАТИ, СВОБОДУ НЕ ВБИТИ!» розпочався з національного гімну у виконанні Тимофія Полощанюка. Від імені Виконавчого комітету Вознесенської міської ради, міського голови Віталія Лукова, який в цей час перебував у м. Умані на зустрічі з інвесторами, зі словами привітань до урочистого зібрання звернулася секретар міської ради Лариса Торжинська. Від депутатського корпусу слово мав Олександр Соя – учасник майдану, від ГО «Громадський контроль Вознесенщини» – Тамара Літвіненко. Остання зачитала зворушливий авторський вірш, присвячений іловайській трагедії. Патріотичні вірші декламували й учні міської гімназії №1. Багато теплих радісних і скорботних слів було сказано під час мітингу… Та основним посиланням промовців було не забувати подвиг Майдану, який і нині продовжується у нерівному протистоянні на сході країни, не зраджувати ідеалам свободи та демократії.

Хвилиною мовчання було вшановано Небесну сотню та всіх, хто приніс своє життя у жертву незалежності та кращого майбутнього для прийдешніх поколінь. Квіти та лампадки лягли до підніжжя пам’ятного знаку Небесній сотні (на фото). Це лише маленька часточка того, що може кожен з нас зробити в ім’я пам’яті усіх, хто прагнув свободи на майдані під час Помаранчевої революції 2004-го року та революції Гідності 2013-2014 років. Найвищою ж нагородою для них стане дотримання нами усіх патріотичних ідей Майдану.

Слава Україні! Героям слава!

Про урочисті заходи у Вознесенську повідомив відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю на офіційному сайті міста.

***

21 ноября жители Николаева отметили вторую годовщину начала Революции Достоинства на Майдане Независимости митингом на Соборной площади Николаева.

На митинг, который прошел на месте николаевского Майдана, собралось несколько сотен человек, среди которых общественные активисты, волонтеры, а также депутаты различных уровней, чиновники и первые лица города и области, – передает корреспондент НикВестей.

Участники мероприятия вместе вспоминали судьбоносные события конца 2013 – начала 2014 года и пообщались с непосредственными участниками Революции Достоинства. Отметим, что на месте были замечены чиновники и политики, которые ни разу не были на николаевском Майдане.

Перед присутствующими выступили участники революции Евгения Матейчук, Олег Соколик и Юрий Диденко, губернатор Николаевщины Вадим Мериков, народный депутат Тарас Креминь и новоизбранный мэр Николаева Александр Сенкевич.

Евгения Матейчук поделилась своими воспоминаниями и впечатлениями о событиях времен Майдана. Олег Соколик отметил, что николаевский Майдан, начиная с 22 ноября, на протяжении 92 дней отстаивал национальные интересы Украины, выражал позицию жителей городов о желании жить лучше.

Олег Соколик сообщил, что по случаю второй годовщины Дня Достоинства и Свободы в Николаеве открыта памятная табличка, которая символизирует ту борьбу, которая была в том числе и в Николаеве на Соборной площади два года назад.

* * *

В Южноукраинске в День Достоинства и Свободы, по сообщению официального сайта города, был объявлен «продленный день» работы Южноукраинского городского исторического музея где посетители могли познакомиться с тематической выставкой «Герої не вмирають», посвященной событиям «Помаранчевої революції (2004 г.) та Революції Гідності (2013-2014рр.)».

Show Buttons
Hide Buttons