«НОУ-ХАУ» – ПО АРБУЗИНСЬКИ – 2

 

У минулому випуску кандидат в депутати Миколаївської обласної ради по виборчому округу №6 С.М. Чмирь висловив свою позицію щодо цих «листів щастя» від опонентів. Сьогодні продовження теми – своє ставлення до листівок і їх авторів висловлюють згадані в тексті кандидати в депутати районної ради і не тільки…

Григорій Єфремович Кислиця – ветеран депутатського руху в Арбузинському районі, колишній голова райради, нині діючий депутат Арбузинської районної ради:

– Ця листівка спрямована проти хороших, порядних людей, які хочуть кардинально змінити соціальний устрій району, зробити кращим життя. Цікаво те, що автори цього пасквіля навіть не додумались уточнити списки кандидатів у депутати. Вам, нешановні мої опоненти, не варто закликати не голосувати за Кислицю Г.Є., постільки я нікуди не балотуюсь! А мій син, Кислиця Володимир, прагне стати депутатом райради і об’єднаної територіальної громади. Він і зараз депутат, сподіваюсь, продовжить шлях батька.

Щодо діяльності Арбузинської ОТГ в селі Новокрасне, то, скільки не говори, а проблеми залишаються  – зрушень майже ніяких. Для нас чи не найголовніше – це транспортне сполучення з районом – дорогу треба добудувати та й благоустрій у селі покращити. Свого часу в центрі Новокрасного було знесено пам’ятник В.І. Леніну, голова ОТГ Є.В. Травянко обіцяв замість Ілліча встановити на постамент бюст  Тараса Шевченка – не дочекались…

Вважаю, що під час місцевих виборів поточного року до влади мають прийти активні, порядні, націлені на реальні реформи люди. Я їх підтримую і не треба нам вказувати, за кого голосувати, а за кого – ні.

Більшість жителів села не підтримують ідею приєднання Арбузинської ОТГ до складу оновленого Первомайського району. Нам зручніше через Арбузинку їхати до Вознесенська і там вирішувати нагальні питання, а до Первомайська й за півдня не доберешся. Та тільки хто у нас слухає людей?..

Володимир Миколайович Кошетар – депутат, голова Арбузинської районної ради:

– Важко підібрати слова, щоб об’єктивно оцінити цю спробу вплинути на волевиявлення громадян під час місцевих виборів. Вважаю, що так не мають поступати люди, котрі хочуть стати депутатами чи зберегти свої посади. Зараз велика конкуренція серед кандидатів, мабуть, тому й активізувались любителі «чорного піару».  Як можна писати «не голосувати» за тих, хто підтримує С.М. Чмиря, не знаючи ні програм, ні професійних якостей людей, не простеживши їх життєвий шлях?

Щодо кандидата в депутати  обласної ради Сергія Чмиря, то хочу відзначити його високий професійний рівень, активну громадянську позицію, новаторський підхід у вирішенні виробничих і соціальних питань. Дослідне господарство «Агрономія», яке він очолює, – це найвагоміший платник податків нашого району. Більше 13 млн. грн.. надходить в бюджет для вирішення державних і місцевих проблем.

Сподіваюсь, що місцеві вибори 25 жовтня приведуть до органів місцевої влади кращих організаторів, талановитих спеціалістів, активних громадян. Нам є над чим працювати.

На жаль, адміністрація Арбузинської ОТГ на чолі з Є. Травянком не зуміла організувати і залучити жителів райцентру і підпорядкованих сіл для вирішення соціальних проблем, ремонту доріг і тільки при наближенні чергових виборів ці роботи активізувались.

Ірина Анатоліївна Мягель – кандидат в депутати, голова планово-бюджетної комісії Арбузинської районної  ради:

– Моя думка про цю листівку: хвора людина її готувала. Проблема у великій конкуренції кандидатів на цих виборах. Ось і намагаються прибрати правдами й неправдами активних, розумних, дієздатних людей, щоб залишились ті, що за 2,5 роки не знайшли себе у справі управління об’єднаною територіальною громадою і нічого не зробили для поліпшення життя людей.

Взагалі, децентралізація – корисна справа, якщо нею вміло користуватись. На прикладі Арбузинської ОТГ можна зауважити, що сталось не так, як бажалось. По-перше, наше ОТГ від початку – незаконно створена структура. Кілька судів розглядали це питання, а переконливого доказу в законності утворення ОТГ не вдалось почути.

Наша територіальна громада живе, поки існує Арбузинський район. На жаль, цього не розуміє адміністрація на чолі з Є.В. Травянком.  За період існування не створені відповідні органи управління і соціального захисту жителів громади. Як без цього управляти селищем і селами району з населенням більше 15 тис. людей? Не вирішені проблеми життя і діяльності громади в умовах приєднання нових населених пунктів – сіл Кавуни, Мар’янівка, Новоселівка, Агрономія.  Приєднання території ОТГ до оновленого і укрупненого Первомайського району відбулось за ініціативи голови райдержадміністрації Л. Недашківської та очільника Арбузинської ОТГ Є. Травянка. Думку жителів, які підтримували приєднання до Вознесенського району, не врахували.

Штат адміністративних працівників ОТГ складає 41 особу.  З річного бюджету на заробітну плату витрачають 4,8 млн. грн., ще 1.2 млн. грн. – на бензин, канцтовари тощо. А дороги в ОТГ, алею в райцентрі ремонтують за рахунок держбюджету, на ремонт фонтану виділено 500 тис. грн. В той же час не знайшлось грошей на закупівлю інсуліну в сумі 56 тис. грн. і хворі люди залишились без необхідної допомоги.

В такій ситуації змінити громадські справи на краще, щоб всі жителі це відчули, можливо тільки обравши до місцевої ради активних людей, які спроможні врахувати всі наявні проблеми і знайти шляхи покращення життя в Арбузинській ОТГ.

Валентина Михайлівна Науменко – кандидат в депутати районної ради, завідуюча відділом торгівлі ДГ «Агрогомія»:

– Мене вразила фраза в цьому анонімному посланні про партійну приналежність кандидатів. Складається враження, що ні Є. Травянко, ні члени його адміністрації не  мали приналежності до партійних угрупувань минулих часів. Так і хочеться сказати: панове, на себе погляньте! Головне  – не те, чи був ти жовтеням, піонером, комсомольцем, комуністом, членом розгалуженої мережі сучасних партій, а те – яка ти людина, як ти ставишся до оточуючих, реагуєш на проблеми життя, чи тобі всеодно, як живуть люди, як вчаться діти, що негаразд в суспільстві. Ця листівка викликала багато питань до її «творців». Чому так зробили, хто організував, яка мета цього витвору «чорного піару» і які будуть наслідки? А те, що за три роки Арбузинська ОТГ не спромоглася  вирішити проблеми благоустрою нашого райцентру, ремонту доріг, забезпечення жителів (і не тільки Арбузинки) питною водою, покращити комунальні послуги і створити для людей сприятливі умови для вирішення адміністративних  питань, потрібно очільнику ОТГ Є.Травянку і його команді поставити жирне «незадовільно» і привести до роботи нових, активних людей.

Євген Анатолійович Ніколаєнко – кандидат в депутати та на посаду голови Арбузинської ОТГ, секретар об’єднаної територіальної громади:

– Мені шкода, що так сталось, що через моє бажання очолити громаду і дати їй свіжий поштовх до розвитку, в противників змін з’явилось бажання відсторонити не тільки мене, а й поважних, авторитетних людей від участі у виборах. Сподіваюсь, що ці наміри не матимуть продовження, а ініціатори «чорного піару» отримають осуд виборців. Мені хочеться перемогти на виборах, сформувати нову команду і планомірно розвивати громаду, щоб рівень життя в ній хоча б наближався до європейського рівня. Розумію, що це буде нелегко.  Я тільки розпочинаю свою передвиборну діяльність. Вже зустрічався з виборцями і жителями Новокрасного, зрозумів їхні проблеми, на жаль, вони характерні для більшості населених пунктів громади, включених до її складу і тих, що мають приєднатись. Це незадовільні транспортні сполучення, проблеми постачання питної води, низький рівень комунальних послуг, потребують ремонту культурні заклади, спортивні зали, вимагає покращення екологічна ситуація, особливо на річці Арбузинка. Хотілось би створити  інтернетінформаційні канали для оперативного вирішення питань наших жителів, а також оперативно створити установи, заклади і відділи, необхідні для повноцінного функціонування громади. У своїх планах сподіваюсь на підтримку депутатів всіх рівнів.  У співпраці ми досягнемо бажаних результатів.

Show Buttons
Hide Buttons