Облрада про проблеми КП ТВКГ

КП «ТВКГ» у Южноукраїнську доручено розробити план заходів по стабілізації фінансової ситуації на підприємстві

У п’ятницю, 8 вересня, під керівництвом заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Валентина Гайдаржи відбулася нарада з питань розрахунків за спожиті послуги житлово-комунального господарства споживачами м. Южноукраїнська. Участь у нараді взяли представники КП «ТВКГ», Южноукраїнської АЕС та спеціалісти структурних підрозділів ОДА.

Зазначимо, що через невідповідність діючих тарифів на комунальні послуги в місті Южноукраїнськ, зокрема послуги теплопостачання та водовідведення, у взаємовідносинах між КП «ТВКГ» та Южноукраїнською АЕС виникла заборгованість. Комунальне підприємство заборгувало атомній станції понад 100 мільйонів гривень.

У зв’язку з необхідністю вирішення та врегулювання даної ситуації раніше відповідна нарада відбулася у національній компанії «Енергоатом». Подібні випадки мали місце і в інших містах-супутниках України. Зараз вже досягнуто домовленості на рівні «Енергоатому» і надано відповідне доручення керівникам атомних станцій – укласти з комунальними підприємствами «мирові» угоди. Зокрема, проект «мирової» угоди по місту Южноукраїнськ по взаємовідносинах між атомною станцією і КП «ТВКГ» передбачає період до 2029 року. Для стабілізації фінансового стану і взаєморозрахунків з атомною станцією з міського бюджету планується поетапне виділення 70 мільйонів гривень для забезпечення виконання фінансових зобов’язань КП «ТВКГ».

На даному етапі доцільно на рівні міста Южноукраїнськ, а саме міської ради, відповідних профільних управлінь і самого підприємства як суб’єкта господарської діяльності – розробити план заходів по стабілізації фінансової ситуації. Який би передбачав приведення тарифів до рівня економічного обґрунтування, вирішення комплексу заходів, які дозволять уникнути, зокрема такого факту як «перетоп» у житлових будинках. Оскільки при нормативній температурі +18°С, по факту, у середньому за зиму виходить +26°С. Звісно, це не передбачається структурою тарифів і повинно бути приведено до єдиних нормативних вимог щодо тепло забезпечення. Програма по встановленню загальнобудинкових лічильників обліку теплової енергії та води у найшвидший час має бути завершена. Наразі  52 прилади у 130 житлових будинках  встановлено. Програма на 2017 рік передбачає ще 8. На сьогодні це нижче, ніж 50% від загальної кількості  житлових будинків. Відтак, підприємству доручено прискорити встановлення лічильників протягом наступного року до початку опалювального сезону.

Заступник голови Миколаївської ОДА Валентин Гайдаржи надав відповідні доручення підприємству підготувати зазначений проект заходів, винести його на розгляд Южноукраїнської міської ради, затвердити та забезпечити реалізацію.

Інф.:http://www.mk.gov.ua

 

Show Buttons
Hide Buttons