ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД

Костянтинівка планує приєднатися до Южноукраїнська

Костянтинівська селищна рада Арбузинського району Миколаївщини планує приєднатися до міста Южноукраїнська, утворивши одну територіальну громаду. Про це на робочій зустрічі в Костянтинівці говорили представники Южноукраїнської міської та Костянтинівської селищної ради. В робочій зустрічі в якості експертів по децентралізації виступили представники Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування та консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.

Голова Костянтинівської селищної ради Микола Коляда розповів, що до об’єднання з Южноукраїнськом Костянтинівка рухається ще з початку реформи по децентралізації, що, фактично, ці населені пункти вже зрослися. Крім того, ці дві громади пов’язані соціально та економічно. Разом з тим, голова підкреслив, що об’єднанню заважала необхідність проводити складні процедури та загальні перевибори по об’єднаній громаді.

Консультант з юридичних питань Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Лідія Віштал підтвердила, що за змінами у законі про добровільне об’єднання територіальних громад приєднання до міст обласного значення тепер спрощено і не треба проходити процедуру з 19 кроків, як при об’єднанні.

«Тепер, вам необхідно провести лише одне громадське обговорення, на якому б мешканці надали би згоду, та на сесії Костянтинівської селищної ради прийняти рішення про приєднання. Потім його подати до Южноукраїнської міської ради, яка приймає рішення про надання згоди по приєднанню», ‒ сказала Лідія Віштал, ‒ Після цього Южноукраїнська міська рада готує рішення для обох рад по затвердженню проекту рішення на добровільне приєднання територіальних громад. Після затвердження обома радами проектів рішення вони спрямовуються до Миколаївської обласної адміністрації до отримання висновку. В разі позитивної відповіді ‒ обома радами приймаються остаточні рішення по приєднанню і з цього моменту створено Южноукраїнську об’єднану громаду».

Також, консультант з юридичних питань розповіла про всю процедуру приєднання, про проведення громадських обговорень, про старосту та депутатів в об’єднаній громаді, про затвердження нової структури, про працевлаштування працівників Костянтинівської селищної ради, а також розкрила інші правові аспекти об’єднання.

Консультант з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна підтвердила, що Южноукраїнська міська громада та Костянтинівська селищна є спроможними, тому з фінансової точки зору в цьому об’єднанні немає проблем. Об’єднання громад допоможе розкрити їх потенціал, використовувати отримані можливості в інтересах мешканців всіх населених пунктів об’єднаної громади. Разом з тим, Юлія Забродкіна підкреслила, що через не об’єднання протягом попередніх років громади втратили можливість використовувати ті фінансові інструменти, які держава надає ОТГ. Консультант з бюджетних питань висловила сподівання, що приєднання Костянтинівської селищної ради невдовзі відбудеться і тоді надана для розвитку інфраструктури громади державні фінансові інструменти запрацюють.

Заступник голови Костянтинівської селищної ради Ігор Латій запропонував на наступну зустріч представників Южноукраїнська та Костянтинівки підготувати з двох сторін пропозиції та бачення по стратегічному розвитку Южноукраїнської міської об’єднаної територіальної громади.

Show Buttons
Hide Buttons